پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

انضباط در زندگی و راهکارهای آن (قسمت دوم)

برای داشتن زندگی بهتر و حال روحی خوب، افراد نیاز دارند تا در زندگیشان انضباط داشته باشند و این موضوع به طور مستقیم در تمام حوزه های شخصی فرد تاثیر دارد. در ادامه راهکار هایی برای داشتن انضباط بیشتر در زندگی آمده است:

با مهربانی رفتار کنید: صفات رفتاری انسان تحت تأثیر فرهنگ، نگرش‌های متفاوت، احساسات، ارزش‌های متفاوت و دیگر هنجارها در اجتماع یا گروه های انسانی هستند. اطمینان حاصل کنید که مؤدبانه و با حسی مشترک در همه موقعیت‌ها رفتار می‌کنید.

اصول اولیه مدیریت فردی را بیاموزید: از بودجه‌بندی مسائل مالیتان تا سازمان‌دهی یک دورهمی؛ شما نیاز خواهید داشت تا یاد بگیرید که چگونه چیزهای مشخصی را خودتان مدیریت کنید. مطمئناً شامل تأسیس شرکت فورچون ۵۰۰ نمی‌شود اما احساس انضباط در زندگی ایجاد می‌کند. چیزهای بیشتری را در زمان مشخصش انجام دهید و از چیزهای کوچک شروع کنید. برای مثال، بعد از ساعت ۱۲ ظهر ناهار و شام را بعد از ساعت ۸ شب بخورید.

کارتان را برنامه‌ریزی کنید: جدول زمانی تهیه کنید و آن را به‌آرامی دنبال کنید.

کارتان را به تکه‌های قابل‌دسترس کوچک تقسیم کنید.

بیشتر از ۱ ساعت ننشینید. بلند شوید و بدنتان را بکشید و قدم بزنید: به بدن و ذهنتان استراحت بدهید. سپس با ذهن رها و به لحاظ فیزیکی آرام، به کارتان برگردید.

 

خودتان را تمیز و مرتب نگه‌دارید: این نه‌تنها به نفع شماست، بلکه باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید. تمیزی تفاوت بزرگی در اینکه چگونه به لحاظ درونی احساس خوبی داشته باشید، ایجاد می‌کند و محیط اطرافتان را بهتر و تازه‌تر می‌کند. مقالات بسیاری درباره چگونگی دستیابی به این مهم وجود دارد که میتوانید آنها را مطالعه کنید.

از حرکات گفتاری مناسب استفاده کنید: با فصاحت و قاطعانه ارتباط برقرار کنید و وقتی لازم است از حرکات گفتاری مناسب استفاده کنید. در صحبت‌های خود فریاد نزنید یا از حرف‌های تحریک‌ آمیز بپرهیزید. ارتباط برقرار کردن به شیوه ظریف و دقیق می‌تواند تفاوتی در شخصیتی که شما در حوزه قابل‌ توجهی از زندگی‌تان نشان می‌دهید، ایجاد کند.

درک کنید که دیگران ممکن است جلوی شما را بگیرند: همیشه کسانی وجود خواهند داشت که از کمبود انضباط شما سود می‌برند و وقتی مشخصاً شما تغییرش می‌دهید، آنها مورد تهدید واقع می‌شوند. از تلاش‌هایی که برای منحرف ساختن شما از مسیر جدیدتان می‌شود، هوشیار باشید و از مسیرتان خارج نشوید. به آن گوش دهید، مؤدب باشید اما نسبت به تاکتیک‌های انحراف یا تأخیرشان کنشی انجام ندهید. به آن چیزی بچسبید که میدانید برایتان بهتر است.

وقتی یاد گرفتید که چگونه کاری را به‌درستی انجام دهید، همان شیوه را پیش گیرید: روال عادی زندگی‌تان را همچون نفس کشیدن اتوماتیک سازید.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن