پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

موفقیت، جریانی است که از درون شما سرچشمه میگیرد

آنچه که ما به عنوان موفقیت می‌شناسیم، در حقیقت تحت تأثیر عواملی درونی است که ما از آن‌ها بی‌خبریم. این عوامل از رفتارهای ما سرچشمه می‌گیرند پس با اندکی تأمل می‌توان دریافت که با کنترل و بهبود دادن رفتار های‌مان می‌توانیم به یک موفقیت تضمین شده برسیم.

گاهی اوقات بسیار پرانرژی از خواب بیدار می‌شوید و آماده‌اید تا روز خود را شروع کنید. چالش‌هایی که روز قبل آن‌ها را پشت سر گذاشته‌اید به نظر ساده می‌آیند همه این‌ها در حالی است که تجربه روزهای خستگی و بی‌حوصلگی را نیز داشته‌اید، روزهایی که حتی حوصله بیدار شدن از خواب را نیز ندارید. با ادامه حاکمیت این ذهنیت بر روی شما، عملاً بهره‌وری خود را از دست می‌دهید. شاید اول چند دقیقه در روز باشد اما به‌ مرور بیشتر و بیشتر می‌شود. چیزی که همه می‌دانیم، روزها و ماه‌ها به‌ راحتی به خاطر بی‌حوصلگی از دست می‌روند و همچنان کاری از ما ساخته نیست. قسمت سخت ماجرا اینجا است. اکنون شما باید ریشه اصلی آن‌را پیدا کنید تا بفهمید که چطور باید با آن مقابله کنید..


پادکست این مطلب را اینجا گوش کنید


بی‌تفاوتی نباشید

بی‌تفاوتی و بی‌اهمیت بودن مسائل، هر دو از یک منبع مشترک سرچشمه می‌گیرند. اغلب هنگامی پدیدار می‌شوند که شما همزمان چند کار را باهم انجام می‌دهید. بسیاری از کارآفرینان با این مشکل روبه‌رو هستند. در واقع انجام دادن چندین کار هم‌زمان باهم، تنها تمرکز شما را از بین می‌برد و باعث می‌شود که احساس کنید که واقعاً هیچ پیشرفتی نداشته‌اید.

کارها را هرچند کم اما به تعویق نیندازید

به‌جرأت می‌توان گفت که مقابله با این احساس واقعاً مشکل است. تصور کنید که صبح بیدار شده‌اید، پرانرژی و آماده هستید اما درست قبل از انجام کاری که باید بکنید، درگیر یک پیام ساده و چک کردن تلفن همراه‌تان می‌شوید. چند دقیقه دیگر کارم را آغاز می‌کنم، جمله مشهوری که به‌ خوبی بلدیم آن‌را برای هر چیزی به کار ببریم. ادامه این روند جدا از اتلاف وقت، معایب دیگری نیز دارد. در حقیقت ذهن شما در ابتدای کار بسیار آماده بود و به‌ راحتی می‌توانستید از بیشترین ظرفیت و توانایی ذهن خود بهره ببرید اما با همین تعویق آن‌را از دست دادید. با از دست دادن زمان و دور شدن موفقیت از شما، دیگر هیچ پیشرفتی را در کار خود نخواهید دید و این خودبه‌خود، بار دیگر بی‌تفاوتی را در شما پدیدار می‌کند.

مراقب باشید ترس بر شما مسلط نشود

ترس یک احساس مخرب است و باید بااحتیاط با آن مواجه شوید. اگر نتوانید ترس خود را مدیریت کنید می‌تواند به‌ آسانی شما را از رسیدن به هدف و موفقیت بازدارد. ترس به شما حس شکست و ناتوانی را القا می‌کند. بسیاری از کارآفرینان موفق، هرروز با ترس و اضطراب روبه‌رو می‌شوند اما آیا تابه‌حال آن‌ها را شکست‌خورده و ناتوان دیده‌اید؟ باید ابتدا ترس‌های‌تان را شناسایی کنید. همین‌که این مرحله را طی کردید خودبه‌خود جرأت مواجه با آن‌ها را نیز به دست می‌آورید.

غرق شدن بیش‌ازحد در کار

همیشه در کارهای خود اصل تعادل را به یاد داشته باشید. زندگی پر از چالش‌های متفاوتی است که نقش سرنوشت سازی در تعیین موفقیت ما دارند. دوستتان از شما درخواست می‌کند تا کاری را برای او انجام دهید اما از طرفی دیگر شما درگیر کارهای خود هستید و وقت زیادی نیز باقی نمانده است. این را می‌توان به‌عنوان یک تعریف برای غرق شدن بیش‌ازحد در نظر گرفت. آنچه گفته شد، همگی موانعی برای موفقیت بودند. اکنون یک‌بار دیگر به آن‌ها نگاه کنید، اما این بار به‌عنوان یک چالش آن‌ها را بسنجید و بررسی کنید که چگونه می‌توان علیه آن‌ها رفتار کرد؟ اکنون شما با عوامل بازدارنده موفقیت به‌خوبی آشنا هستید.

در ادامه مطلب شما با چهار رفتار دیگر که دقیقاً برخلاف رفتارهایی بالا هستند، آشنا می‌شوید.

هدف داشته باشید

هدف دلیل زنده‌ بودن شما است. هدف به شما و بقیه می‌گوید که چرا تلاش می‌کنید و بهترین اسلحه شما در مواجه با بی‌تفاوتی محسوب می‌شود. شناختن هدف به شما استانداردهایی را می‌دهد تا بر طبق آن‌ها پیشرفت خود را زیر نظر بگیرید، انگیزه را تقویت خواهد کرد و درنهایت منجر به موفقیت خواهد شد.

برای رسیدن به موفقیت باید عمل کنید

عمل کردن برخلاف به تعویق انداختن است. در واقع با تلاش و تمرکز کافی بر روی هدف، می‌توان گفت یک موفقیت تضمین‌شده در انتظارتان است. هدف‌های بزرگ را به بخشی‌های کوچک‌تری تقسیم کنید تا بهتر مدیریت شوند. با این روش بهتر می‌فهمید که برای هر مرحله باید چه‌کاری انجام دهید به‌عبارتی‌دیگر، با بخش‌بندی کارها عملکرد خود را بهتر مشخص می‌کنید.

شجاعت برای مواجه شدن با هر اتفاقی

رابطه متقابل ترس و شجاعت را نمی‌توان انکار کرد. شجاعت از زمانی که اولین قدم خود را در مواجه با ترس برداشتید، شکل می‌گیرد. شجاعت به شما این قدرت را می‌دهد تا آنچه فکر می‌کردید غیرممکن است را انجام دهید. توسعه روابط با افراد حرفه‌ای و با کسانی که نقاط ضعف شما را به‌ خوبی می‌بینند یک اقدام حیاتی برای موفقیت است. به‌ مرور خواهید فهمید که ترس نه‌تنها یک مشکل نیست بلکه یک چالش خوب نیز برای محک زدن است که حل هرکدام از این چالش‌ها یک تجربه جدید و متفاوت خواهد بود.

متمرکز باشید

و درنهایت آخرین مورد، تمرکز است. موفقیت شما در گرو چیزی است که به آن اهمیت می‌دهید به‌ صورت ساده‌تر، به کسی یا چیزی تبدیل می‌شوید که به آن فکر می‌کنید پس هنگامی‌که به هدف خود فکر کردید، اقدامات لازم را در نظر گرفته و آن‌را به عمل تبدیل کنید.

اگرچه مطالبی که خوانید راه‌حل همه مشکلات نیست، اما می‌تواند به‌عنوان یک راهنمای خوب شما را هدایت کند. هم‌زمان که شما بر مشکلات بزرگ‌تر خود پیروز می‌شوید یک شخصیت باهوش‌تر و قوی‌تر در شما شکل می‌گیرد که رویکرد آن باشخصیت قبلی شما کاملاً متفاوت است و به‌ راحتی چالش‌های زندگی را پشت سر می‌گذارد.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن