پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

اشتباهات بزرگ بازاریابی که ممکن است مرتکب شویم

اشتباهات بزرگ بازاریابی یکی از بدترین اتفاقاتی است که به بیزینس ما ضربه وارد می‌کند. اما چطور باید جلوی این مشکل را بگیریم؟ با ما همراه باشید تا مواردی مفید در این باره را به شما آموزش دهیم

هر ساله، کسب و کارها مبالغ هنگفتی را برای بازاریابی در مجموعه‌هایشان تنها با هدف افزایش فروش خود صرف می‌کنند که متأسفانه بسیاری از این هزینه‌ها به نتیجه دلخواه منجر نمی‌شوند. این اشتباهات بازاریابی از آنجا آغاز می‌شوند که چیز زیادی برای عرضه نسبت به این هزینه‌ها وجود ندارد و در نتیجه، شرکت به طور طبیعی تصمیم به کاهش بودجه بازاریابی خود می‌گیرد که در نهایت، مجرای اصلی فروش آن‌ها متلاشی می‌گردد.

۱- هدف و پیام تعریف نشده

برخی از شرکت‌ها مشتاقانه شروع به استفاده از تاکتیک‌های بازاریابی (تبلیغاتی، رسانه‌های اجتماعی، نمایشگاه‌های تجاری، و غیره) می‌کنند که با هر چیزی آغاز شده و برای هر کسی ارسال می‌شوند. برای جلوگیری از این اشتباه بازاریابی، باید به این نکته توجه کنید که هر کس نمی‌تواند مشتری شما باشد. تعیین هدف یا چشم انداز به معنی شناسایی نقاط خاص و ویژگی‌های مصرف کننده یا کسب و کار است که منجر به خرید می‌شوند. این مشخصات جمعیت شناسی می‌تواند شامل سن، جنسیت، درآمد، شغل، وضعیت تأهل، سرگرمی‌ها و علایق باشد. برای بازارهای تجاری، یک نمونه مناسب برای هدف می‌تواند شامل نوع صنعت، درآمد، مکان و تعداد کارکنان باشد. بنابراین مشخص کردن هدف نکته‌ای حیاتی است زیرا یک اشتباه بزرگ بازاریابی این است که فقط پول زیادی برای چشم اندازی اشتباه سرمایه گذاری شود.

۲- عدم آزمون و خطای اولیه

یکی از اشتباهات بزرگ بازاریابی این است که به طور معمول بسیاری از هزینه‌های بازاریابی به دلیل هیجان زیاد از شروع کار در کمپین اولیه صرف می‌شوند. پس از اتخاذ تصمیم برای شروع کار، بسیاری از شرکت‌ها اشتباهات بازاریابی بزرگی را در هنگام شروع یک پروژه مرتکب می‌شوند که دیگر هیچ بودجه‌ای را برای ادامه کار روی تاکتیک‌های برنامه‌ریزی ‌شده، باقی نمی‌گذارد. لذا این نکته بسیار حائز اهمیت است که یک بخش هدفمند را با یک تاکتیک تک آزمایش کنید تا ببیند آیا پیش از گسترش کار به مناطق دیگر و یا افزایش هزینه‌های بازاریابی موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

۳- عدم ردیابی و بررسی نتایج

گفته‌ای قدیمی وجود دارد که می‌گوید “من می‌دانم که تنها نیمی از تلاش‌های بازاریابی من در حال کار کردن است، من فقط مطمئن نیستم که آن کدام نیمه است!” قبل از برهه تبلیغات آنلاین، از آنجا که ردیابی اینکه کدام نوع آگهی بیشترین بازدهی را به همراه دارد کار دشواری بود، انتظار بسیاری از اشتباهات بازاریابی از صاحبان کسب و کار می‌رفت. اما همه این‌ها در دنیای آنلاین که همه چیز قابل ردیابی است به کلی تغییر کرده است. پس برای مقیاس هزینه‌های بازاریابی بسیار مهم است که بدانید کدام روش بازاریابی بیشترین بازدهی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

۴- عدم توجه به نتیجه بازاریابی

واقعیت شگفت آور است که اکثر نتایج به دست آمده از بازاریابی هرگز توسط فروشندگان پیگیری نمی‌شوند که این یکی از بزرگ‌ترین و گران‌ترین اشتباهات بازاریابی است که شرکت‌ها مرتکب می‌شوند. هیچ منطقی برای جمع آوری اطلاعات وجود ندارد اگر قرار باشد که هیچ کس آن‌ها را پیگیری  نکند. لذا حداقل باید کمپین‌های بازاریابی خودکاری در داخل شرکت وجود داشته باشد تا بتوانیم چشم‌اندازها را بهبود بخشیده و نتایج را پیگیری کنیم تا از اشتباهات بزرگ بازاریابی خود جلوگیری کنیم.

۵- بدون برنامه پایدار

به یاد دارم در یکی از شرکت‌هایی که در دهه ۱۹۹۰ تأسیس کرده بودم، مشتری‌ای داشتم که در نهایت یک مدیر بازاریابی برای شرکت نرم افزاری فنی خود استخدام کرده بود. آن‌ها در روز نخست کاری او را جو صدا می‌زدند و ورودش را به این صنعت خوش آمد گفتند. اما زمانی که هفته بعد با او تماس گرفتم، او دیگر آنجا کار نمی‌کرد. از مدیر شرکت درباره او سؤال کردم که برایش چه اتفاقی افتاده است؟ او به من گفت که آن‌ها برای یک هفته بازاریابی را امتحان کردند، اما جواب نگرفتند! موفقیت در بازاریابی به طول عمر این تلاش‌ها بستگی دارد. من معتقدم که ما واقعاً نمی‌توانیم هر چیزی را به هر کسی بفروشیم. ما فقط باید زمانی که مشتری آماده خرید است در آنجا حضور داشته باشیم. این به معنای یک برنامه بازاریابی پایدار در طول یک دوره طولانی که برای دستیابی به نتایج مورد نظر، آزمایش و تنظیم شده است. است.

آیا شما نیز این اشتباهات بزرگ بازاریابی را تجربه کرده‌اید؟ برای پیشگیری از آنها و عدم تکرارشان چه برنامه‌ای را اجرا کردید؟

مطالب مرتبط
منبع
smallbiztrends
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن