تناسب اندامسلامت باش

چربی دور شکم و آب کردن سریع آن

مردانی که دور کمرشان بیش از ۱۰۰ سانتی‌متر و زنانی که اندازه کمرشان ۸۹ سانتی‌متر یا بیشتر باشد، معمولاً به میزان زیادی چربی ناسالم دور شکم‌شان دارند.

یک شکم برآمده می‌تواند منجر به شرمساری شود، باعث می‌شود در لباس‌هایتان احساس راحتی نکنید و نتوانید یک بازی دسته جمعی را به طور کامل انجام دهید و زود خسته نشوید. چربی دور شکم، منجر به افزایش خطر سرطان و دیگر بیماری‌های مزمن می‌شود، که آینده شما را به خطر میندازند. شما برای کاهش وزن نمی‌توانید صرفاً چربی دور شکمی را هدف بگیرید، داشتن تغییرات در سبک زندگی به طور کارآمد می‌تواند به شما در رهایی از شر همه آن‌ها کمک کند.

آب کردن چربی دور شکم

گام اول

یک رژیم سالم داشته باشید. کنترل وزن با حذف مواردی که چربی سازند مانند دسرها و غذاهای سرخ‌ شده همراه با چربی اشباع‌ شده آغاز می‌شود. مطمئن شوید که وعده‌های غذایی‌تان در بردارنده غذاهای دارای کالری پایین غنی از مواد مغذی، شامل ماهی تازه، سبزیجات، نان و میوه باشد.

گام دوم

پنج روز در هفته به مدت ۶۰ دقیقه تمرینات ورزشی انجام دهید. رویه‌های سخت ورزشی مانند دوچرخه‌سواری، بسکتبال، ایروبیک، دویدن و فوتبال می‌توانند بیشتر کالری‌های شما را بسوزانند.

گام سوم

شمارش کالری‌هایتان را داشته باشید. آگاهی از میزان کالری می‌تواند موجب شود تمرینات ورزشی شما برای کاهش وزن در مسیر درستی قرار گرفته باشد. ۴۵۰ گرم معادل ۳۵۰۰ کالری است، پس سوزاندن بیشتر از ۵۰۰ کالری در روز بیش از آنچه مصرف می‌کنید، از بهترین و سالم‌ترین راه‌های کاهش وزن با سرعت زیاد است.

گام چهارم

دو الی سه بار در هفته به مدت بیست دقیقه با وزنه کار کنید. فعالیت‌هایی مانند بالا بردن وزنه با دست منجر به ایجاد عضله شده و متابولیسم بدن شما را افزایش داده و موجب می‌شود حتی در زمان استراحت هم کالری بسوزانید.

گام پنجم

فعالیت‌های بهبود وضعیت شکمی را برای تنگ کردن عضلات شکمیتان و ایجاد یک ظاهر مسطح‌تر انجام دهید. اجرای یک فعالیت ورزشی و حرکات شکمی با خم شدن روی دست‌ها و زانوهایتان همراه است. عمیقاً نفس بکشید و به سمت ستون فقراتتان بازگردید. این موقعیت را به مدت ۱۰ ثانیه داشته باشید و سپس استراحت کنید و مجدد آن را تکرار کنید.

گام ششم

هر شب ۷ الی ۸ ساعت بخوابید. افرادی که خواب کافی ندارند، از تغییرات هورمونی که منجر به افزایش اشتهایشان می‌شود رنج می‌برند.

نکات

افزودن تمرینات ورزشی به یک برنامه شلوغ اغلب کاری چالش‌ برانگیز است، ولی نتیجه تلاشتان را خواهید گرفت. شکم شما یکی از اولین جاهایی است که در بدن شما پس از تمرینات ورزشی به طور ثابت آب می‌شود.

هشدارها

پیش از اینکه در کنار فعالیت جسمانی را برای کاهش وزن، رژیم غذایی لاغری را  آغاز کنید، از پزشکتان تأییدیه بگیرید، علی‌الخصوص زمانی که در شرایط خاص پزشکی قرار دارید. بدون نظارت پزشکتان در هفته بیش ازیک کلیوگرم وزن کم نکنید. اگر زن هستید روزانه کمتر از ۱۲۰۰ کالری و اگر مرد هستید کمتر از ۱۵۰۰ کالری مصرف نکنید.

مطالب مرتبط
منبع
livestrong
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن