خانه و خانواده

اصول اولیه طراحی و نحوه استفاده از آن برای دکوراسیون خانه

دانستن قوانین طراحی می‌تواند تا حد فراوانی به شما در چینش دکوراسیون داخلی خانه مورد علاقه تان کمک کند. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با اصول طراحی داخلی آشنا کنیم.

قوانین اندازه‌گیری اولیه برای طراحی را بدانید

هنگامی‌ که می‌خواهیم پرده آویزان کنیم یا مبلمان را تنظیم کنیم، اکثر ما چشمی این کار را انجام می‌دهیم. اما اندازه‌گیری‌های خاصی برای تزئینات وجود دارد که اتاق را بهتر می‌کند. در اینجا چند اندازه‌گیری کلی وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید:

  • فاصله میز قهوه: طراح دکوراسیون، Maria Killam، می‌گوید: حداقل ۱۵ اینچ بین میزهای قهوه و مبل باید وجود داشته باشد.
  • کارهای هنری آویز: Driven می‌گوید: هنگامی‌ که کار هنری را آویزان می‌کنید، باید در مرکز سطح چشم قرار گیرد، که عموماً ۵۶ تا ۶۰ اینچ بالاتر از زمین است. اگر چندین قطعه هنری آویزان دارید، نقطه مرکزی کل آرایش را در این سطح نگه‌ دارید. هنگامی‌ که کار هنری را بالای مبل آویزان می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که عرض آن بیش از دوسوم عرض مبل نباشد. Driven همچنین اضافه می‌کند که باید فضای ۵-۹ اینچی بین قطعه هنری و مبلمان ایجاد کنید.
  • پرده‌های آویزان: Crate و  Barrel می‌گویند که معمولاً در هر طرف پنجره پرده باید ۱ تا ۳ اینچ سطح بیشتری را بپوشاند. برای ارتفاع، باید پرده از بالا در فاصله ۴ اینچی قرار گیرد. اما شاید بخواهید پنجره‌های خود را عریض‌تر یا بلندتر نشان دهید. برای ایجاد این ارتفاع، می‌توانید از استاندارد فراتر روید، اما فراتر از ۸ اینچ نروید، چرا که ناشیانه جلوه می‌کند. برای ایجاد عرض دلخواه، همچنین می‌توانید از استاندارد فراتر روید. ممکن است بخواهید هر دو طرف ۱۲ اینچ اضافه کنید.
  • فاصله تلویزیون: فاصله تلویزیون از مبل، به اندازه آن بستگی دارد. ساده‌ترین قاعده: اندازه قطر تلویزیون خود را دو برابر کنید. این اندازه برای ایجاد فاصله لازم بین تلویزیون و مبل مفید است.

اگر فرشتان به اندازه کافی بزرگ است، می‌توان تمام پایه‌های مبلمان خود را روی آن قرار دهید. اما سایت دکوراسیون Houzz می‌گوید باید ۱۲-۱۸ اینچ از سطح کف را از چهار طرف خالی و بدون قالیچه باقی گذاشت. اگر فضای کوچک‌تری دارید، باید یک فرش کوچک‌تر انتخاب کنید، و تمام چهارپایه مبلمان خود را خارج از آن قرار دهید. Houzz می‌افزاید، نباید یک فرش خیلی کوچک انتخاب کنید، ممکن است ناکافی به نظر برسد و نیاز به تجدیدنظر در انتخابتان پیدا کنید.

باز هم یادآوری می‌کنیم، همه این منابع یک پیش‌فرض بزرگ را اضافه می‌کنند، از این که این قوانین را زیر پا بگذارید نترسید. آن‌ها همیشه درست کار نمی‌کنند، اما دستورالعمل‌های خوبی برای راهنمایی شما هستند.

فضای منفی را در نظر بگیرید

در طراحی، فضای منفی ناحیه‌ای است که با هیچ چیزی پر نشده است. اغلب منطقه سفید روی دیوارها هستند. گاهی برای پر کردن هر فضای وسوسه می‌شویم اما گاهی اوقات، فضای منفی برای خودش حرف‌هایی دارد. آپارتمان درمانی توضیح می‌دهد، در نوشتار، جملات اغلب حاوی کلمات اضافی هستند که بدون آن‌ها، جمله خوب و گویاست. به خود یاد دهید گاهی به خانه خود برای یافتن دکوراسیون اضافه، نگاهی بیاندازید. آیا یک دیوار باریک با یک قطعه کوچک هنری وجود دارد که وقتی برداشته شود، همچنان یک دیوار خوب به نظر بیاید؟ آیا چیزی روی میز وجود دارد که اگر برداشته شود، میز به همان اندازه جذاب خواهد بود؟

دکوراسیون با فضای منفی می‌تواند کمی پیچیده باشد، اما چند راه ممکن برای هر کسی وجود دارد:

  • اجتناب از درهم‌ریختگی: این احتمالاً بهترین و شایع‌ترین روش برای استفاده بیشتر از فضای منفی است. یک دسته از موارد ممکن است کاملاً بر روی میز شما زیبا و مناسب به نظر بیایند، اما این بدان معنا نیست که از همه چیز استفاده شود. در بعضی اتاق‌ها فضای منفی باقی گذارید.
  • هدف داشته باشید: اطمینان حاصل کنید که فضای منفی هدفمند است. شما ممکن است یک فضای خالی برای برجسته کردن یک منطقه تزئین شده در اطراف آن، قرار دهید. یا شاید فضای منفی طراحی جالبی ایجاد کند.
  • به اشکال نگاه کن: مشاور دکوراسیون منزل، SF Gate، توضیح می‌دهد که دو شکل متضاد می‌تواند یک فضای منفی عجیب و جالب ایجاد کنند. یک میز قهوه منحنی می‌تواند خطوط فضای خشن مخفی ایجادشده توسط مبل‌های زاویه‌دار و صندلی‌ها را در یک اتاق مربع متعادل کند. اما این طراحی ممکن است در اتاق‌های کوچک قابل استفاده نباشد، که باعث می‌شود لبه میز گرد بیش‌ از حد نزدیک به مبل قرار گیرد و برای نشستن راحت نباشد.

 

مطالب مرتبط
منبع
lifehacker.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن