تغذیهسلامت باش

دانه های سفید انار خوراکی هستند؟

داخل دانه های انار دانه های سفید دیگری وجود دارد که بیشتر مردم آن را نمی‌خورند. اما سوال اینجاست که آیا واقعا این دانه‌ها خوراکی هستند؟

مزایای بهداشتی چیست؟

انار یک میوه بسیار سالم است. بسیاری از مردم آن‌ها را باز می‌کنند، پوست آن را می‌برند و تمام دانه‌ها را می‌خورند. با این حال، دیگران فقط قسمت نرم اطراف  دانه های سفید رنگ را می‌خورند و دانه های سفید را از دهان خار می‌کنند، پس گروه دوم ممکن است برخی از مزایای سلامتی بخش انار را از دست بدهند.

مواد مغذی

انار دارای ویتامین C، پتاسیم و فیبر هستند.  بیشترین مقدار فیبر انار در دانه‌های سفید آن پنهان شده‌اند که در زیر قسمت آبدار یافت می‌شوند. این مقدار شامل ۴۸ درصد از مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C می‌شود که برای انواع مختلف عملکرد سلامتی مهم است.

کم کالری

با ۲۳۴ کالری، در کل انار غذای نسبتاً کم کالری است، این باعث می‌شود انار به عنوان یک میان وعده خوشمزه و ایده آل برای هرکسی که تمایل به کاهش وزن دارد در نظر گرفته شود.

آنتی اکسیدان ها

دانه‌های انار حاوی مقدار زیادی از آنتی اکسیدان‌ها هستند که به محافظت از بدن در برابر التهاب و آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.  آنتی اکسیدان‌ها اغلب در پوست انار وجود دارد، هرچند تعداد کمی از مردم پوست انار را می‌خوردند. این آنتی اکسیدان‌ها، که به عنوان پلیفنل شناخته می‌شوند، شامل تانن‌ها، فلاونوئیدها و آنتوسیانین هستند. تنها خطر بالقوه انار، خطراتی است که برای سگ‌ها به وجود می‌آورد.  بعضی از سگ‌ها ممکن است به دلیل تانن ها و اسیدهای موجود در میوه انار، ناراحتی‌های شدید گوارشی را تجربه کنند. بنابراین آن‌ها را از Fido دور نگه دارید!

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن