پزشکیسلامت باش

درد قفسه سینه را با درمان‌های خانگی از بین ببرید. (قسمت اول)

درد قفسه سینه باعث می‌شود اولین چیزی که به ذهنتان خطور کند حمله قلبی باشد؛ اما دلایل بالقوه زیادی وجود دارند که درد قفسه سینه را ایجاد می‌کنند. مهم نیست که دلیل این درد چیست، مهم این است که سریعا این درد را از بین ببرید. در این مقاله با درمان‌های خانگی جهت تسکین درد قفسه سینه آشنا می‌شوید: درمان‌های خانگی برای قلب درد به معنی درمان درد قفسه سینه ناشی از مشکلات گوارشی مثل گاز معده، گرفتگی ماهیچه و اضطراب است. تشخیص اینکه این درد بی‌خطر یا خطرناک است، آسان نیست. در چنین مواقعی باید مراقبت‌های پزشکی اورژانسی به فرد برسد:

  • درد قلب یا قفسه سینه باعث ایجاد احساس فشار، تنگنا و سنگینی می‌شود.
  • فرد احتمال می‌دهد که این دردها حملات قلبی باشد.
  • تنگی نفس نیز توأم با درد قفسه سینه وجود دارد.

درمان خانگی برای درد قفسه سینه

این درمان‌ها تنها برای دردهای غیر جدی هستند و برای موارد جدی مثل حمله قلبی باید حتما به پزشک مراجعه کرد. هم‌چنین این درمان‌ها برای افراد دارای آنژین قابل استفاده نیست.

۱٫ بادام

اگر رفلاکس اسید معده باعث ایجاد درد قفسه سینه شود، خوردن تعدادی بادام یا نوشیدن یک فنجان شیر بادام می‌تواند مؤثر باشد. باید به این نکته توجه کنید که بادام چربی زیادی دارد که می‌تواند باعث رفلاکس اسید معده شود. در چنین مواقعی بادام می‌تواند باعث بدتر شدن درد شود. بعضی از تحقیقات نشان دادند که مصرف بادام می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های قلبی کمک کند، هرچند باعث توقف فوری درد نمی‌شود.

۲٫ کمپرس یخ

یکی از دلایل رایج درد قفسه سینه گرفتگی ماهیچه است که می‌تواند ناشی از ورزش یا فعالیت‌های دیگر باشد. در این صورت کمپرس یخ را روی محل درد بگذارید.

۳٫ نوشیدنی‌های داغ

اگر درد قفسه سینه ناشی از گاز معده یا نفخ باشد، نوشیدن مایعات داغ با کمک به هضم بهتر، درد را تسکین می‌دهد. بعضی از نوشیدنی‌ها اولویت دارند مثلا چای هیبیسکوس که برای درمان نفخ بسیار مؤثر است. این چای همچنین نقش مهمی در کاهش فشارخون و کلسترول دارد که از این طریق مشکلات قلبی را نیز کاهش می‌دهد.

۴٫ جوش شیرین درمانی رایج برای تسکین درد قفسه سینه

یکی از معروف‌ترین درمان‌ها برای درد قفسه سینه، مخلوط کردن جوش شیرین با آب گرم یا سرد است. با این کار محلول آلکالین تولید می‌شود که اسید معده شمارا کاهش داده و درد قفسه سینه را کم می‌کند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳ نشان داد که جوش شیرین شاید یک درمان خوب برای سوزش معده باشد اما به‌طورکلی تأثیرات منفی روی قلب دارد.

۵٫ سیر

اگرچه هیچ مدرک علمی در این زمینه وجود ندارد اما سیر به‌عنوان درمانی برای درد قفسه سینه شناخته‌شده است. شما می‌توانید یک گل میخک یا دو عدد سیر خردشده را با یک لیوان شیر گرم مخلوط‌کنید. به‌جای نوشیدن سیر، می‌توانید آن را بجوید و اثرات بیشتری را شاهد باشید. سیر می‌تواند در درمان بیماری قلبی و عدم تشکیل پلاک در شریان‌ها مؤثر باشد.

ادامه در قسمت دوم مطلب…

مطالب مرتبط
منبع
medicalnewstoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن