تناسب اندامسلامت باش

برنامه‌ های کاهش وزن که به شما کمک می‌کنند لاغر شوید (قسمت اول)

برنامه‌ های کاهش وزن فوق‌العاده مفید هستند. این برنامه‌ها را می‌توانید با دستگاه تلفن همراه خود دانلود کنید و با استفاده از آن‌ها به سبک‌های متفاوت زندگی عادت کنید، مانند مصرف کالری و ورزش. برخی از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد نیز هستند، مانند پاداش‌های مالی و انجمن‌های پشتیبانی، که به شما کمک می‌کند تا برای کاهش وزن خود انگیزه داشته باشید. در اینجا بهترین برنامه‌های کاهش وزن وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند لاغر شوید.

Lose it!

یکی از برنامه‌ های کاهش وزن کاربرپسند با تمرکز بر شمارش کالری و ارزیابی وزن است. از طریق آنالیز وزن، سن و هدف سلامتی، این اپلیکیشن کالری روزانه مورد نیاز شما را تعیین و یک برنامه کاهش وزن شخصی را تولید می‌کند. هنگامی‌که برنامه شما تنظیم شد، به‌ راحتی می‌توانید غذای خود را در برنامه وارد کنید و از یک پایگاه جامع که بیش از ۷ میلیون غذا، اقلام رستوران و علامت‌های تجاری را شامل می‌شود، استفاده کنید. علاوه بر این، از اسکنر بارکد برنامه می‌توان برای اضافه کردن برخی از غذاها به سیستم استفاده کرد. این موجب صرفه‌جویی در غذاهایی است که شما به‌طور مرتب وارد می‌کنید، بنابراین می‌توانید خیلی راحت هر بار که آن‌ها را می‌خورید از لیست انتخاب کنید. همچنین می‌توانید گزارش مصرف کالری روزانه و هفتگی را دریافت کنید. اگر از این برنامه برای پیگیری وزن خود استفاده می‌کنید، تغییرات وزن شما را بر روی یک نمودار نشان می‌دهد.

چه چیزی این برنامه را از دیگر برنامه‌های کاهش وزن متفاوت کرده است؟

این برنامه دارای یک ویژگی Snap It است که به شما اجازه می‌دهد تا به‌ راحتی با گرفتن عکس از وعده‌های غذایی خود، میزان مصرف غذای خود را ردیابی کنید. مطالعات نشان داده است که گرفتن عکس از وعده‌های غذایی ممکن است به شما کمک کند که اندازه وعده و روند رژیم غذایی خود را دقیق‌تر بررسی کنید، که برای کاهش وزن مفید هستند. یکی دیگر از نکات برجسته این برنامه مؤلفه اجتماعی آن است، جایی که می‌توانید در چالش با دیگر کاربران مشارکت کنید و اطلاعات را به اشتراک بگذارید یا سؤالات را در یک انجمن مطرح کنید.

مزایا

 • یک تیم کارشناس اطلاعات تغذیه مواد غذایی را در پایگاه داده خود وارد می‌کند.
 • ورود به این برنامه آسان است و هیچ هزینه‌ای ندارد مگر اینکه بخواهید به نسخه پاداش دسترسی داشته باشید.
 • شما می‌توانید از این برنامه با سایر برنامه‌های کاهش وزن و تناسب‌اندام همگام شوید.

معایب

 • پیگیری ویتامین‌ها و مواد معدنی که مصرف می‌کنید را دنبال نمی‌کند.
 • پایگاه داده‌های مواد غذایی این اپلیکیشن برخی از مارک‌های محبوب را ندارد.

Spark People

این برنامه به شما اجازه می‌دهد که غذاهای روزانه، وزن و ورزش خود را با ابزارهای ردیابی کاربرپسند وارد کنید. پایگاه داده تغذیه‌ای حاوی بیش از سه میلیون مواد غذایی است. علاوه بر این، برنامه شامل یک اسکنر بارکد بوده که افزودن هرگونه مواد غذایی را که استفاده می‌کنید آسان می‌کند. هنگامی‌که ثبت‌نام می‌کنید، به تمرینات ورزشی دسترسی خواهید داشت که شامل عکس‌ها و توضیح بسیاری از تمرینات معمول هست، بنابراین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در طول تمرینات از تکنیک‌های درست استفاده می‌کنید. در این سیستم وقتی‌که عاداتتان را وارد می‌کنید و به اهداف خود می‌رسید، امتیاز دریافت می‌کنید که می‌تواند به شما انگیزه دهد.

مزایا

 •  این برنامه رایگان است
 • کسانی که از برنامه استفاده می‌کنند، علاوه بر دسترسی به جامعه آنلاین به مقالات بهداشتی و تناسب‌اندام نیز دسترسی دارند.

معایب

 •     این برنامه مقدار قابل‌توجهی از اطلاعات را فراهم می‌کند، که ممکن است مرتب‌سازی آن‌ها مشکل باشد.

My Fitness Pal

فواید شمارش کالری توسط یک ابزار کاهش وزن اثبات‌شده است. یکی دیگر از برنامه‌های محبوب که شمارش کالری را به استراتژی خود برای حمایت از کاهش وزن افزوده My Fitness Pal است. این برنامه نیازهای کالری روزانه شما را محاسبه می‌کند و به شما اجازه می‌دهد که از طریق یک پایگاه داده تغذیه بیش از ۵ میلیون غذای مختلف در طول روز بخورید. حتی شامل بسیاری از غذاهای رستوران که پیگیری آن‌ها آسان نیست نیز است. پس از ورود غذا به سیستم، این برنامه آنالیز کالری و مواد مغذی را که در طول روز مصرف می‌کنید، فراهم می‌کند. این برنامه می‌تواند چندین گزارش مختلف تهیه کند، ازجمله یک نمودار میله‌ایی که به شما یک نمای کلی از کل چربی، کربوهیدرات و پروتئین می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مفید آن بارکد اسکنر آن است که ورود اطلاعات برخی از غذاهای بسته‌بندی را آسان می‌کند. شما همچنین می‌توانید وزن خود را وارد و دستورالعمل‌های غذایی سالم را با این برنامه جستجو کنید. علاوه بر این، صفحه پیام‌رسانی دارد که شما می‌توانید با دیگر کاربران برای به اشتراک گذاشتن نکات و داستان‌های موفقیت ارتباط برقرار کنید.

مزایا

 • این برنامه دارای ویژگی “Quick Add” است که وقتی شما تعداد کالری مصرفی را می‌دانید اما برای ورود تمام جزئیات غذا وقت ندارید، از آن استفاده کنید.
 • اگر از برنامه‌های ردیابی تناسب‌اندام مانند Fitbit استفاده می‌کنید، این برنامه با آن‌ها هماهنگ می‌شود و کالری مورد نیازتان را بر اساس کالری سوخته از طریق ورزش، تنظیم می‌کند.
 • نسخه پاداش با ویژگی‌های اضافی وجود دارد که می‌توانید هزینه آن‌را پرداخت کنید، ولی نسخه پایه برای استفاده رایگان است.

معایب

 • اطلاعات تغذیه مواد غذایی در پایگاه داده ممکن است کاملاً دقیق نباشد، زیرا اکثر آن‌ها توسط سایر کاربران واردشده‌اند.
 • با توجه به‌اندازه پایگاه داده، اغلب برای یک غذا گزینه‌های متعدد وجود دارد، به این معنی که شما ممکن است مجبور به‌ صرف زمان برای پیدا کردن گزینه درست باشید.
 • تنظیم اندازه غذا در برنامه ممکن است وقت‌گیر باشد.

Fit bit

یک‌ راه مناسب برای پیگیری عادات ورزشی یک ردیاب پوشیدنی است. این برنامه یک منبع عالی برای کمک به فعالیت جسمانی است. دستگاه‌های پوشیدنی که سطح فعالیت را در طول روز اندازه‌گیری می‌کنند و تعداد اقدامات انجام‌شده، پیاده‌روی، بالا رفتن از پله و ضربان قلب را می‌سنجد. همچنین می‌توانید غذا و مصرف آب، عادات خواب و هدف وزنی خود را با آن پیگیری کنید. این برنامه اجازه می‌دهد تا با دوستان و خانواده خود که از آن استفاده می‌کنند، ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید در “چالش‌های گوناگون” آن شرکت کنید و در صورت انتخاب، پیشرفت خود را به اشتراک بگذارید. بسته به نوع برنامه می‌توانید آلارم‌ها را برای یادآوری تمرین تنظیم کنید همچنین به تلفن همراه شما پیام می‌فرستد که چقدر به هدف تناسب‌اندامتان در روز نزدیک شده‌اید. علاوه بر این، هر زمان که به هدف خاصی دست پیدا کنید، “جوایز” دریافت می‌کنید.

مزایا

 • این برنامه مقدار قابل‌توجهی از اطلاعات را برای شما فراهم می‌کند، بنابراین می‌توانید پیگیری‌های خوبی از هدف و سلامتی خود داشته باشید.
 • برنامه برای استفاده بسیار آسان است و دارای چندین روش برای نشان دادن پیشرفت شما و حفظ انگیزه شماست.

معایب

 • برای استفاده از ورزش، اجزای خواب و ضربان قلب برنامه، باید یک دستگاه Fit bit داشته باشید که گران است.
مطالب مرتبط
منبع
healthline.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن