خانه و خانواده

طراحی ؛ اصول اولیه و نحوه استفاده از آن برای دکوراسیون خانه (قسمت اول)

بعضی از مردم با دید بسیار عالی برای طراحی و دکوراسیون خلق شده‌اند. بعضی دیگر این مهارت‌ها را یاد می‌گیرند و آن را به‌خوبی انجام می‌دهند و بقیه نیز ما هستیم. اگر شما مهارت‌های زیادی برای طراحی ندارید، چند تکنیک اساسی می‌تواند راه طولانی را برایتان هموار کند.

این قوانین و اصول دکوراسیون به اندازه کافی ساده هستند که اکثراً می‌توانند آن‌ها را اعمال کند. خانه شما ممکن است مانند یک کاتالوگ نباشد، اما بعد از اعمال این نکات به نظر زیبا و قابل ارائه خواهد رسید.

قانون شماره‌های عجیب را دنبال کنید

ممکن است قبلاً با حاکمیت سوم برای عکاسی آشنایی داشته باشید. طراحان با عددهای عجیب‌ و غریب به‌ عنوان یک پایه می‌توانند هماهنگی و علاقه بصری ایجاد کنند، طراح سیسیلیا واکر توضیح می‌دهد: ایده اساسی این قانون این است که جزئیات و اشیائی که در عدد فرد مرتب‌ شده یا دسته‌بندی می‌شوند جذاب‌تر، به‌ یادماندنی‌تر و مؤثرتر از جفت شدن هستند. این به گروه‌بندی از اشیاء در ارتفاع، اشکال و بافت‌های مختلف، کمک می‌کند.

در عین‌ حال، در مورد آنها باید یک چیز مشابه وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد این توصیه با خود متناقض باشد، اما نکته این است که باید چیزی وجود داشته باشد که آیتم‌ها را با هم به‌ صورت گروه نشان دهد و در عین‌ حال در مورد هر یک از آنها باید چیز کمی متفاوتی نیز وجود داشته باشد. واکر اشاره می‌کند که این فقط قاعده اساسی است و ممکن است در هر مورد کار نکند. اما اگر این گروه به نظر شما درست نمی‌آید، آن را فراموش کنید. هدف اینجا این است که مطمئن شویم همه چیز یکنواخت و خسته‌ کننده نیست.

نقطه کانونی اتاق خود را برای طراحی خانه پیدا کنید

نقطه کانونی اتاق بیشترین تأکید آن است. این نقطه جایی است که چشمان شما به‌طور طبیعی وقتی وارد اتاق می‌شوید به این قسمت کشیده می‌شوند. و همه‌ چیز در اطراف نقطه کانونی آن را تعریف می‌کنند. اگر نمی‌دانید چگونه تزئین یک اتاق را شروع کنید، نقطه کانونی شروع خوبی است. بسیاری از اتاق‌ها دارای کانون‌های داخلی هستند: برای مثال یک پنجره بزرگ با یک منظره، یا یک شومینه. اگر اتاق شما یک مرکز کانونی داخلی نداشته باشد، در اینجا چند نکته و گزینه برای ایجاد آن پیشنهاد می‌کنیم:

  • طراح داخلی Coral Nafie می‌گوید: یک دیوار را با یک رنگ متفاوت نسبت به بقیه دیوارها رنگ کرده و سپس با آثار هنری یا قفسه آن را تزئین کنید.
  • “اتاق الهام گرفته” می‌گوید: هر آنچه که می‌خواهید در اتاق استفاده کنید، سپس اطراف آن یک نقطه کانونی ایجاد کنید. به‌ عنوان‌ مثال، اگر می‌خواهید از یک اتاق برای مطالعه استفاده کنید، می‌توانید یک قفسه کتاب را به‌ عنوان نقطه کانونی خود ایجاد کنید.
  • Nafie همچنین پیشنهاد می‌کند می‌توان از یک قطعه بزرگ مبلمان به‌ عنوان نقطه کانونی استفاده کرد.
  • شما می‌توانید یک قطعه بزرگ از آثار هنری را به‌ عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. یک آینه بزرگ نیز ایده خوبی است.

هنگامی‌ که نقطه کانونی را پیدا کردید، اطراف آن را تزئین کنید. از رنگ اصلی آن در عناصر در بقیه اتاق استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید به نقطه کانونی فریم دهید. شومینه برای قالب‌سازی انتخاب آسانی است، چرا که معمولاً با یک قسمت در بالای آن که می‌توان به‌ عنوان طاقچه استفاده کرد، همراه است. شما می‌توانید دکوراسیون را روی یا بالای آن اضافه کنید. اگر کانون توجه شما یک پنجره بزرگ با منظره است، می‌توانید از مبلمان برای ساختن فریم آن استفاده کنید. اگر این کانون یک آینه بزرگ یا قطعه‌ای جالب از آثار هنری است، شما می‌توانید آن را با دو عنصر کوچک‌تر در هر دو طرف فریم سازی کنید.

آپارتمان درمانی توضیح می‌دهد: هنگامی‌که یک نقطه کانونی دارید، یک نقطه مرکزی به تعادل اتاق کمک می‌کند. نقطه مرکزی هسته چیدمان اتاق شما است. لازم نیست دقیقاً وسط اتاق باشد، اگرچه در بسیاری موارد است. نقطه مرکزی یک اتاق نشیمن جایی است که میز قهوه یا میز مرکزی جای دارد و صندلی در اطراف آن قرار دارد. از آن به‌ عنوان لنگرگاه اتاق یاد می‌شود.

مطالب مرتبط
منبع
lifehacker.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن