تغذیهسلامت باش

چطور غذا خوردنمان را مدیریت کنیم

خوردن غذا و عدم مدیریت آن میتواند موجب بیماری‌های مرتبط با چاقی شود. اما با روش‌هایی ساده می‌توان آنرا کنترل کرد تنها کافیست غذای خود را با اعتدال و میانه روی بخورید و پرخوری نکنید.

بجای اینکه غذا را در بسته‌بندی‌اش بخورید، آن را درون بشقاب بریزید. تقریباً تخمین چیزی که می‌خورید زمانی که بسته‌بندی‌ شده است و با دوستان‌تان بیرون می‌روید غیرممکن است. غذای‌تان را درون بشقاب بریزید و به اندازه چیزی که واقعاً نیاز دارید بخورید.

برنامه ریزی وعده‌های غذایی‌

به دنبال کالری مصرفی ایده‌آل‌تان باشید: درحالی‌ که با اعتدال غذا خوردن سعی می‌کند از شمارش کالری اضافه دور شود، شما می‌خواهید مطمئن شوید که آن چیزی که وعده غذایی سالم برای شما دارد را مصرف می‌کنید. افراد به طور متوسط، روزانه به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارند اما این عدد بر اساس سن، جنسیت، قد و وزن تغییر میکند.

وعده‌های غذایی هفتگی خود را که با نیازهای رژیم‌تان مرتبط است، آماده کنید. آماده کردن این وعده‌های غذایی پیش از زمانش مانع از مصرف تنقلات مضر می‌شود. این کار همچنین تضمین می‌کند که برای بیشتر وعده‌های غذایی‌تان، شما قادر خواهید بود تا اندازه وعده‌های غذایی‌تان را اندازه‌گیری کنید.

اگر می‌خواهید روزه بگیرید، با دکتر خود صحبت کنید. اخیراً، اکثر افراد قصه‌هایی درباره روزه گرفتن متناوب و مفید بودن آن شنیده‌اند. حتماً پیش از روزه گرفتن، با دکتر یا متخصص تغذیه‌تان مشورت کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: خواب، مراحل آن و نکاتی برای استراحت بهتر (قسمت اول)

غذای سالم؛سبک زندگی سالم

زمانتان را با افرادی که غذای سالم می‌خورند، بگذرانید. شما ممکن است نخواهید دوستی‌تان را با افرادی که غذاهای ناسالم می‌خورند تمام کنید، اما تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که زمانشان را با افرادی که غذای سالم می‌خورند، می‌گذرانند عادت‌های آنان را از آن خود می‌کنند. پس سعی کنید با افرادی که اکنون عادت‌هایی دارند که شما می‌خواهید آن‌ها را داشته باشید، برنامه دوستی بریزید.

به‌طور منظم ورزش کنید تا ذهن سالمی داشته باشید. ورزش اشتهایتان را افزایش می‌دهد، اما به این معنا نیست که شما باید پرخوری کنید. برعکس، برنامه‌ریزی برای ورزش به مدت ۳ تا ۵ روز در هفته حس اعتماد به نفس و تعهد به ‌سلامتی را در شما افزایش می‌دهد.

اطمینان حاصل کنید که حداقل ۸ ساعت در شب می‌خوابید. استراحت کردن باعث می‌شود پرخوری‌تان را کنترل کنید. تحقیقات نشان داده است که ۸ ساعت خواب، به‌طور چشمگیری پرخوری و مصرف تنقلات مضر را کاهش می‌دهد.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن