خانه داریخانه و خانواده

چگونه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن ماشین لباسشویی کاری غیر معمول است، اما انجام این کار باعث می‌شود لباس‌های شما بعد از هربار شست و شوی تمیزتر و تازه‌تر به نظر برسد. با ما همراه باشید تا چگونگی تمیز کردن ماشین لباسشویی را به شما آموزش دهیم.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

آخرین باری که ماشین لباسشویی را پاک کرده‌اید کی بوده است؟ ممکن است به نظر تمیز کردن دستگاهی که برای تمیز کردن ساخته‌ شده است، کمی عجیب‌ به نظر آید، اما مطالعات نشان داده که باکتری‌هایی مانند سالمونلا و E. coli از پوشک و لباس‌ زیر، اغلب در ماشین‌های شستشو باقی می‌ماند و می‌توانند به لباس‌های دیگر منتقل شوند. خبر خوب این است که برای پاک کردن دستگاه شما و نگه‌داشتن آن به‌ دور از این آلودگی‌ها، چندین راه ساده وجود دارد.

پاک‌ کننده ماشین لباسشویی بویی مانند بوی مرکبات می‌دهد و برای شما سخت کار می‌کند و به راحتی در تمام فروشگاه‌ها پیدا می‌شود. این پاک کننده‌ها را می‌توانید در تمام قسمت داخلی دستگاه قرار دهید، ۳۰ دقیقه صبر کنید، سپس بار ماشین لباسشویی را مجدداً روشن کنید. بعد از آن، همیشه پس از هر شستشو درون ماشین لباسشویی را اسپری کنید تا آنزیم‌های طبیعی بتوانند مواد معدنی آب سخت، باکتری‌ها و لکه‌های سیاه‌ و سفید یا خاکستری را دفع کنند. شما همچنین می‌توانید ماهانه ماشین لباسشویی خود را به‌ طور اساسی تمیز کنید. این کار را به شیوه‌ای که در زیر آمده است انجام دهید:

  • برای ماشین لباسشویی با درب بالا: مایع تمیزکننده را در داخل دستگاه بریزید، بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند، و در حالی‌ که خارج ماشین را تمیز می‌کنید بگذارید ماشین یک دور خالی با آب داغ روشن باشد.
  • برای ماشین لباسشویی درب جلو: ابتدا مو و ضایعات را از واشر لاستیکی داخل درب برداشته و در داخل فلاپ‌ها اسپری کرده تا تمیز شود. اگر دستگاه شما دارای یک فیلتر در پشت چاه است، آن را بیرون بیاورید و هرگونه کثیفی یا خاک را بشویید.
  • برای هر دو ماشین لباسشویی درب بالا و جلو: برای تمیز کردن نقاط مختلف ماشین از مسواک استفاده کنید و کشو آن را بیرون آورده و با دست بشویید. هنگامی‌که دستگاه در حال استفاده نیست، همیشه درب آن را باز بگذارید.
مطالب مرتبط
منبع
realsimple.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن