خانه داریخانه و خانواده

تمیز کردن سریع خانه برای افراد تنبل (قسمت اول)

تمیز و مرتب کردن خانه برای برخی از فراد عادی و برای بعضی‌ها بسیار دشوار است. آیا شما هم در مرتب کردن خانه مشکل دارید؟ حوصله‌ی آن را ندارید؟ نگران نباشید، در ادامه چند توصیه کاربردی برای افراد تنبل ارائه خواهیم داد.

از فویل‌های پلاستیکی و آلومینیومی استفاده کنید.

از ماهی‌تابه و یخچال گرفته تا فر؛ پوشاندن هر چیزی با فویل‌های پلاستیکی یا آلومینیومی کلید افراد تنبل برای داشتن آشپزخانه‌ای تمیز است. پس از استفاده، این فویل‌ها را دور بیندازید و کاسه، بشقاب یا ورق پخت را بلافاصله تمیز کنید. (از فویل‌های پلاستیکی برای غذاهای سرد و از فویل‌های آلومینیومی برای فر استفاده کنید)

از ماشین ظرف‌شویی خود استفاده کنید.

داشتن ماشین ظرف‌شویی روشی برای تمیز کردن ظروف افراد تنبل است، بدون زحمت دوباره ظرف‌هایی تمیز خواهید داشت! اما ماشین‌های ظرف‌شویی می‌توانند بسیار بیشتر از قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها را تمیز کنند؛ در واقع شما می‌توانید از ماشین ظرفشویی خود برای تمیز کردن کفش، قطعات خودرو، اسباب‌بازی‌های پلاستیکی و سایز ابزارها استفاده کنید.

برای زدودن گرد و غبار در خانه، جوراب‌های کرک دار بپوشید.

گرد و غبار کافیه! به نظر می‌رسد جوراب‌های کرک دار، مانند آهنربایی برای گرد و غبار و مو هستند. با آنها می‌توانید هر روز در خانه راه بروید و بدون تلاش کل خانه را گردگیری کنید.

ماکروویو را با یک‌ کاسه آب تمیز کنید.

هیچ‌چیز بدتر از تعفن باقیمانده‌هایی نیست که از ماکروویو بیرون می‌آیند، اگر آن را متوجه نشده باشید,باکتری‌های مواد غذایی در طول زمان در آنجا جمع می‌شوند. یک راهکار ساده این است که دو فنجان آب را با نصف فنجان سرکه در کاسه مخصوص ماکروویو بریزید و به مدت سه دقیقه آن را با بالاترین درجه حرارت در ماکروویو قرار دهید و پس‌ از آن ماکروویو را پاک‌ کنید.

هنگام آشپزی یک کیسه پلاستیکی مواد غذایی را روی پیشخوان قرار دهید.

پختن غذاهای زیاد در آشپزخانه شما می‌تواند کاری سخت و دشوار باشد. برای تمیز کردن سریع و آسان باقیمانده‌های شام، یک کیسه پلاستیکی مواد غذایی را به یک جعبه پیشخوان با کابینت متصل کنید و هنگام آشپزی تکه‌های اضافی غذا و زباله‌ها را درون کیسه بریزید. باعث شگفتی است، اما آشپزخانه شما تمیزتر از موقعی است که شروع به کار کردید.

تخت خود را قبل از خارج شدن از آن، مرتب کنید.

اگر تخت شما مرتب باشد اتاقتان نیز مرتب به نظر خواهد رسید. به‌ علاوه شما نباید برای انجام این کار حتی از تخت خود خارج شوید! در حالت نشسته تخت خود را مرتب کنید. خواهید دید که چقدر سریع اتاق شما تمیز خواهد شد.

مطالب مرتبط
منبع
www.rd.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن