ارتباط خانوادگیپیشرفت کن

کنترل پرخاشگری کودکان ، ۶ راه کاربردی برای والدین

پرخاشگری کودکان ؛ اکثر افراد گاهی اوقات احساس خشم و پرخاشگری را تجربه می‌کنند، بزرگ‌سالان هنگام بروز خشم، بهتر می‌توانند خودشان را کنترل کنند. درحالی‌ که بچه‌ها انرژی ناشی از خشونت خود را با رفتارهایی مثل مشت و لگدزدن، تخلیه می‌کنند. اگر کودک شما چنین رفتارهایی را از خود بروز می‌دهد،‌ این وظیفه شماست که به او کمک کنید تا قضاوت کردن، خودداری و کنترل خشم را یاد بگیرد و احساساتش را با روشی درست نشان دهد. برای رسیدن به این هدف ۶ راه را به شما نشان می‌دهیم:

برای کنترل پرخاشگری کودکان قاطع باشید

بچه‌ها باید بدانند که چه‌ کارهایی را اجازه دارند انجام دهند و چه‌ کارهایی را اجازه ندارند. مطمئن شوید که هرکسی هم که از فرزندتان مراقبت می‌کند از این قوانین مطلع است و در صورتی‌ که فرزندتان رفتار پرخاشگرانه‌ای داشته باشد، این قوانین را اعمال می‌کند. کودکی که مشت و لگد می‌زند باید فورا با روشی مناسب تنبیه شود تا بفهمد کارش اشتباه بوده است.

به کودکتان کمک کنید تا خشمش را کنترل کند

فرزندتان را تشویق کنید تا خشمش را با کلمات ابراز کند نه با حرکات فیزیکی، بعد به خاطر اینکه خشمش را به روش درستی ابراز کرده تحسینش کنید.

کم‌کم به فرزندتان بفهمانید و به او القا کنید که خودش را کنترل کند

بچه‌ها به‌طور ذاتی توانایی کنترل خودشان را ندارند. آن‌ها باید آموزش داده شوند که هر وقت که دلشان بخواهد نمی‌توانند مشت و لگد بزنند. یک کودک در این زمینه به راهنمایی والدینش نیاز دارد تا بتواند احساساتش را کنترل کند و راجع به کارهایش فکر کند.

این مطالب را نیز بخوانید:

خشونت را تشویق نکنید

در بعضی از خانواده‌ها، خشونت و پرخاشگری مورد تشویق قرار می‌گیرد، به‌ خصوص در مورد پسران. والدین اغلب برای اینکه از فرزندشان تعریف کنند به او لقب خشن را نسبت می‌دهند. این کار باعث می‌شود که بچه‌ها برای کسب تایید والدینشان خشونت بیشتری به خرج دهند.

از تنبیه بدنی استفاده نکنید

برخی از والدین از تنبیه بدنی برای مجازات فرزندشان استفاده می‌کنند. کودکی که مورد تنبیه فیزیکی قرار می‌گیرد فکر می‌کند که این روش درست برای کنترل کردن افرادی است که مطابق میلشان رفتار نمی‌کنند. تنبیه بدنی پرخاشگری کودکان را افزایش می‌دهد.

خشم خود را کنترل کنید تا در کنترل پرخاشگری کودکان موفق باشید

رفتار بچه‌ها، آیینه رفتار شماست. اگر شما عصبانیت خود را با روشی منطقی ابراز کنید فرزندتان به‌احتمال‌زیاد شمارا الگوی خود قرار می‌دهد و منطقی رفتار می‌کند.

مطالب مرتبط
منبع
parents
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن