ارتباط خانوادگیپزشکیپیشرفت کن

علائم افسردگی چیست و چه کاری می‌توانیم در مورد آن انجام دهیم؟

افسردگی مشکلی است که بیشترین شیوع را در میان اختلالات روانی دارد و به عنوان سرماخوردگی روانی شناخته میشود.دو ویژگی کلیدی آن به عنوان تشخیص از دست دادن علاقه و غم می باشد.

افسردگی

غم و اندوه، کاهش احساس، از دست دادن علاقه یا لذت بردن از فعالیت‌های روزمره، این علائم آشنا برای همه ما است. اما اگر آن‌ها یه صورت مداوم بر زندگی ما تأثیر می‌گذارد، ممکن است دچار افسردگی  باشیم.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ۷٫۶ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در هر دوره ۲ هفته افسردگی دارند. این موضوع قابل توجه است و عمق(شدت) مسئله را نشان می‌دهد.طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO)، افسردگی شایع‌ترین بیماری در سراسر جهان و علت اصلی ناتوانی است. آن‌ها تخمین می‌زنند که ۳۵۰ میلیون نفر تحت تأثیر علائم افسردگی در سطح جهانی هستند

تست‌ها

افسردگی یک اختلال خلقی است که با خلق و خوی پایین مداوم (انرژی پایین مداوم) و احساس ناراحتی و از دست دادن علاقه مشخص شده است. افسردگی یک مشکل مداوم است و نه گذرا، که به طور متوسط ​​۶ تا ۸ ماه طول می‌کشد. تشخیص این اختلال با مشاوره با دکتر یا متخصص بهداشت روانی شروع می‌شود. مهم است که به دنبال کمک از یک متخصص بهداشتی باشیم تا علل مختلف افسردگی، تشخیص افتراقی دقیق را مشخص کند و درمان موثر و ایمن را انتخاب کند.

در مورد اکثر مراجعه کنندگان، ابتدا یک معاینه فیزیکی انجام میشود تا علل فیزیولوژیکی رد شود و در مورد شرایط همکاری نیز سؤالاتی مطرح می‌شود .همچنین یکتاریخچه از زندگی فرد گرفته میشود تا علائم، زمان شروع و غیره مشخص شود. بعضی از پرسشنامه‌ها به پزشکان کمک می‌کنند تا شدت را ارزیابی کنند. برای مثال، مقیاس درجه افسردگی همیلتون دارای ۲۱ سؤال است که نمرات آنها به شرح شدت شرایط است. مقیاس همیلتون یکی از ابزارهای ارزیابی به طور گسترده‌ای در جهان برای مشخص کردن شدت آن استفاده می‌شود.

چه چیزی به عنوان افسردگی طبقه بندی نمی‌شود؟

این اختلال با نوسانات خلق و خوی متفاوت است که مردم به عنوان بخشی از زندگی عادی تجربه می‌کنند. پاسخ‌های عاطفی موقت به چالش‌های زندگی روزمره معیار های افسردگی را برآورده نمیکند. به همین ترتیب، حتی احساس غم و ناراحتی ناشی از مرگ کسی که نزدیک به شخص است، افسردگی نیست، اگر آن را به صورت مداوم و بلند مدت تجربه نکند.

علائم افسردگی

علائم افسردگی شامل کاهش علاقه به فعالیت‌های لذت بخش ومود پایین (خلق و خوی غمگین) است. علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • خلق افسرده
  • کاهش علاقه یا لذت بردن از فعالیت‌هایی که قبلاً لذت برده‌اید
  • از دست دادن وزن غیرقابل تصور (بدون رژیم غذایی) یا کمبود اشتها
  • بی خوابی (مشکل خواب) یا هایپرسومنیا (خواب بیش از حد)
  • تحریک روانشناختی، به عنوان مثال، بیقراری، قدم زدن به بالا و پایین
  • خستگی و یا از دست دادن انرژی
  • احساس بی ارزش یا گناه
  • عدم  توانایی در تفکر، تمرکز یا تصمیم گیری
  • افکار مجدد مرگ یا خودکشی، یا تلاش برای خودکشی
مطالب مرتبط
منبع
medicalnewstoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن