تکنولوژی در خانهخانه و خانواده

یادگیری زبان خارجی؛ بهترین برنامه‌های آندروید و iOS برای یادگیری زبان

برنامه‌های بی‌شماری وجود دارد که به شما برای یادگیری زبان جدید کمک می‌کنند. ممکن است بخواهید واژگان خود را گسترش دهید، تمرین مکالمه کنید، دستور زبان خود را اصلاح کنید یا همه موارد فوق را داشته باشید. هدف شما هر چه باشد، حتماً یک برنامه Android یا iOS برای شما وجود دارد. در زیر تعدادی از بهترین برنامه یادگیری زبان وجود دارد که می‌توانید بدون صرف وقت و هزینه برای کلاس رفتن زبان مورد نظر خود را یاد بگیرید.

DUOLINGO

دلایل زیادی وجود دارد که چرا این برنامه یکی از بهترین برنامه یادگیری زبان است. این برنامه رایگان، به‌ خوبی طراحی‌ شده و در دسترس است. درس‌ها به ‌اندازه‌های کوچک تقسیم‌ شده‌اند و مثل این است که دارید بازی می‌کنید. این برنامه زبان‌ها را به موضوعات مختلف تقسیم‌بندی می‌کند مانند لباس یا کسب‌ و کار، و همچنین ضمایر و سایر سوژه‌های گرامری. ساختار پاسخگویی برنامه طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها را نیز شامل می‌شود، به این معنی که می‌توانید بین تایپ کردن پاسخ‌ها، جواب‌ دادن با صدای بلند و انتخاب بین پاسخ‌های چند گزینه‌ای، سوئیچ می‌کنید. این اپلیکیشن یک مقدمه عالی است، و مثل این است که یک ترکیب تصادفی از اطلاعات، اغلب از طریق تکرار را یاد می‌گیرید. بدیهی است، هر چه بیشتر کار کنید، واژگان شما قوی‌تر خواهد بود. این برنامه برای اهداف درک مطلب عالی است، اما ممکن است بهترین راه‌حل برای توسعه مهارت‌های مکالمه شما نباشد. حالت آفلاین آن نیز محدود است، بنابراین شما واقعاً نیاز به یک اینترنت Wi-Fi یا اتصال به داده برای استفاده بیشتر از آن دارید.

زبان‌های پشتیبانی شده: انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، هلندی، ایرلندی، دانمارکی، سوئدی، روسی، اوکراین، اسپرانتو، لهستانی و ترکی.

BABBEL

این برنامه به درس‌هایی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای تقسیم شده است. شامل بسته‌هایی از درس‌هایی است که برای مبتدی تا پیشرفته طراحی‌شده‌اند. این برنامه به شما طیف وسیعی از کلمات و عبارات را می‌آموزد و شما را به چالش می‌کشد تا آن‌ها را بیاموزید، با آن‌ها سخن بگوید و جمله بسازید. خوبی این برنامه این است که بر یادگیری مکالمه متمرکز است و با پیشرفت شما به توضیح گرامر نیز می‌پردازد. پر کردن جای خالی در آزمون مکالمه سرگرم‌کننده است و درس‌ها به شیوه‌ای منطقی و سنتی پیشرفت می‌کنند و از عبارات مکالمه‌ای پایه شروع می‌شود. شما همچنین می‌توانید درس‌ها را درحالی‌که آفلاین هستید، دانلود کنید. بااین‌حال، طراحی برنامه کمی ضعیف است و تشخیص صدای نرم‌افزار همیشه به همان شیوه‌ای که در نظر گرفته‌ شده کار نمی‌کند. اگرچه با این برنامه یک درس رایگان دریافت می‌کنید، اما اگر بخواهید دسترسی کامل به مطالب آموزشی برای یک‌ زبان واحد داشته باشید مجبور هستید که از ۵ تا ۱۰ دلار در ماه پرداخت کنید.

زبان‌های پشتیبانی شده: انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی برزیل، روسی، ترکی، لهستانی، اندونزیایی، هلندی، دانمارکی، سوئدی و نروژی.

TANDEM

همه می‌دانند که تنها راه یادگیری زبان جدید، صحبت کردن است. خوشبختانه، این برنامه متکی به گفتگو با افراد بومی است که آن‌ را یکی از بهترین برنامه یادگیری زبان کرده است. به‌ این‌ ترتیب که می‌توانید یک ‌زبان جدید از طریق متن، صدا و چت ویدیویی یاد بگیرید. این برنامه شما را آزمایش می‌کند و سپس به شما کمک می‌کند تا یک شریک پیدا کنید که به منافع شما علاقه‌مند باشد. او به شما و شما به او زبان‌های مورد نظر را آموزش می‌دهید. هنگامی‌ که شما چت می‌کنید، می‌توانید موضوعات خاصی را برای مکالمه انتخاب کنید، که به شما کمک می‌کند تا از صحبت کردن ناشیانه و مبتدی فاصله بگیرید. اگر بتوانید شریک تبادل زبان مناسب پیدا کنید، این برنامه برایتان رایگان است که برای زبان‌های محبوب آسان است. در صورت نیاز می‌توانید برای یک درس با یک معلم حرفه‌ای هزینه پرداخت کنید. برای ثبت‌نام، شما باید از اکانت فیس‌بوک یا گوگل خود استفاده کنید. اگر آماده هستید که زبان خود بهبود دهید و بخواهید با افراد بومی صحبت کنید، این برنامه ارزش چک کردن را دارد.

زبان‌های پشتیبانی شده: انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، پرتغالی، ایتالیایی، چینی، ژاپنی، روسی، و نزدیک به ۱۵۰ زبان دیگر.

MEMRISE

اگر می‌خواهید واژگان خود را تمرین کنید و گسترش دهید، این برنامه یکی از بهترین برنامه یادگیری زبان برای این هدف است. این برنامه مانند یک بازی نصب می‌شود و در آن به‌ عنوان یک جاسوس به یک سیاره دیگر سفر می‌کنید و برای امتیازات صحیح امتیاز می‌گیرید. این یک روش منحصر به‌ فرد برای زبان است، و بخش عمده‌ای از دوره‌ها شامل حفظ کلمات و عبارات خاص است. شما همچنین می‌توانید کلمات و عبارات مختلف ضبط‌ شده را گوش دهید و گاهی اوقات فیلم‌های ویدئویی از زبان بومی‌ها را مشاهده کنید. ایده کلی این است که کلمات را یاد بگیریم و سپس آن‌ها را در فواصل از پیش تعیین‌شده مرور کنیم، که به‌ مرور بیشتر می‌شوند. پشت این الگوریتم دلایل علمی وجود دارد، اما در نهایت یک سیستم فلش کارت پیچیده است. به نظر می‌رسد که برای برخی افراد بسیار مؤثر باشد.

این برنامه در ابتدا به‌ عنوان یک سازنده واژگان عمل می‌کند، بنابراین شما می‌خواهید آن را با درس‌های مکالمه و گرامر ترکیب کنید. برخی از عبارات عجیب‌ و غریب هستند، اما ساختارها و تصاویر عجیب‌ و غریب می‌توانند راهی بسیار مؤثر برای حفظ آن‌ها باشد. شما می‌توانید از طریق ایمیل ثبت‌نام کنید، یا از اکانت گوگل یا فیس‌بوک خود استفاده کنید که به شما امکان دسترسی به محتوای ایجاد شده توسط جامعه را می‌دهد. قابلیت اساسی این برنامه رایگان است، اما اشتراک (۹ دلار در ماه) به شما امکان دسترسی به بازی‌های اضافی و حالت آفلاین را می‌دهد.

زبان‌های پشتیبانی شده: فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، انگلیسی، چینی، ژاپنی، کره‌ای، ترکی، روسی، ایتالیایی، پرتغالی و بیش از ۱۰۰ زبان دیگر.

BUSUU

از نظر تعداد کاربر این برنامه یکی از بهترین برنامه یادگیری زبان است که بیش از ۶۰ میلیون کاربر دارد. این برنامه به‌ خوبی طراحی‌ شده است که بسته‌های کامل درسی را ارائه می‌دهد که محتوای قابل‌ توجهی را پوشش می‌دهد. این برنامه فلش کارت‌های پایه، همراه با دستور زبان، رایتینگ، مکالمه، و تلفظ را ارائه می‌کند. آزمون‌ها و بازی‌های واژگان بسیار سرگرم‌ کننده برای محک زدن سطح شما هستند. این برنامه همچنین مجموعه‌ای از دوره‌های مفید ارائه می‌دهد که مبانی خاص زبان را ارائه می‌دهد، به شما این امکان را می‌دهد تا بهتر بتوانید برای دوره بعدی خود آماده شوید. شما حتی می‌توانید با افراد بومی چت کنید یا با تصحیح سایر زبان آموزان امتیاز کسب کنید. حالت آفلاین نیز وجود دارد، که می‌توانید درس‌ها را دانلود و بدون اتصال به اینترنت مطالعه کنید. شما می‌توانید برخی از لغات پایه و تمرینات رایتینگ را به‌ صورت رایگان دریافت کنید، اما اگر بخواهید مشترک شوید تا از تمام دوره‌ها و ابزارهای اضافی استفاده کنید، باید حق اشتراک آن را که بین ۶ تا ۱۰ دلار در ماه هست را پرداخت نمایید.

زبان‌های پشتیبانی شده: اسپانیایی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، پرتغالی، ترکی، عربی، لهستانی، روسی، چینی و ژاپنی

مطالب مرتبط
منبع
digitaltrends.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن