سلامت باشمتفرقه

۱۲ راه خلاصی از جوش های سرسیاه (قسمت پایانی)

۱۲ راه خلاصی از جوش های سرسیاه ! در قسمت قبل به برخی از راهکارها برای خلاصی از جوش های سرسیاه اشاره شد، در این مطلب نیز خواهید خواند راهکارهای دیگری که شما برای خلاصی از جوش های سرسیاه می‌توانید انجام دهید

از ماسک خاک رس استفاده کنید

ماسک‌های خاک رس اغلب در مورد پوست‌های چرب مفید هستند. خاک، روغن و سایر عناصر این ماسک به‌صورت عمیق منافذ را تحت تأثیر قرار می‌دهند. ماسک‌های خاک رس حتی می‌توانند کاملاً جوش‌های سرسیاه را از بین ببرند و منافذ را مسدود کنند. یکی از محصولاتی است که ارزش استفاده را دارد. برخی از ماسک‌های رس، از قبیل ماسک صورت کائولن حاوی گوگرد هستند. گوگرد یک عنصر دیگر است که سلول‌های پوست مرده را برطرف می‌کند. مهم نیست کدام ماسک را انتخاب کنید، می‌توانید آن را یک‌بار در هفته یا دو بار در هفته استفاده کنید.

ماسک زغال چوب را امتحان کنید

ماسک‌های زغال چوب مانند ماسک‌های خاک رس برای کشیدن چربی، سلول‌های مرده پوست و سایر ناخالصی‌های عمیق در پوست عمل می‌کند. به نظر می‌رسد علاوه بر زغال چوب، زغال‌سنگ نیز این مزایا را داشته باشد.

پودرها و درمان‌های شیمیایی را نیز در حذف جوش های سر سیاه در نظر بگیرید

پودرهای شیمیایی به‌طور سنتی برای مزایای ضد پیری مانند لکه‌های سن و خطوط ریز استفاده می‌شوند. اغلب حاوی AHA هستند و با حذف لایه بالای پوست کار می‌کنند. پس از گذراندن این فرآیند، باید پوست نرم و تمیزی داشته باشید. اگرچه آن‌ها به‌عنوان درمان اولیه برای جوش‌های سرسیاه و سفید نیستند، اما درمان‌های شیمیایی می‌توانند سلول‌های مرده پوست را حذف و منافذ بزرگ را کاهش دهند. این روش درمان مفید است اگر شما در جستجوی درمان چین‌وچروک هم هستید.

اطمینان حاصل کنید که از محصولات غیر کمدوژنیک استفاده می‌کنید

تمیزکننده، ماسک و لایه‌برداری مناسب ممکن است کمی به مشکل شما کمک کند اما درصورتی‌که از مواد آرایشی و محصولات صورت استفاده نکنید. غیر کمدوژنیک به این معنی است که محصول موردنظر باعث ایجاد منافذ نمی‌شود. همه محصولات به این صورت نیستند، بنابراین شما باید برچسب کرم‌ها را به‌دقت بخوانید. تقریباً هرکدام از محصولات پوست دارای یک همتای محصولات غیر کمدوژنیک هستند

هرگز با آرایش نخوابید

در پایان یک روز طولانی، آخرین چیزی که می‌خواهید انجام دهید این است که آرایش خود را پاک‌کنید. خوابیدن با آرایش از عوامل ایجاد جوش‌های سرسیاه است. علاوه بر این، آرایش چشم به مدت یک‌شب می‌تواند منجر به تحریک چشم و یا عفونت شود.

نزد متخصص پوست خود برای پاک‌سازی حرفه‌ای بروید

هر رژیم جدید آکنه، ازجمله یکی جوش‌های سرسیاه، می‌تواند از ۶ تا ۱۲ هفته طول بکشد تا اثر کند. اگر بعدازاین مدت نیز بازهم جوش‌های سرسیاه و سفید جدیدی می‌بینید، ممکن است لازم باشد نزد متخصص پوست بروید. آن‌ها می‌توانند از ابزارهای حرفه‌ای برای استخراج آن‌ها استفاده کنند.

مطالب مرتبط
منبع
healthline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن