خانه داریخانه و خانواده

رنگ آشپزخانه را بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

آشپزخانه نسبت به دیگر مکان‌های خانه دیوارهای کمتری دارد، زیرا بخش‌ وسیعی از این دیوارها در زیر کمد و قفسه‌ها قرار گرفته‌اند. معمولاً به دلیل وجود وسایل زیاد در آشپزخانه انتخاب رنگ مناسب برای آن می‌تواند یک چالش محسوب شود، زیرا باید رنگ آشپزخانه با دیگر وسایل موجود در آن هماهنگ باشد. در این مقاله راهنمایی‌ مناسبی در مورد انتخاب انواع مختلف رنگ برای آشپزخانه را به شما ارائه می‌دهیم.

انتخاب آبی روشن برای رنگ آشپزخانه

انتخاب رنگ روشن برای آشپزخانه عالی است. رنگ‌های ملایم و روشن مانند آبی روشن به راحتی با دیگر وسایل هماهنگ می‌شود. همچنین رنگ‌های روشن همواره مورد توجه بیننده قرار می‌گیرد و زندگی را شادتر می‌کند.

رنگ آشپزخانه

خاکستری

اگر به محیط درام علاقمند هستید، خاکستری روشن رنگ مناسب برای آشپزخانه شما است. این رنگ خنثی، نه خیلی تیره و نه خیلی روشن است، همچنین این رنگ به راحتی با کابینت‌های سفید هماهنگ می‌شود.

سنگ کرمی رنگ

خوشبختانه برای انتخاب سنگ در آشپزخانه گزینه‌های بسیاری وجود دارد. اما اغلب افراد از رنگ‌های سفید و خاکستری استفاده می‌کنند. امروزه سنگ‌های مختلف با رنگ‌های متفاوت وجود دارد، بنابراین برای تنوع بیشتر می‌توانید از رنگ‌های مختلف سنگ استفاده کنید. سنگ کرمی رنگ متمایل به رنگ زرد محیط آشپزخانه را جذاب‌تر و گرم‌تر نشان می‌دهد، بنابراین برای آشپزخانه شما یک انتخاب عالی خواهد بود.

سبز

اگر به نقاشی‌های قدیمی اروپایی دقت کرده باشید انواع رنگ سبز در آن مشاهده می‌کنید زیرا رنگ سبز همواره مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. همیشه ترکیب‌های عجیب و غریبی از رنگ سبز و زرد برای رنگ دیوار دیده شده است. اما بهتر است برای داشتن آشپزخانه جدید و جذاب از ترکیب رنگ سبز و قرمز بر روی دیوارها استفاده کنید.

رنگ آشپزخانه

آجری

رنگ آجری به دلیل هماهنگی بالا با دیگر رنگ‌ها برای دیوارهای آشپزخانه عالی است. رنگ آجری به محیط آشپزخانه گرمی و ظاهری جذاب می‌دهد. همچنین داشتن آشپزخانه‌ای به رنگ آجری حس راحتی را القا می‌کند.

صورتی

برای داشتن یک آشپزخانه فانتزی بهترین رنگ، انتخاب رنگ صورتی است. رنگ صورتی همه ما را به دوران کودکی می‌برد. داشتن یک آشپزخانه صورتی احساس زندگی در برنامه‌های کودک را به شما القا می‌کند، همچنین افراد به سرعت جذب آشپزخانه صورتی می‌شوند.

گندمی

رنگ گندمی به راحتی با رنگ قهوه‌ای و طلایی ترکیب می‌شود. این رنگ شادابی و گرمای بسیاری را در محیط خانه ایجاد می‌کند زیرا این رنگ با وسایل سفید و کرمی یا طلایی به راحتی هماهنگ می‌شود.

قرمز

رنگ قرمز پر از انرژی است. قرمز نه مانند نارنجی دارای انرژی بسیار بالایی است و نه مانند رنگ آبی خیلی ملایم. استفاده از رنگ قرمز در آشپزخانه آفتاب‌گیر به تعادل نور محیط کمک می‌کند. رنگ قرمز برای داشتن یک آشپزخانه مدرن عالی است زیرا رنگ قرمز به راحتی با وسایل تیره رنگ موجود در آشپزخانه هماهنگ می‌شود.

نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی می‌تواند محیط خانه را جذاب‌تر کنید. با داشتن وسایل مختلف در رنگ‌های متفاوت در آشپزخانه می‌توانید از رنگ نارنجی برای ایجاد هماهنگی بین رنگ‌های موجود کمک بگیرید.

رنگ آشپزخانه

عسلی طلایی

در آشپزخانه‌ای که وسایل موجود در آن اغلب چوبی و یا به رنگ قهوه است بهتر است دیوارها را به رنگ عسلی در آورید. شاید ترکیب رنگ زرد و سبز با وسایل چوبی به نظر مناسب باشد؛ اما این ترکیب را فراموش کنید و تنها رنگ عسلی را انتخاب کنید. رنگ عسلی برای دیوارهای آشپزخانه با وسایل چوبی فوق‌العاده است.

تغییر لوازم به جای تغییر رنگ دیوار

گاهی برای تغییر و تحول در آشپزخانه لازم نیست دست به کار رنگ زدن شوید. برای ایجاد هماهنگی بیشتر و رهایی از یک رنگی در آشپزخانه می‌توان دستگیره‌های کابینت‌ها، در آشپزخانه و چهار چوب پنجره را تغییر داد و هم رنگ کرد. استفاده از دستگیره‌های ارزان قیمت پلاستیکی برای این کار عالی است.

اگر از رنگ‌های کابینت خسته شده‌اید برای یک تغییر و تحول اساسی در آشپزخانه به جای تغییر رنگ دیوارها، کابینت‌ها را رنگ کنید. بهتر است کابینت‌ها را به رنگ خاکستری تیره، متمایل به آبی رنگ بزنید. چنین رنگی به راحتی با رنگ سفید دیوارها نیز هماهنگ می‌شود. رنگ خاکستری برای کابینت‌های آشپزخانه با دیوار سفید و سنگ مرمر و لوازم فلزی ضد زنگ عالی است.

نکته

  • هرگز از رنگ‌های تیره برای آشپزخانه‌های کوچک استفاده نکنید. این رنگ می‌تواند محیط را کوچکتر از آنچه هست نشان دهد.
  • هنگام رنگ کردن آشپزخانه ابتدا دیوارهای پشت کابینت را رنگ کنید، این کار شما را راهنمایی می‌کند تا متوجه شوید رنگ مورد نظر با آشپزخانه هماهنگی دارد یا نه.
  • توجه داشته باشید با رنگ کردن سقف، رنگ آشپزخانه بیشتر مشخص خواهد شد.

صفحه ویژه آشپزخانه را اینجا ببینید

مطالب مرتبط
منبع
housebeautiful
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن