زیباییسلامت باش

تاثیر ویتامین ها بر سلامت پوست

ویتامین‌ها بر سلامت بیشتر بخش‌های بدن تاثیر مهمی دارند، اما زمانی که صحبت از زیبایی و سلامت پوست می‌شود اهمیت آنها چند برابر خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره نقش ویتامین‌ها بر ضعیت پوست بیشتر بدانید.

ویتامین‌ها برای سلامت پوست ضروری هستند

همان‌طور که ویتامین‌ها برای سلامتی و عملکرد بدن ضروری هستند، کمبود ویتامین‌ها می‌توانند اثرات نامطلوب بر روی پوستمان داشته باشند. از آنجا که ویتامین C و E نقش مهمی در محافظت از پوست شما در برابر نور خورشید دارند، کمبود ویتامین می‌تواند خطر  مشکلات پوستی، از جمله سرطان پوست را افزایش دهد. به گفته مراکز کنترل و پيشگيری از بيماری؛ سرطان پوست شایع‌ترین نوع سرطان در ایالات‌متحده است.

استفاده از مکمل‌ها

مکمل‌های ویتامین این روزها به‌ راحتی قابل‌ دسترسی هستند، بنابراین با متخصص پوست یا دکتر خود مشورت کنید تا یک رژیم غذایی صحیح سرشار از ویتامین‌ها برای سلامت خود ایجاد کنید. شما باید به برنامه غذایی خود نگاهی بیندازید که آیا این چهار ویتامین مفید و اصلی در سفره شما وجود دارد؟
یک آزمایش خون نیز می‌تواند کمک کند تا بفهمید که آیا شما کمبود ویتامین‌ دارید یا خیر.

نوع پوست

این نکته را بدانید که همه پوست‌ها یکسان نیست. هر پوست احتمالا واکنش‌های مختلفی در قبال ویتامین‌ها و حتی مواد نگهداری از پوست نشان میدهد، پس باید ابتدا متوجه شوید که چه نوع پوستی دارید تا بهترین راه حل برای بهبود شرایط حفظ و نگهداری آن را بکار بگیرید.

فواید ویتامینk

ویتامین K را می‌توان در بسیاری از کرم‌های مختلف موضعی که برای پوست‌ها ساخته می‌شود پیدا کرد، زیرا این ویتامین به درمان انواع بیماری‌های پوستی کمک کند. پزشکان اغلب از کرم‌هایی حاوی ویتامین  K برای بیمارانی استفاده می‌کنند که به‌ تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند تا به کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل کمک کنند. این کار ممکن است به‌ سرعت روند بهبودی پوست‌ بیماران کمک کند. همچنین تحقیقات نشان داده که تاثیر ویتامین K بر روی پوست، بیشتر از ویتامین E و C است.

طبق گفته‌های دانشگاه فلوریدا، کمبود ویتامین K در ایالات‌متحده آمریکا کم است. بزرگ‌سالان بین نود تا صد و بیست گرم در روز نیاز دارند. شما می‌توانید مصرف خود را با خوردن مواد غذایی زیر افزایش دهید:
• کلم برو کلی
• اسفناج
• کاهو
• کلم

مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن