تغذیه

مزایای نوشیدن آب کافی به مدت ۳۰ روز

شروع یک رژیم به همراه آب، اثرات بسیار زیادی برای حفظ سیستم ایمنی و سلامتی انسان دارد، متأسفانه اغلب ما نمی‌توانیم حتی این کار ساده را نیز انجام دهیم.

قسمت اول مطلب: با فواید نوشیدن آب فراوان در محل کار بیشتر آشنا شوید (قسمت دوم)

مزایای نوشیدن آب کافی و تاثیر آن بر خلاقیت و عملکرد روحی

تحقیقاتی که بر روی افراد مختلف انجام‌ شده است نشان می‌دهد که وقتی شما به مدت ۳۰ روز به‌طور مداوم آب می‌نوشید، عملکرد مغز شما سریع‌تر شده و بهتر واکنش انجام می‌دهد. مغز بیشتر از هر عضو دیگر بدن، نیاز به اکسیژن و آب دارد. وقتی‌که شما آب فراروان می‌نوشید، بهتر می‌توانید تمرکز کنید. همچنین باعث می‌شود که هوشمندانه و خلاقانه رفتار کنید. خوردن روزانه ۸ تا ۱۰ فنجان آب، می‌تواند عملکرد شناختی شما را تا ۳۰ درصد افزایش دهد. بنابراین، اگر دنبال ایده‌ها و راهکار‌های خلاقانه هستید، مزایای نوشیدن آب را جدی بگیرید.

شما سالم‌تر از همسالان خود سن خواهید بود

آب آشامیدنی باعث کاهش سرعت روند پیری پوست شما می‌شود. پوست شما را مرطوب، سالم، نرم و بدون چین‌وچروک نگه می‌دارد. برای تحقق بخشیدن این عوامل شما نیاز دارید تا آب فراوان بنوشید. در یک مقاله منتشرشده توسط روزنامه میل، یک مادر ۴۲ ساله موفق شد چنین دستورالعملی را اجرایی کند. او به مدت ۳۰ روز، روزانه سه لیتر آب نوشید. بعد از یک ماه، از مشاهده علائم جوانی پوست خود متعجب شد. همچنین دیگر آن سردردهای مزمن و همیشگی خود را نداشت و او کاملاً از عوارض ناخوشایند کم‌ آبی رهایی پیدا کرد.

شما یک قلب قوی دارید

آب به شما کمک می‌کند که قلب سالم داشته باشید. با جلوگیری از غلیظ شدن و کاهش فشارخون، تهدید حمله قلبی را کاهش می‌دهد. گفته می‌شود که حتماً قبل از خواب یک لیوان آب بنوشید تا دچار حمله قلبی یا سکته مغزی نشوید. این امر باعث می‌شود که قلب بتواند خون تازه اکسیدشده را به اندام‌ها ارسال کند. مجله آمریکایی اپیدمیولوژی یک مطالعه شش‌ ساله منتشر کرد که نشان داد افرادی که بیش از پنج لیوان آب در روز مصرف کرده‌اند، ۴۱ درصد کمتر از افراد مبتلابه حمله قلبی، جان خود را از دست دادند.

استخوان‌های شما تقویت خواهند شد

همان‌طوری که یک زنجیر نیاز به روغن دارد، وقتی‌که بدن شما آب کافی را داراست، مفاصل شما به‌درستی حرکت می‌کنند. عملکردها و بررسی‌ها نشان می‌دهند که انعطاف‌ پذیری مفصلی با مصرف کافی آب بهبود می‌یابد. از این‌رو، شما می‌توانید با مصرف قابل‌توجهی آب، به بهبود سیستم ایمنی و سلامت استخوان‌ها کمک شایانی کنید.

آب یک چربی سوز قوی است

یک دیگر از مزایای نوشیدن آب قابلیت چربی سوزی آن است. هنگامی‌که تنها ۳۰ روز  به‌طور مداوم آب می‌نوشید، بدن شما سم‌ها، مضرات و ضایعات را از اندام‌های حیاتی خود حذف می‌کند. این باعث می‌شود بدن شما از آلودگی و مریضی پاک شود و به سوختن چربی شکم و دیگر اندام کمک کند. در ابتدا ممکن است که به علت افزایش مصرف آب وزنتان افزایش‌ یابد، بااین‌حال نوشیدن آب، به‌عنوان یک سرکوب‌کننده اشتها به نجات شما می‌آید. بعد از مدتی بدن شما شروع به سوختن کالری می‌کند و وزن شما کاهش می‌یابد، زیرا آب فعالیت‌های بدن شما دگرگون کرده و گرسنگی شما را کاهش می‌دهد. Giancoli، سخنگوی آکادمی تغذیه ادعا می‌کند که نوشیدن یک یا دو لیوان آب قبل از غذا می‌تواند معده شما را پر کند و این امر باعث می‌شود که شما به‌طورمعمول کمتر غذا بخورید. مصرف آب در فواصل منظم به مدیریت و کنترل وزنتان کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن