تغذیهسلامت باش

عسل و دارچین ؛ یک درمان قدرتمند یا یک دروغ بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی با مزایای متعدد سلامتی بخش هستند. بعضی افراد ادعا می‌کنند که وقتی این دو ماده ترکیب می‌شوند، می‌توانند تقریباً هر نوع بیماری را درمان کنند.

در حالی که برخی شواهد وجود دارند که هرکدام دارای برخی مصارف دارویی جداگانه هستند، برخی افراد ادعا می‌کنند که مخلوطی از عسل و دارچین بسیار مفیدتر است، که درستی این موضوع باید بررسی شود. در این مقاله مزایای استفاده از ترکیب عسل و دارچین بررسی می‌شود تا واقعیت را از افسانه جدا کند.

عسل و دارچین: عناصر طبیعی برای سلامت بهتر

عسل یک مایع شیرین و تولید شده توسط زنبورها است. این ماده‌ی خوش طعم قرن‌ها به عنوان غذا و دارو مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه از آن بیشتر در پخت و پز و یا به عنوان یک شیرین کننده طبیعی در انواع نوشیدنی استفاده می‌شود. دارچین نیز ادویه‌ای است که از پوست داخلی درخت Cinnamomum به دست می‌آید. پس از برداشت و خشک کردن آن پوست به آنچه معمولاً به عنوان چوب دارچین شناخته می‌شود دست می‌یابند. می‌توانید دارچین را به صورت پودر شده، چوب دارچین‌های کامل یا عصاره خریداری کنید. هر دو عسل و دارچین به تنهایی دارای مزایای سلامتی خود هستند، با این حال، برخی از مردم تصور می‌کنند که ترکیب این دو می‌تواند سودمندتر باشد. در سال ۱۹۹۵ یک خلاصه مقاله‌ی کانادایی فهرستی طولانی از بیماری‌هایی که می‌تواند با مخلوط عسل و دارچین درمان شود، منتشر کرد. از آن به بعد، ادعاهای جسورانه‌ای درباره ترکیب عسل و دارچین افزایش یافت. این دو ماده دارای تعداد زیادی از کاربردهای سلامتی بخش هستند، اما همه ادعاهایی که در مورد ترکیب این دو ماده می‌شود پشتوانه‌ی علمی و اثبات شده ندارند.

مزایای استفاده از دارچین که به صورت علمی ثابت شده است

دارچین یک ادویه معمولی در پخت و پز است که می‌توان از مکمل‌های آماده شده‌ی آن نیز مصرف کرد. دو نوع اصلی از دارچین وجود دارد:

  • دارچین Cassia: این نوع، که به عنوان دارچین چینی نیز شناخته می‌شود، محبوب‌ترین نوع دارچین در دسترس است، که ارزان‌تر نیز هست، اما کیفیت پایین‌تری نسبت به دارچین Ceylon دارد.
  • دارچین Ceylon: این نوع که به عنوان دارچین واقعی شناخته می‌شود، خیلی در دسترس نیست و به عبارتی پیدا کردن آن بسیار سخت است و مشخصه‌ی آن برای تمایز از نوع معمولی آن است که دارای طعم کمی شیرین است.
  • مزایای سلامتی دارچین با ترکیبات فعال در روغن اسانس آن ارتباط دارد که بیشترین ترکیب مورد مطالعه در دارچین، سینامالدئید است و همان چیزی است که عطر و طعم تند و خاص دارچین را به وجود می‌آورد.

در اینجا برخی از مزایای قابل توجه دارچین بیان شده است:

  • می‌تواند التهاب را کاهش دهد: التهاب طولانی مدت خطر بیماری مزمن را افزایش می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهد دارچین ممکن است به کاهش التهاب‌های مزمن کمک کند.
  • ممکن است به درمان بیماری‌های عصبی کمک کند: مطالعات انجام شده به صورت آزمایشگاهی نشان می‌دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج باید در مطالعات انسانی تأیید شود.
  • می‌تواند برای محافظت در برابر سرطان کمک کند: مطالعات چندگانه و به شکل آزمایشگاهی نشان داده‌اند که دارچین باعث جلوگیری از رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود. با این حال، این نتایج باید با مطالعات انسانی تأیید شوند.

همچنین برخی از محققان معتقدند دارچین ممکن است بصورت یک درمان طبیعی برای اختلالات بیش فعالی کمبود توجه در کودکان (ADHD)، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال، شواهد کافی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

مطالب مرتبط
منبع
.healthline
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن