خانه داریخانه و خانواده

تمیز کردن حمام در ۱۵ دقیقه

گاهی اوقات به دلیل فشرده بودن برنامه روزانه ممکن است وقتی برای تمیز کردن حمام نداشته باشید این مقاله به شما کمک می‌کند حمام را در عرض ۱۵ دقیقه پاکسازی کنید.

مرتب کردن حمام

در حمام برخلاف دیگر اتاق‌های خانه با مرتب کردن وسایل موجود در آن نمی‌توان کار را تمام شده حساب کرد. بلکه باید حمام را حتماً تمیز و پاکسازی نمود. در گام اول باید لباس‌های داخل حمام را سر و سامان دهید، بنابراین ابتدا لباس‌های تمیز را از کثیف جدا کنید. یک سبد برداشته و لباس‌های کثیف را داخل آن بریزید. سپس به سراغ سطل زباله بروید، سطل زباله را خالی کنید و برای از بین بردن بوی بد سطل زباله از سودا کمک بگیرید. بهتر است چند دقیقه سطل زباله را در محلولی از آب و سودا بخوابانید تا بوی بد سطل کاملا از بین برود.

تمیز کردن سینک و وان حمام

برای تمیز کردن سینک و وان حتماً به زمان بیشتری نیاز دارید مگر اینکه از شوینده‌های قوی‌تر استفاده کنید. ابتدا دستکش به دست کنید تا مواد شوینده به پوست شما آسیب نزند. سپس با استفاده از یک شوینده قوی و یک دستمال مرطوب سینک را تمیز نمایید. همچنین با برس مخصوص، توالت را پاک کنید. اگر زمان کمی دارید بهتر است از پاک‌ کننده‌های قوی مخصوص توالت کمک بگیرید. یک ضد عفونی کننده‌ای قوی برای تمیز کردن حمام و توالت بسیار عالی است.

تمیز کردن آینه

برای تمیز کردن آینه از سرکه یا شیشه پاک کن کمک بگیرید. توجه داشته باشید اگر زمان شما برای برای تمیز کردن حمام و توالت کم است هرگز تمیز کردن آینه را فراموش نکنید. معمولاً مهمان‌ها و افراد خانه زمان زیادی را در مقابله آینه می‌ایستند بنابراین تمیز کردن آینه را حتی با داشتن کار زیاد و وقت کم هرگز فراموش نکنید.

تمیز کردن کف حمام

نگران نباشید اگر تمیز کننده‌های مخصوص داشته باشید تمیز کردن کف حمام تنها چند دقیقه طول خواهد کشید. برای تمیز کردن کف حمام ابتدا کف حمام را جارو بزنید؛ و آشغال‌های کف حمام را جمع کنید سپس مواد پاک کننده را به کف حمام بریزید، و تنها چند لحظه فرصت دهید تا جرم های حمام توسط شوینده‌ها پاک شود، سپس کف حمام را با آب بشویید.

نکاتی در مورد تمیز کردن حمام

اگر کار تمیز کردن حمام را هر روز انجام دهید آن وقت حمام در کمتر از ۱۵ دقیقه تمیز خواهد شد. بهتر است تمام لوازم شستشوی حمام را در حمام قرار دهید تا دسترسی به آنها سریع‌تر انجام شود. لوازم شوینده را در دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور کنید. برای داشتن یک حمام تمیز و مرتب، این وسایل را همواره در حمام داشته باشید و به نکات گفته شده در زیر دقت کنید.

  • تی و جارو: قرار دادن تی و جارو در حمام کمک می‌کند تا هر زمان لازم است کف حمام را تمیز کنید، به راحتی در دسترس باشند.
  • سطل زباله: برای جمع آوری زباله بسیار مهم است که آنها را در یک سطل ریخته و از پخش شدن آنها در سایر قسمت‌های حمام جلوگیری شود. همچنین بهتر است هر روز زباله‌های سطل زباله را خالی کنید.
  • یک سبد: وجود یک سبد در حمام برای قرار دادن لباس‌های کثیف در آن الزامی است. همچنین قرار دادن سبد در حمام می‌تواند به مرتب شدن حمام کند کند.
  •  شیشه پاک کن و پارچه مخصوص برای آینه: برای تمیز کردن آینه در طول روز بهتر است شیشه پاک کن و پارچه مخصوص آینه را در حمام نگهداری کنید. در این صورت هر بار نیاز به تمیز کردن آینه است، وسایل مورد نیاز به راحتی در دسترس شما خواهد بود.
  • فرچه توالت: قرار دادن فرچه توالت در حمام کمک می‌کند تا هر زمان از روز لازم است توالت را تمیز کرد. توجه داشته باشید، تمیز کردن توالت حداقل یک بار در روز کمک می‌کند زمان کمتری را صرف تمیز کردن توالت کنید و همیشه توالت شما تمیزی خواهد بود.
  • پاک کننده توالت: بهتر است پاک کننده توالت در دسترس باشد تا هر زمان لازم شد از آن استفاده نمایید. هرگز کار تمیز کردن توالت را به زمان خاصی موکول نکنید. هر زمان توالت به شستشو نیاز دارد دست به کار شستشو شوید.
مطالب مرتبط
منبع
thespruce
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن