تغذیهسلامت باش

فوائد خرما؛ ۸ مزیت سلامتی و درمانی اثبات‌شده‌ آن (قسمت دوم)

خرما به‌صورت یک میوه با طعم شیرین و حالت جویدنی لذت‌بخش برای اغلب افراد شناخته‌شده است. فوائد خرما برای همگان بصورت تجربی اثبات شده است، که دارای مواد مغذی و کاربردهای فراوان است.

در این مقاله که ادامه قسمت اول است سایر موارد باقیمانده از ۸ مزیت سلامتی بخش خرما را بیان می‌کنیم که همه این موارد به‌صورت علمی اثبات شده هستند.

۵٫ تسهیل و کاهش درد زایمان طبیعی

انواع خرما برای بهبود توانایی و تسریع زودهنگام  زایمان در زنان باردار موردمطالعه قرارگرفته است .خوردن این میوه‌ها در طول چند هفته پایانی حاملگی ممکن است باعث بهتر باز شدن دهانه رحم و کاهش نیاز به استفاده از وسایل جانبی به این منظور شود.  خرما همچنین می‌تواند برای کاهش زمان زایمان مفید باشند. در یک مطالعه بر ۶۹ زن باردار که ۶ عدد خرما در روزبه مدت ۴ هفته قبل از تاریخ زایمان خود مصرف می‌کردند، ۲۰ درصد بیشتر از افرادی که خرما نخورده بودند حالت طبیعی و سرعت زایمان مناسبی را تجربه کردند. مطالعه دیگری که در مورد ۱۵۴ زن باردار انجام شد، نشان داد که افرادی که از خرما استفاده می‌کنند، نسبت به افرادی که خرما نمی‌خورند کمتر دچار استرس زایمان می‌شوند. ممکن است نقش خرما در بارداری ناشی از ترکیباتی است که به گیرنده‌های اکسیتوسین متصل می‌شوند و به نظر می‌رسد که اثرات اکسیتوسین را در بدن تقلید کنند. Oxytocin  هورمونی است که باعث تسهیل و به‌طورکلی رخ دادن فرآیند زایمان می‌شود. علاوه بر این، خرما حاوی تانن است که ترکیباتی هستند که برای کمک به انقباض رحم بسیار مهم و کمک‌کننده هستند. خرما همچنین منبع خوبی از قند و کالری طبیعی است که برای حفظ سطح انرژی در طول زایمان ضروری است.

این مطلب را نیز بخوانید: تغذیه سالم و نکاتی برای تغییر عادات بد غذایی

۶٫ شیرین‌کننده طبیعی عالی

انواع خرما غنی از فروکتوز که یکی از قندهای طبیعی میوه است، هستند. به همین دلیل، خرما بسیار شیرین است و طعم ظریف کارامل مانند نیز دارد.  انواع خرما با توجه به محتوی مواد مغذی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌هایی که درون آن‌ها فراهم‌شده است، جایگزین خوبی برای شکر سفید در دستورالعمل‌های غذایی هستند. بهترین راه برای جایگزین کردن خرما بجای شکر سفید این است که رب خرما تهیه کنیم و به دستورالعمل‌های غذایی خود تنوع همراه با سلامتی ببخشیم.

۷٫ دیگر مزایای بالقوه سلامتی بخش

  • سلامت استخوان: انواع خرما حاوی مواد معدنی متعددی هستند ازجمله فسفر، پتاسیم، کلسیم و منیزیم. همه این‌ها برای پیشگیری از بیماری‌های استخوان مانند پوکی استخوان موردبررسی قرارگرفته‌اند.
  • کنترل قند خون: خرما با توجه به شاخص گلیسمی پایین، محتوی بالای فیبر و آنتی‌اکسیدان‌ها، می‌تواند به تنظیم قند خون کمک کنند.  بنابراین، خوردن آن‌ها ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند.

۸٫ افزودن به‌ رژیم غذایی به‌ آسانی

خرما فوق‌العاده متنوع و یک میان وعده بسیار خوشمزه است. آن‌ها اغلب به همراه مواد غذایی دیگری مانند بادام، کره گردو یا انواع پنیرهای نرم مخلوط‌های لذیذی می‌شوند. خرما نیز بسیار چسبنده است، که این قابلیت را به‌عنوان یک اتصال‌دهنده خوب در محصولات کیکی مانند کوکی‌ها و کلوچه‌ها به خرما می‌بخشد. شما همچنین می‌توانید خرما را با آجیل و انواع دانه‌ها ترکیب کنید تا میان وعده‌های سالم و یا توپ‌های انرژی‌زای بسیار دل‌چسبی را مانند توپک‌های کنجدی یا نارگیلی به دست آورید. مهم است که توجه داشته باشیم که خرما دارای کالری زیادی است و طعم شیرین آن باعث می‌شود برای مصرف بیش‌ازحد خرما وسوسه شویم، به همین دلیل، باید خرما را در حد متعادل مصرف کنیم.

حرف آخر

خرما میوه‌ی بسیار سالمی است که می‌تواند در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد. آن‌ها دارای مواد مغذی زیادی هستند، مانند فیبر و آنتی‌اکسیدان‌ها، که همه این ترکیبات ممکن است مزایای سلامتی فوق‌العاده‌ای ازجمله بهبود فرآیند هضم غذا و کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها را برای ما به ارمغان بیاورند .چندین راه برای اضافه کردن خرما به رژیم غذایی وجود دارد.  یک‌راه محبوب برای خوردن خرما استفاده از آن به‌عنوان یک شیرین‌کننده طبیعی در دستورالعمل‌های غذاها و شیرینی‌های مختلف است.  آن‌ها همچنین یک میان وعده غنی و باارزش هستند. ساده‌ترین روش پیدا کردن خرما به شکل میوه خشک‌شده‌ی آن است، هرچند که کالری بیشتری نسبت به میوه‌های تازه را دارد. بنابراین مهم است که آن‌ها را در حد متعادل بخوریم. خرما قطعاً ارزش اضافه کردن به رژیم غذایی شمارا به‌منظور تأمین هر دو هدف (غنی بودن از مواد مغذی و خوشمزه بودن) خوردن یک میوه غنی از مواد مغذی و خوشمزه را دارد.

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن