پزشکیسلامت باش

جدیدترین داروی آنفولانزا ساخت ژاپن در ایالت متحده تایید شد

آنفولانزا یا گریپ، نوعی بیماری واگیردار است. این بیماری معمولا قسمت‌های فوقانی سیستم تنفسی را درگیر می‌کند و با اینکه به سرماخوردگی شباهت دارد اما بسیار شدیدتر و طولانی‌تر از آن است. آنفولانزا در فصول سرد سال و به‌ خصوص در پاییز شیوع پیدا می‌کند. در ادامه با داروی جدید آنفولانزا آشنا خواهیم شد.

آنفولانزا

به گزارش CDC: واکسن آنفولانزا دفاع اصلی است اما واکسن امسال تنها علائم آنفولانزا را در ۳۶ درصد از آمریکایی‌ها کاهش داد. و با توجه به این‌ که کوکتل جدید باید هر ساله طراحی شود؛ داشتن یک خط دوم دفاعی سریع‌تر که بتواند سال‌ها کار کند، بدون توجه به اینکه چگونه ویروس آنفولانزا تغییر می‌کند، می‌تواند شیوع و هزینه‌های ویروس را کاهش دهد.

چافنر گفت: “اگر حتی نیمی از آن خوب تعریف‌ شده باشد، می‌تواند تأثیر قابل‌ توجهی داشته باشد. و این کار می‌تواند هزینه‌های رفتن به پزشک یا اورژانس و یا مدت طولانی در بیمارستان بودن را از بین ببرد”.

تأیید در ایالت متحده

داروی جدید اخیراً توسط وزارت بهداشت ژاپن تصویب شد. پیش‌بینی می‌شود این دارو در ماه مه در ژاپن در دسترس باشد. شیونوگی قصد دارد داروهای خود را در سال جاری در ایالت متحده عرضه کند، اما بعید است این تأییدیه تا سال ۲۰۱۹ به تصویب برسد. سخنگوی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: این سازمان تنها قادر به ارائه اطلاعات در خصوص داروهای تأیید شده است، نه متقاضیان بالقوه برای تأیید. این سازمان قصد دارد طی ۱۰ ماه برای اکثر داروها و طی ۶ ماه برای داروهایی که اولویت‌بندی شده‌اند؛ بررسی کاملی انجام دهد. اما در سال‌های اخیر تلاش شده تا بررسی‌ها سریع‌تر انجام شوند.

چافنر گفت: “چیزی شبیه به یک دارو یا واکسن کاملاً ایمن وجود ندارد”. هنگامی‌ که هزاران نفر از مردم شروع به استفاده از آن می‌کنند، باید بر روی تمام آنها نظارت کنید”. همچنین او اشاره کرد ، تامیفلو و دو داروی مشابه آخرین نوآوری در درمان آنفولانزا بودند.

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن