زیباییسلامت باش

درمان‌های خانگی برای خلاص شدن از بوی بد زیر بغل (قسمت اول)

زیر بغل اکثر مردم بو می‌دهد، این بوی بد ناشی از بوی تند عرق می‌باشد. استشمام این بوی بد در مهمانی‌ها و قرار ملاقات‌های مهم بسیار شرم آور است. مصرف نوشیدنی‌های خاص و برخی فعالیت‌ها هم باعث تشدید بوی بد عرق بدن می‌شوند. اما برای رفع آن راه حل‌های خانگی مؤثر وجود دارد که در ادامه آنها را می‌خوانید.جالب است بدانید سبک زندگی افراد در تشدید بوی بد زیر بغل موثر است، مانند نوشیدنی‌های کافئین دار، مصرف داروهای خاص، خوردن غذای تند، پوشیدن لباس‌های تنگ، از دست دادن آب بدن، استرس و تنش، مصرف الکل، رژیم غذایی بد، تغییرات هورمونی، بلوغ، آب و هوای گرم و تمرینات شدید. اما برای برطرف کردن این بوی بد می‌توان از راهکارهای بسیار ساده‌ای کمک گرفت.

سرکه سیب معجزه می‌کند

سرکه سیب برای درمان رفع بوی بد عرق معجزه می‌کند. خواص ضد باکتری سرکه سیب مانع از رشد باکتری‌ها می‌شود، بنابراین تنها کافی است یک تکه کوچک از پنبه را به مقداری سرکه سیب آغشته کنید و به آرامی به زیر بغل خود بمالید. سرکه سیب PH پوست را کاهش داده و بوی بد ناشی از عرق بدن را از بین می‌برد. می‌توان یک اسپره از آب و سرکه سیب برای مصرف روزانه درست کرد. همچنین برای رفع بوی بد عرق در حمام، بدن را با سرکه سیب شستشو دهید.

سودا

یک راه حل مؤثر برای درمان بوی عرق سودا است. یک قاشق سودا و یک قاشق آبلیمو را مخلوط کنید، سپس این مخلوط را برای چند دقیقه به زیر بغل خود بمالید. برای داشتن عطر بهتر می‌توان چند قطره روغن درخت چای نیز به آن اضافه کرد.

الکل

الکل یک راهکار عالی برای رفع بوی بد عرق است. استعمال خارجی الکل به بسته شدن منافذ پوست کمک می‌کند. الکل سریع تبخیر می‌شود و بوی بد را نیز کاهش می‌دهد. می‌توان الکل را به آب اضافه کرد و این محلول را چند نوبت در طول روز به زیر بغل اسپره نمود.

پراکسید هیدروژن

گاهی اوقات بوی بد ناشی از عفونت است. با استفاده از پراکسید هیدروژن می‌تواند عفونت را برطرف نمود. یک قاشق پراکسید هیدروژن را در یک فنجان آب مخلوط کنید و زیر بغل خود را با محل مورد نظر را تمیز نمایید. این محلول به کشتن باکتری‌ها و رفع بوی بد عرق بدن کمک می‌کند.

لیمو

وجود اسید لیمو به از بین بردن باکتری‌ها کمک می‌کند، زیرا لیمو در تنظیم PH پوست مؤثر است. بنابراین مقداری لیمو تازه را برای چند دقیقه به زیر بغل خود بمالید یا بعد از حمام حوله آغشته به آبلیمو را در زیر بغل خود قرار دهید. همچنین برای داشتن دست‌های خوش بو می‌توان مقداری آبلیمو را نیز به دست‌های خود بمالید. مقداری آبلیمو را با آب مخلوط کنید و در طول روز مدام به زیر بغل خود اسپره کنید، تا از شر بوی بد زیر بغل خلاص شوید.

آب شلغم

مقداری شلغم را رنده کرده و آب آن را، برای اسپره در زیر بغل خارج کنید. جالب است بدانید اسپره آب شلغم بوی عرق بدن را تا ۱۰ ساعت از بین می‌برد.

درمان بوی بد عرق با گلاب

چند قطره گلاب را در حمام برای مدت طولانی به زیر بغل خود مالش دهید در این صورت زیر بغل شما، تا چند ساعت بوی بد نخواهد داد.

درمان بوی بد زیر بغل با تربچه

آب تربچه را با مقداری گیلیسرین مخلوط کنید، سپس این محلول را در یک بطری ریخته و در یخچال قرار دهید. بهتر است در طول روز مدام این محلول را به زیر بغل خود اسپره کنید تا از بوی بد زیر بغل رهایی یابید.

کریستال راک یک ضد عرق طبیعی

سنگ کریستال حاوی نمک معدنی است. استفاده از نمک معدنی به شکل طبیعی بلوک‌های عرق را مسدود می‌کند، بنابراین از این سنگ‌ها به عنوان یک ضد عرق طبیعی می‌توان استفاده نمود.

پالپ گوجه فرنگی

مقداری پالپ گوجه فرنگی را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی زیر بغل خود قرار دهید. به این روش می‌توانید مقدار بوی بد زیر بغل را تا حد بسیار زیادی کنترل نمایید. برای تأثیر بیشتر این کار را چند بار در هفته تکرار کنید.

آلوم یک ضد عرق طبیعی

از آلوم نیز می‌توان به عنوان یک ضد عرق طبیعی استفاده نمود. مقداری آلوم را به آب آغشته کرده و چند بار آلوم را به زیر بغل خود بمالید. تکرار این کار به کاهش میزان عرق بدن کمک می‌کند. توجه داشته باشید از قسمت نازک آن استفاده شود.

پودر بچه و کاهش بوی بد عرق

عطر پودر بچه نیز می‌تواند یکی از راه‌حل‌های شما باشد پودر بچه در واقع با جذب عرق تا حدودی باعث خوشبو شدن بدن شده و به از بین رفتن بوی بد زیر بغل کمک می‌کند.

مطالب مرتبط
منبع
homeremedyhacks
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن