زیباییسلامت باش

ویتامین های برتر برای پوست شما (قسمت۱)

پوست یکی از مهمترین بخش‌های بدن است که نقش مهمی در سلامت و زیبایی انسان دارد از همین رو مراقبت از آن به امری مهم در سلامت فردی تبدیل شده است.

ویتامین‌های پوست

مراقبت از پوست شما باید بخش مهمی از مراقبت بهداشتی شما باشد. آن (پوست) بزرگ‌ترین عضو بدن شما است. اولین چیزی که اکثر متخصصان سلامت  برای حفظ سلامتی پوستتان به شما می‌گویند ، محدود کردن مواجهه با اشعه ماوراءبنفش (UV) خورشید و استفاده از کرم ضد آفتاب محافظ در هنگام برخورد با نور خورشید است. اما نور خورشید همیشه بد نیست،روزانه فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، باعث تولید ویتامین D در پوست می‌شود. ویتامین D یکی از بهترین ویتامین‌های پوست شماست، همراه با ویتامین‌های C، E و K. مطمئن باشید که ویتامین‌ ها به‌اندازه کافی می‌تواند پوست شما را سالم و جوان و شاداب نگه‌دارند.

ویتامین‌ها می‌توانند در موارد زیر تأثیر کاهنده داشته باشد:

  • نقاط تاریک
  • قرمزی
  • چین‌وچروک
  • تکه‌های خشن
  • خشکی بیش‌ازحد

ویتامین‌های ضروری پوست به‌ صورت مکمل در دسترس هستند، اما آن‌ها نیز در محصولات مراقبت از پوست یافت می‌شوند. ما در ادامه اطلاعات بیشتر در مورد این ۴ ویتامین ضروری و برتر را به شما می‌دهیم و اینکه چگونه آن‌ها می‌تواند به شما برای به دست آوردن سلامتی مطلوب پوست کمک کند.

ویتامین D

ویتامین D اغلب از زمانی اتفاق می‌افتد که نور خورشید توسط پوست شما جذب می‌شود. وقتی این اتفاق می‌افتد کلسترول به ویتامین D تبدیل می‌شود. ویتامین D پس‌ازآن توسط کبد و کلیه شما گرفته می‌شود و در سراسر بدن حمل می‌شود تا به ایجاد سلول‌های سالم کمک کند. این شامل پوستی است که ویتامین D نقش مهمی در پوست دارد و حتی ممکن است به درمان پسوریازیس کمک کند. موسسه سینوس پالینگ در دانشگاه ایالتی اورگن توصیه می‌کند مقدار ویتامین D دریافتی روزانه ششصد IU باشد. اگر باردار هستید یا بیش از هفتاد سال سن دارید، ممکن است بیشتر به آن‌ها احتیاج داشته باشید.

مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن