خانه داریخانه و خانواده

۱۱ راه میانبر تمیزکاری برای افراد تنبل (قسمت دوم)

تمیز و مرتب کردن خانه برای بعضی‌ها عادت است و برای برخی‌ها مصیبت الهی. آیا شما هم در مرتب کردن خانه تنبل اید؟ حوصله‌ی جارو زدن ندارید؟ حوصله‌ گردگیری نیز ندارید؟ نگران نباشید، در اینجا چند توصیه برای افراد تنبل که حوصله‌ی تمیز کردن خانه را ندارند آوردهایم.

حوله‌های تیره بخرید

چه چیزی بدتر از وجود لکه روی حوله است؟ و وقت‌گیرتر از پاک کردن لکه‌ها؟ از طرف دیگر خرید حوله‌های تیره لکه‌ها را پنهان می‌کند. و هنگام پاک کردن صورت، باقیمانده ریمل روی مژه را نشان نمی‌دهند.

قبل از بیرون آمدن، حمام را بشویید.

شستن کاشی‌های کثیف می‌تواند کاری سخت باشد. بجای موکول کردن شستشو به هفته‌های بعد، کاشی دیوارها را پاک‌ کنید. پس از هر بار استحمام، حمام را بشویید تا دیگر شستن آن‌ها برایتان سخت نباشد. اگر احساس تنبلی می‌کنید، کاشی‌ها در هر نوبت استحمام و بدن پاک‌ کننده بشویید. مشکل حل شد! 

پادری‌های ضد میکروب بخرید.

این اختراع شگفت‌انگیز هر گرد و خاکی را که از بیرون وارد می‌شود، در خود جمع می‌کند. با این‌حال بهتر است برای پرهیز از داشتن گرد و غبار بر روی فرش یا سرامیک‌های خود, سیاست بدون کفش را اجرا کنید. هر چه گرد. و خاک کمتر باشد, کمتر مجبور به تمیزکاری خواهید بود.

هنگام راه رفتن پاک‌کنید.

برای افراد تنبل, قرار دادن اشیا درست سر جای خود مطمئن‌ترین راه برای مرتب بودن منزل آن‌هاست. و اگر به بخش دیگری از منزل خود رفتید، سعی کنید همگام با راه رفتن کاری انجام دهید, مثلاً دستمالی را برداشته و چیزی را پاک‌ کنید.

وسایل کمتری داشته باشید.

گاهی اوقات، کمیت بهتر است. زندگی به سبک مینیمالیستی می‌تواند برای افراد تنبل پاداش‌های زیادی در پی داشته باشد, به این دلیل که در هم‌ ریختگی کمتر و درنتیجه گرد و غبار کمتری وجود خواهد داشت. این عادات روزانه باعث نظم بخشیدن به زندگی شما می‌شود.

مطالب مرتبط
منبع
www.rd.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن