پزشکیسلامت باش

دیابت ؛ بازگشت سلامتی به همراه کاهش وزن

دیابت پایان زندگی نخواهد بود، برگشت سلامتی و داشتن یک زندگی عادی برای افراد دیابتی ممکن خواهد بود اگر در گام اول به فکر کاهش وزن خود باشند. به راهنمایی های گفته شده در این مقاله دقت کنید.

انگیزه قوی

از مثبت بودن انگیزه خود مطمئن شوید. مک کریتیک، رژیم‌شناس متخصص، مدرس دیابت معتبر اهل نیویورک، می‌گوید:

«عباراتی مانند «من می‌توانم امید به زندگی‌ام را افزایش دهم.»، «لذت بردن بیشتر از زندگی با افزایش سن» و «مراقبت و درمان کمتر» هدف شما را به خودتان یادآور ;vده و موجب می‌شود که از مسیر منحرف نشوید.»

تغییر تدریجی عادات

اگر در حال حاضر اهل ورزش نیستید، اینکه بخواهید ۶ روز در هفته به باشگاه بروید، غیر عادی است. بهترین کار  ایجاد فعالیت‌هایی سبک به‌ صورت روزانه است. مک کریتیک می‌گوید: «تمرینات ورزشی مؤلفه مهمی است تا شما را از ابتلا به دیابت نوع دو محافظت نماید. اگر در سبک زندگی خود تمرینات ورزشی کامل و حرفه ای وجود ندارد، پیاده‌روی را حتماً در برنامه روزانه خود قرار دهید، بهتر است روزانه بعد از ناهار کمی پیاده‌روی کنید.

بازنگری در رژیم غذایی

یک برنامه غذایی ممکن است برای یک نفر جواب دهد و برای دیگری نه. برای نمونه، ممکن است شما بخواهید روی یک رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین کار کنید، درصورتی‌که فرد دیگر به کربوهیدرات‌های سالم مانند کوینوآ نیاز داشته باشد. مک کریتیک می‌گوید: «مشورت کردن با یک متخصص دیابت می‌تواند به اصلاح رژیم غذایی شما کمک کند.»

آگاهی داشتن نسبت به تاثیر دیابت بر وزن

برای نمونه، در حالی‌ که گلوکوفاژ (متفرمین) می‌تواند به کاهش وزن در برخی افراد بینجامد، انسولین ممکن است وزن شما را زیاد کند. اگر شما با کاهش وزن مشکل دارید، با پزشکتان صحبت کنید تا بفهمید چگونه داروهایتان ممکن است روی وزن شما تأثیر گذار باشند.

جراحی چاقی

اگر شما معیارهای مورد نظر را داشته باشید، ممکن است کاندید خوبی برای جراحی چاقی باشید، که مطالعات پیشنهاد می‌کنند ممکن است به یک کنترل قند خون بهتر بی‌انجامد. برای مثال، مقاله منتشر شده در ماه فوریه سال ۲۰۱۷ در مجله نیوانگلند پزشکی که دریافتند، جراحی چاقی ممکن است مؤثرتر از درمان به‌ تنهایی برای کمک به افراد دارای دیابت نوع دو در کنترل قند خون باشد.

کنترل فردی

تحت نظر داشتن قند خونتان ضروری است. مک کریتیک می‌گوید: «آگاهی از سطح قند خون، می‌تواند بازخورد مهمی درباره چگونگی تأثیر گذاری اقداماتتان بر سطوح قند خونتان داشته باشد».

کمک خواستن

از دوستان، همسر، خانواده یا همکاران بخواهید که در مسیر کاهش وزن به شما کمک کنند.

یادآوری هدف آرمانیتان

از ادامه دادن نا امید نشوید و به هدف بزرگی که دارید فکر کنید. مک کریتیک می‌گوید: «این ممارستی طولانی خواهد بود. باید صبور باشید و به نتایج مثبتی که به همراه خواهد داشت فکر کنید، مانند کمتر کردن قند خونتان و قرار دادن دیابت در وضعیت تخفیف موقت».

مطالب مرتبط
منبع
everydayhealth
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن