تغذیهسلامت باش

بلدرچین و مصرف گوشت و تخم آن در دوران بارداری

مصرف گوشت بلدرچین در دوران بارداری کاملا ایمن است و برخی از مواد مغذی ارزشمند برای رشد جنین را ارائه می‌دهد. اقدامات احتیاطی ایمنی مواد غذایی طبیعی در دوران بارداری را با پزشک خود برای کمک به انتخاب تغذیه بهتر در میان بگذارید.

زنان باردار اغلب در لیست های بی پایان چیزهایی که باید و نباید در دوران بارداری مصرف کنند، غرق شده‌اند. همان‌طور که بیان شد، در اغلب موارد، مصرف این پرنده کوچک و مغذی در دوران بارداری کاملا ایمن است و برخی از مواد مغذی ارزشمند را برای رشد جنین تامین می‌کند. ویلیام سیرس متخصص اطفال در “کتاب بارداری” خود توضیح می‌دهد که مصرف بلدرچین مانند مرغ برای زنان باردار ایمن است. مهمترین غذاهایی که زنان باردار برای اجتناب از آنها باید دقت کنند، عبارتند از پنیر‌های نرم، غذای گوشتی، انواع ماهی‌های پر از جیوه مانند ماهی آزاد و ماهی تن، تخم مرغ خام، صدف‌های خام و غذاهای دریایی دودی.

بلدرچین و بارداری

ویلیام سیرس متخصص اطفال در “کتاب بارداری” توضیح می‌دهد که مصرف بلدرچین مانند مرغ برای زنان باردار ایمن است. مهمترین غذاهایی که زنان باردار برای اجتناب از آنها باید دقت کنند، عبارتند از پنیر‌های نرم، غذای گوشتی، انواع ماهی‌های پر از جیوه مانند ماهی آزاد و ماهی تن، تخم‌مرغ خام، صدف‌های خام و غذاهای دریایی دودی.

ایمنی

بلدرچین نپخته می تواند سبب مسمومیت غذایی، عفونت سیستمیک و صدمه به جنین در حال رشد شود. اطمینان حاصل کنید که این پرنده کوچک به‌ طور کامل پخته شده و تحت شرایط بهداشتی رشد کرده باشد. نوع پرورش‌ یافته آن در مزارع صنعتی یا در طبیعت می توانند برخی از خطرات بهداشتی را در برداشته باشند. طبق نظر لیز الیوت، متخصص مغز و اعصاب، “آنتی بیوتیک ها و هورمون‌هایی که برای تغذیه ماکیان استفاده می‌کنند، تراتوژن هستند (یعنی سبب اختلالات نقص رشد جنینی می‌شوند) که عامل خطرناکی در دوران بارداری محسوب می‌شوند”. در حالی‌ که بلدرچین وحشی به طور کلی امن‌تر به نظر می‌رسد، غیر ممکن است بدانید که آیا پرنده در معرض آلودگی‌های مختلف و سایر مواد شیمیایی خطرناک قرار گرفته است یا خیر، بنابراین زنان باردار باید احتیاط کنند و از مصرف نوع وحشی این پرنده اجتناب کنند. به گفته الیوت، بعضی از آلاینده‌های محیطی همچنین به عنوان teratogens عمل می کنند.

تخم بلدرچین

تخم بلدرچین برای زنان باردار ایمن است تا زمانی که تازه و کاملا پخته‌شده باشند. از تخمی که بوی بد و زرده قهوه‌ای رنگ دارد یا از تاریخ انقضا آن گذشته باشد، اجتناب کنید. با توجه به تذکرات داده شده درمورد این تخم‌های کوچک مغذی، از مصرف آنها بصورت خام یا کباب‌ شده که از پختن کامل آن اطمینان ندارید و ممکن است به‌ شکل عسلی باشد جداً خودداری کنید.

مواد مغذی بلدرچین

بلدرچین مزایای تغذیه بسیار خوبی را برای زنان باردار فراهم می کند. به گفته الیوت، مانند گوشت‌های دیگر، پروتئین بالایی دارد، که برای توسعه مغز جنین حیاتی است. گوشت بلدرچین حاوی چربی اشباع نشده و کلسترول خوب (HDL) است.

مطالب مرتبط
منبع
livestrong
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

بستن
بستن