پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

۳ اصل مهم موفقیت که در همه میلیاردر ها مشترک است

من همیشه به شباهت‌های میان ثروتمندان جهان علاقه‌مند بودم. عادت‌ها، موفقیت‌ ها، دیدگاه‌ها و شکست‌های آن‌ها مرا تحت تأثیر قرار می‌دهد. سفر افراد به سمت رفاه و موفقیت‌های بزرگ می‌تواند غرورآمیز باشد، اما اگر اصول موفقیت را برای هرکاری اعمال کنید، می‌توانید به‌سرعت و کاملاً مؤثر بر چالش‌ها و گسترش آن‌ها غلبه کنید.مایکل جی.گابریل مؤسس وی ران ادز (WeRunAds)، صدها ساعت و ده‌ها هزار دلار را صرف مطالعه روی میلیاردرها و عادت‌های‌شان کرد. مایکل همچنین بیش از ۲۰۰۰ میلیاردر متفاوت را مورد مطالعه قرار داد و از تجربه‌های آن‌ها به ۳ اصل رسید که در همه آن‌ها مشترک است.

در زمان درست وارد عرصه صنعت شدن

زمان‌بندی بسیار مهم است. میلیاردرها می‌دانند که چه زمانی برای ورودشان به بازار بهتر است. اکثر میلیاردرها به خاطر خطرات ذاتی موجود در کار، به‌عنوان فرد اول یا دوم وارد بازار نمی‌شوند. اکثر میلیاردرها اجازه می‌دهند پیشگامان جلوتر بروند و سپس از دانش به‌دست‌آمده برای نوآوری و بهینه‌سازی به‌منظور خلق چیز جدیدی که کار کند، استفاده می‌کنند.

کلید یافتن یک صنعت این است که آن‌را سریع‌تر شروع کنید. وارد شدن در زمان مناسب، اهمیت بسیار زیادی دارد. بیایید مثالی که برای این شرایط بسیار مناسب و در شرایط زندگی واقعی نیز اتفاق افتاده است را بررسی کنیم. مؤسس و مدیرعامل شرکت فیس‌بوک، مارک زاکربرگ. وقتی وارد عرصه شد، ایده شبکه اجتماعی به‌طور متوسط ناشناخته بود، و هنوز پیش‌بینی نمی‌شد امروز، به یک هیولا تبدیل شود.

دیگرانی همچون فرندستر، مای اسپیس و غیره برخی پیشرفت‌ها را در این صنعت انجام داده بودند و سپس فیس‌بوک با داشتن دانش و تخصص‌های به‌دست‌آمده از پیشگامان خود، وارد عرصه شد. زاکربرگ پتانسیل بالای شبکه اجتماعی را دید، چیزی که در گذشته انجام شده بود را برداشت و بهترش کرد.

او در حال حاضر، بیش از ۶۶ میلیون دلار ارزش دارد و شرکت با ۲ میلیارد کاربر، روزانه ۱٫۴ میلیارد استفاده می‌شود. جای تعجب نیست، میلیاردرهای زیادی در صنعتشان اولین نفر نبودند ولی به موفقیت‌های زیادی دست یافتند. آن‌ها در زمان درستی وارد عرصه شدند، از اشتباهات و پیروزی‌های پیشینیان درس گرفتند و محصول نهایی پایداری را ارائه کردند.

در ادامه ۳ سؤال اصلی آمده است  که می‌توانید قضاوت کنید که در شرایط سرمایه‌گذاری فعلی خود، زمان‌بندی درستی داشته‌اید یا نه:

  1. به صنعتی که وارد آن شده‌اید نگاه کنید و بگویید واقعاً جدید است؟
  2. آیا من چیزی را اختراع می‌کنم که قبلاً وجود نداشته است؟
  3. آیا خیلی دیر وارد این عرصه شده‌ام؟

موقعیت خودتان را بهتر کنید

علاوه بر یافتن صنعت و زمان درست برای وارد شدن به آن، میلیاردرها خودشان را در بهترین موقعیت قرار می‌دهند. آن‌ها راه‌حل نیازشان را پیدا می‌کنند و از بیرون درباره آن فکر می‌کنند. قرارگیری در موقعیت مطلوب، وجه مشترکی است در میان میلیاردرها. برای مثال، در طی طوفان طلای فلوریدا مردم برای دریافت سودهای سنگین، به سمت آن معادن هجوم بردند.

بااین‌حال، معلوم شد، سم برانان ایده بهتری از چگونگی قرارگیری خودش در جریان موفقیت داشت. او شانس پیدا کردن طلا را ریسک می‌دانست، پس بجای اینکه کاری را که همه انجام می‌دهند، انجام دهد، کار مطمئن‌تری را آغاز کرد. او ابزارهایی تولید کرد که برای استخراج طلا توسط معدنچی‌ها لازم بود. همان‌طور که هر معدنچی جدید به غرب مهاجرت می‌کرد، آن‌ها با خوشحالی با برانان و شرکت او ملاقات می‌کردند و آن‌ها برای فروش ابزارهای موردنیازشان، آنجا منتظر بودند.

کاوش برای طلا، ظاهراً سودآورترین مسیر رسیدن به رفاه به نظر می‌رسد، بااین‌حال، بازده بیشتر در تأمین وسایل مورد نیاز برای استخراج طلا است. شرکت خوبی که چنین مفهومی را ارائه می‌دهد، مایکروسافت است. آن‌ها به دنبال خلق کامپیوتر خودشان نیستند، اما نرم‌افزاری که کامپیوتر روی آن باید راه‌اندازی شود را تولید می‌کنند. اکثر افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند که باید به دنبال طلا بروند تا به ثروت برسند، اما در تاریخ آشکار شده است که فروش ابزار مورد نیاز برای معدنچیان طلا می‌تواند سود بیشتری داشته باشد.

دو پرسشی که باید از خودتان بپرسید تا ببینید چطور می‌توانید خودتان را به درست‌ترین شکل در شرایط خوب قرار دهید و در موقعیت درستی قرار بگیرید به شرح زیر است:

  1. چه صنایعی به منابعی نیاز دارند که من می‌توانم فراهم کنم؟
  2. و آیا من بجای نوآوری به دنبال تمایل افراد هستم یا نه؟

“شانس‌های بزرگ، شانس‌های کوچک با تداومی هستند. من می‌توانم طلوع خورشید را در میان تاریکی ببینم. تداوم و پشتکار بسیار مهم است.” ایکیچوکو جوزف

حساب‌شده ریسک کنید

اکثر افراد شرایط امن را از آنجایی‌ که مطمئن است انتخاب می‌کنند بااین‌حال، این موضوع میان میلیاردرها شایع نیست. میلیاردرها ریسک‌های بزرگ حساب‌شده را به‌منظور رساندن خود به سطوح بالاتر تأثیرگذاری و موفقیت می‌پذیرند. مهم‌ترین چیز در اینجا این است، درحالی‌که برای دیگران این ریسک‌ها بزرگ به نظر می‌رسد- برای میلیاردرها، کاملاً حساب‌شده است. ریسک و ریسک حساب‌شده اصلاً مشابه یکدیگر نیستند. ریسک‌های حساب‌شده، کاملاً دقیق بررسی شده‌اند و به آن فکر شده است. ریسک موقت و غیرقابل‌اندازه‌گیری است. فهمیدن تفاوت میان این دو، میان میلیاردرها رایج است. شخصیت‌های برجسته جهان لحظه‌هایی در زندگی‌شان دارند که با وضعیت عادی مخالفت می‌کنند و شانس‌شان را در اتفاق‌های ناشناخته امتحان می‌کنند. محاسبات مناسب و تفکر هوشمندانه قطعاً همراه این حرکات برجسته وجود دارد که باعث می‌شود آن‌ها کارشان را به‌خوبی انجام دهند.

هاوارد شولتز، مدیرعامل استارباکس، مثال بارز این موضوع است. او در فقر بزرگ شد و راهش را برای کسب دستمزد راحت به‌عنوان مدیر اجرایی شرکتی که قهوه ساز تولید می‌کند، پیدا کرد.

” ریسک بیشتر از آن چیزی که دیگران فکر می‌کنند، امنیت دارد” هاوارد شولتز

او همه چیزش را زمانی در ریسک قرار داد که کافی‌شاپ کوچکی به نام استارباکس را در سیاتل پیدا کرد که باعث شد او از کارش استعفا داده و به سمت تأسیس شرکتی برود که تحت تأثیر فرهنگ قهوه ایتالیایی و روابط انسانی، افراد می‌توانستند قهوه‌شان را داشته باشند.

از ۲۴۲ نفری که او با آن‌ها صحبت کرد، ۲۱۷ نفر گفتند که در کارش سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. علی‌رغم مخالفت‌های موجود، کمبود موافقت و سرمایه‌گذاری، شولتز به مسیرش ادامه داد. مستقیم رو به جلو، و استارباکس اکنون موفقیت عظیمی محسوب می‌شود. بصیرت قوی و باور نامتزلزل نیز در میان افراد باتجربه شایع است. بسیاری از میلیاردرهای موفق بر سر مشاغل امن، دارایی‌های شخصی و حتی شهرت‌شان در ازای ریسک‌های حساب‌شده‌ای که می‌دانستند درنهایت جواب می‌دهد، ریسک کردند.

سؤالی که اکنون باید بپرسید این است که ” کجا می‌توانم ریسک حساب‌شده بکنم؟ آیا وقتی رو به جلو حرکت می‌کنم، خودم را به عقب پس می‌زنم؟ چه مراحل قابل‌ملاحظه‌ای را امروز باید رو به جلو بردارم؟”

این ۳ اصل موفقیت عناصر اصلی هستند که میان بسیاری از میلیاردرها مشترک است. اکنون، اصول بیشتری وجود دارد که شما باید کشف کنید و به‌منظور میلیاردر شدن‌تان، آن‌ها را بکار گیرید. در کارتان کنجکاو باشید و همه آن چیزی که می‌توان هر روز انجام داد را انجام دهید. حتی از روی افرادی که می‌خواهید جای آن‌ها باشید هم می‌توانید تقلید کنید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن