زیباییسلامت باش

میکرونیدلینگ و چگونگی استفاده از آن (قسمت اول)

مردم اغلب در طول زندگی‌شان از مشکلات پوستی آسیب می‌بینند و رنج می‌برند، با استفاده از میکرونیدلینگ روی پوست می‌توان در طول زمان اثر شگفت‌انگیزی گذاشت و اثرات منفی آسیب‌های پوستی را از بین برد.

بعید به نظر می‌رسد که مشکلات پوستی که تأثیر منفی روی زندگی شما گذاشته است، به‌سادگی و با حرکت سوزن‌های کوچک روی آن قابل‌ بهبود باشد، اما شواهد زیادی آن‌را پیشنهاد می‌کنند. بدیهی است که نتایج متفاوتی روی پوست افراد مختلف مشاهده خواهد شد، اما اگر شما می‌توانید عزت‌نفس خود را بهبود ببخشید، که احساسی ناخودآگاهانه است و حتی کیفیت زندگی خود را با به حداقل رساندن مشکل پوستی خود بهبود دهید، از میکرونیدلینگ روی پوست‌تان که روشی کم‌هزینه است، استفاده کنید.

درمارولر چیست و چگونه کار می‌کند؟

مردم بیشتر از میکرونیدلینگ برای بهبود مشکلات پوستی همچون آکنه، زخم، سلولیت، علائم کشیدگی پوست، و بهبود بافت پوست و منافذ آن استفاده می‌کنند. درمارولر یک دسته فلزی یا پلاستیکی ساده است که یک غلطک حاوی صدها سوزن کوچک روی آن سوار است که در سراسر پوست حرکت می‌کند و به میکرونیدلینگ معروف است. هنگامی‌که یک درمارولر را روی پوست‌تان می‌غلتانید، سوزن‌های کوچک آن روی پوست زخم‌های کوچک ایجاد می‌کنند. نتیجه این اتفاق افزایش جریان خون و تولید کلاژن در ناحیه است که توسط بدن برای رفع این زخم‌ها اتفاق می‌افتد. این آسیب کوچک به پوست، با تکرار آن در چند مرحله، به پوست کمک می‌کند که روند بهبود را فعال کند و به‌طور بالقوه اثرات مشکلات پوست را از طریق تولید کلاژن و الاستین کاهش دهد و سلول‌های پوستی جدیدی را تولید کند که باعث رفع و کاهش مشکل موجود می‌شود.

ایمنی و عوارض جانبی میکرونیدلینگ

خبر خوب این است که در شرایط عادی استفاده از درمارولر ایمن است که می‌تواند یک روش آرام و مؤثر در درمان بیماری‌های پوستی مانند آکنه و سلولیت باشد. با‌ این‌ حال، باید اطمینان حاصل کنید که درمارولر استریل است و همچنین پوست قبل و بعد از درمان استریلیزه می‌شود تا از خطر عوارض جانبی و عفونت جلوگیری شود. معمولاً هنگام استفاده از میکرونیدلینگ، برخی از عوارض جانبی طبیعی را تجربه خواهید کرد مانند: جوش‌های قرمز، جراحت پوست، لکه‌های خونی . این عوارض جانبی تا زمانی که آن‌ها در محدوده طبیعی قرار دارند، کاملاً طبیعی هستند. درد و قرمزی پس از چند روز باید رفع شود. لکه‌های خونی که متوقف نمی‌شوند به این معنی است که شما درمارولر را بیش‌ازحد و به‌شدت استفاده کرده‌اید و باید برای درمان به پزشک مراجعه کنید. معمولاً میکرونیدلینگ به‌خوبی توسط پوست تحمل می‌شود. با این‌ حال عوارض جانبی که ممکن است غیرعادی باشد شامل لخته شدن خون، بهبودی ضعیف یا سایر شرایطی که می‌تواند واکنش منفی داشته باشد.

مطالب مرتبط
منبع
smarthealthadvice.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن