تناسب اندامسلامت باش

برنامه‌‌ های کاهش وزن که به شما کمک می‌کنند لاغر شوید (قسمت دوم)

برنامه‌‌های کاهش وزن نه‌ تنها برای استفاده آسان هستند، بلکه بسیاری از مزایای آن‌ها نیز با شواهد علمی پشتیبانی می‌شوند. با افزایش آگاهی از عادات و پیشرفت‌ها، روند کاهش وزن سریع‌تر پیش می‌رود. در اینجا بهترین برنامه‌‌های کاهش وزن را ارائه می‌دهیم.

امتیاز دهی و کاهش وزن

یکی از برنامه‌‌های کاهش وزن که مالک آن شرکتی است که خدمات مختلفی را برای کمک به کاهش وزن و حفظ آن ارائه می‌دهد. هدف آن‌ها کمک به شرکت‌ کنندگان با کاهش کالری مصرفی آن‌ها با اختصاص دادن “امتیاز” به مواد غذایی بر اساس کالری، چربی اشباع و قند است. مواد غذایی بالاتر در این اجزا امتیاز بالاتری دریافت می‌کنند. بر اساس اهداف فردی، به هر فرد مقدار خاصی “امتیاز” برای رسیدن به هدف رژیم او اختصاص داده‌ شده است.

این برنامه دارای یک برنامه آنلاین برای ثبت‌نام است. چندین مطالعه اثرات مثبت این برنامه بر کنترل وزن را نشان داده است. یک بررسی از ۳۹ مطالعه نشان داد افرادی که در این برنامه شرکت کرده‌اند دست‌کم ۲٫۶٪ وزن بیشتری را از دست دادند. اگر عضو این برنامه هستید، می‌توانید از آن برای نظارت بر پیشرفت خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید مواد غذایی مورد نظر خود را وارد کنید و امتیازات خود را پیگیری کنید. اسکنر بارکد وارد کردن غذا را آسان می‌کند. علاوه بر این، این اپلیکیشن دارای مؤلفه‌ای است که به شما در انتخاب غذای سالم هنگامی که بیرون هستید، کمک می‌کند. یکی دیگر از مزایای آن، دستورالعمل‌های زیادی است که می‌توانید بر اساس زمان غذا و نیازهای رژیم غذایی خود آن‌ها را جستجو کنید.

مزایا

 • دارای ویژگی‌های بسیاری است که به شما کمک می‌کند تا انگیزه خود را حفظ کنید، از جمله برگه دوره رژیم که جزئیات و نمودارها را برای نشان دادن پیشرفت شما در طول زمان فراهم می‌کند.
 • یک “صفحه تماس” دارد که می‌توانید به دیگر اعضای آن دسترسی پیدا کنید.

معایب

 • برای استفاده از این برنامه باید عضو باشید.
 • هزینه دارد که هر هفته ۸٫۹۲ دلار برای شرکت در نشست و ۳٫۹۱ دلار برای برنامه آنلاین است.

سیستم پشتیبانی

داشتن سیستم پشتیبانی ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشد. این برنامه تمرکز خود را بر ارائه خدمات به کاربران گمارده است. این اجازه را به شما می‌دهد تا مواد غذایی خود را اضافه کنید، بر وزن خود نظارت کنید و با افراد دیگر از طریق ویژگی چت آن تعامل کنید. نه‌ تنها شما می‌توانید از طریق آن با دیگر کاربران چت کنید، بلکه می‌توانید با گروه‌هایی که اهداف مشابهی دارند ارتباط برقرار کنید. تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که از حمایت اجتماعی برخوردار هستند، در دستیابی و حفظ کاهش وزن نسبت به افرادی که از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند، موفق‌ترند.

در یک مطالعه ۸۸٪ از افرادی که به جامعه کاهش وزن اینترنتی پیوستند، گزارش دادند که عضو این گروه بودن از تلاش‌های کاهش وزن آن‌ها حمایت کرده و به آن‌ها انگیزه داده است. علاوه بر مجموعه‌ای بزرگ از دستورالعمل‌های سالم، این اپلیکیشن دارای مجله‌ای است که در آن می‌توانید اطلاعات مربوط به دوره کاهش وزن خود، مانند موفقیت‌ها و مشکلات خود را ضبط کنید. چه چیز باعث می‌شود این برنامه از دیگر برنامه‌های کاهش وزن متمایز شود؟ با ابزار «My Professionals» آن می‌توانید مواد غذایی، ورزش و اطلاعات وزن خود را به ارائه‌ دهندگان مراقبت بهداشتی به اشتراک بگذارید.

مزایا

 • پایگاه داده تغذیه آن جامع است و شامل بسیاری از غذاهای رستوران و سوپرمارکت است.
 • نه‌تنها مقدار کالری مصرف روزانه شما را نشان می‌دهد، بلکه همچنین توانایی نمایش میانگین کالری ماهیانه را دارد که برای نظارت بر پیشرفت مفید است.
 • ثبت‌نام آسان و بدون هزینه است.

معایب

 • با توجه به اجزای مختلف آن، می‌تواند برای استفاده دشوار باشد.

تعهد

یکی از برنامه‌‌های کاهش وزن است که از پول نقد استفاده می‌کند تا انگیزه شما را حفظ کند و به اهدافتان برساند. هنگامی‌ که شما ثبت‌نام می‌کنید، مبلغ خاصی را برای پرداخت دیگر اعضا انتخاب می‌کنید که اگر به هدف خود در پایان هفته نرسید به آن‌ها بپردازید. اگر به هدف خود برسید، پاداش نقدی دریافت می‌کنید که توسط اعضائی که به اهدافشان نرسیده‌اند، پرداخت می‌شود. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که انگیزه‌های مالی برای کاهش وزن ضروری است، که احتمالاً به این دلیل است که این برنامه به‌ عنوان یک ابزار مفید از آن استفاده می‌کند. سه نوع مختلف این اپلیکیشن وجود دارد: ورزشی، سبزی و غذایی. اهداف تعیین شده توسط انجمن آن پس از اینکه عکس‌های وعده‌های غذایی شما را مشاهده کرده یا اطمینان حاصل کردند که ورزش را انجام داده‌اید، تأیید می‌شوند. اگر از این برنامه استفاده می‌کنید، برای افزودن غذای خود، یک حساب MyFitnessPal نیز نیاز خواهید داشت. برنامه‌ها همگام با یکدیگر هستند، بنابراین شما به‌ راحتی می‌توانید پیشرفت خود را با اهداف تغذیه خود مشاهده کنید.

مزایا

 • شما می‌توانید از برنامه برای اهداف و شیوه زندگی خاص خود استفاده کنید.
 • همچنین ممکن است برای کاهش وزن مؤثر باشد، به‌ خصوص اگر انگیزه‌های مالی آن را تحریک کنید.

معایب

 • برنامه می‌تواند گران باشد، به‌ خصوص اگر به اهداف خود نرسید و مجبور باشید هر هفته جریمه پرداخت کنید.
 • این اپلیکیشن یک ورودی داخلی ندارد و شما باید از یک برنامه دیگر برای پیگیری مصرف غذای خود استفاده کنید.

کنترل تغذیه

یکی دیگر از برنامه‌‌های کاهش وزن است که برای ردیابی تغذیه، تناسب‌ اندام و اطلاعات سلامت استفاده می‌شود. شبیه به برنامه‌های دیگر، دارای ویژگی‌های شمارش کالری همراه با یک پایگاه داده بیش از پنجاه‌هزار غذای مختلف است. این برنامه تمرکز خود را بر روی کمک به شما برای مصرف مواد مغذی با کنترل کالری قرار داده است. شما همچنین به یک ویژگی “Trends” دسترسی دارید که پیشرفت شما را نسبت به اهداف وزن خود در طول محدوده زمان مشخص نشان می‌دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به‌ فرد آن بخش “Snapshot” آن است. که می‌توانید عکس‌های بدن خود را برای مقایسه در سراسر دوره کاهش وزن خود آپلود کنید. همچنین می‌تواند درصد چربی بدن را برآورد کند. علاوه بر این، یک انجمن دارد که می‌توانید با دیگر کاربران در مورد موضوعات مختلف تغذیه بحث آنلاین کنید.

مزایا

 • در مقایسه با برنامه‌های دیگر، این برنامه می‌تواند مواد مغذی قابل‌ توجهی را ارائه دهد، که در صورت تمایل برای بهبود کلی مصرف مواد مغذی مفید است.
 • اطلاعات گسترده‌ای از جمله اطلاعات بیومتریک مانند سطح کلسترول و فشارخون را دنبال می‌کند.
 • بسیار کاربر پسند است. وب‌سایت آن دارای یک وبلاگ و انجمن است که کاربران می‌توانند سؤالات مربوط به نحوه استفاده از آن را بیابند.

معایب

 • در حالی‌ که وب‌ سایت آن رایگان است برای استفاده برنامه هزینه ۲٫۹۹ دلار آمریکا نیاز است.
مطالب مرتبط
منبع
healthline.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن