تغذیه

تاثیر روغن ماهی بر کبد انسان

در جدیدترین تحقیقاتی که در خصوص روغن ماهی صورت گرفته است، مشخص شده که مصرف طولانی روغن ماهی باعث آسیب به کبد می‌شود. برای اطلاع بیشتر از نتیجه این آزمایش با ما همراه باشید.

روغن ماهی

روغن ماهی، که از بافت چربی ماهی حاصل می‌شود, راهی عالی برای دریافت اسیدهای چرب امگا۳ در رژیم غذایی است. تحقیقات نشان داده که روغن ماهی در درمان ADHD, بیماری آلزایمر، بیماری قلبی عروقی, کاهش وزن و غیره مؤثر است. با این حال روغن ماهی ممکن است خطر ابتلا به بیماری خطرناک کبد چرب را افزایش دهد.

بر اساس مطالعه جدید که در دانشگاه گرانادای اسپانیا انجام شده، مصرف طولانی‌ مدت روغن آفتابگردان یا روغن ماهی می‌تواند منجر به استئاتوهپاتیت غیرالکلی یا NASH شود. این وضعیت جدیدترین نوع بیماری کبد چرب غیرالکلی است (NAFLD)، که ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد. التهاب کبدی و زخم کبد نشان‌ دهنده NASH است و شبیه آسیب کبدی ناشی از سوءمصرف الکل است.

تأثیرات ثانویه مصرف روغن در زندگی

مطالعه جدیدی توسط جوزه لوییس کوییلز، استاد فیزیولوژی دانشگاه گرانادا در خصوص تأثیرات ثانویه مصرف روغن در زندگی برای درک ارتباط بین NASH و انتخاب رژیم غذایی انجام شد. گروه تحقیقاتی تأثیر روغن‌های مختلف رژیم غذایی از جمله روغن ماهیف روغن آفتابگردان و روغن‌ زیتون را در ریه‌های موش مورد بررسی قرارداد.

کوییلز و گروهش زخم‌های کبدی، استرس اکسیداتیو و تأثیرات آن بر روی بیان ژن و طول تلومر را موردبررسی قراردادند, که می‌تواند در خصوص توانایی بدن برای تولید سلول‌ها در ریه‌های موش به دانشمندان اطلاعاتی بدهد. استرس اکسیداتیو به عدم توانایی بدن برای تعادل رادیکال‌های آزاد که سبب آسیب سلول‌ها می‌شود, اشاره دارد. تلومرها در انتهای رشته DNA قرار دارند و باعث حفاظت کروموزوم‌های درون سلول می‌شوند. هر چه سلول پیرتر شود طول تلومر کاهش می‌یابد، با این‌ حال، اگر تلومرهای شما خیلی دراز باشند خطر ابتلا به سرطان افزایش می‌یابد.

آنچه ما می‌خوریم بر چگونگی عملکرد کبد تأثیر می‌گذارند.

افرادی که روغن ماهی مصرف کرده‌اند، اکسیداسیون کبد مربوط به سن و کاهش فعالیت زنجیره حمل‌ و نقل الکترون در سلول‌های میتوکندری را تجربه کرده‌اند. میتوکندری “موتورخانه” سلول است. کاهش فعالیت زنجیره حمل‌ و نقل الکترون منجر به اختلال عملکرد سلولی می‌شود. جالب‌ توجه است که روغن ماهی طول تلومر را در کبد افزایش می‌دهد که اگر بیش‌ ا زحد رشد کند، می‌تواند مشکل‌ ساز باشد. با این‌ حال، روغن‌ زیتون باعث کمترین آسیب به کبد می‌شود. این خبر خوبی برای آن‌هایی است که رژیم مدیترانه‌ای را ترجیح می‌دهند.

امگا ۳ را به‌طور مستقیم از منبع دریافت کنید.

اکثر پزشکان و متخصصان تغذیه بهترین منبع را برای هر نوع ماده غذایی به شما خواهند گفت. بنابراین، بجای اینکه همیشه از مکمل‌های روغن ماهی برای امگا۳ استفاده کنید، سعی کنید هر هفته سه تا چهار بار از ماهی‌های چرب, مانند قزل‌آلا، استفاده کنید. هم‌چنین افزودن روغن کتان به سالاد یا کوکی‌ها می‌تواند باعث افزایش سطح امگا ۳ در رژیم غذایی شما شود. جهت پرهیز از برخی عوارض جانبی مکمل‌های روغن ماهی, از غذاهای غنی از امگا ۳ زیر استفاده کنید:

  • ماهی قزل‌آلا
  • گوشت گاو تغذیه‌شده با چمن
  • اسفناج
  • لوبیا
  • دانه‌های چیا
  • روغن کتان
  • تخم‌مرغ

 

مطالب مرتبط
منبع
thealternativedaily
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن