پیشرفت شخصیپیشرفت کن

برای رسیدن به موفقیت و کسب شادی این ۳ سوال را از خود بپرسید

اغلب به ما گفته شده است که برای رسیدن به موفقیت و آنچه در ذهن داریم باید از خودمان سوالات مناسبی بپرسیم، زیرا پرسیدن سوالات مناسب می‌تواند عامل اصلی موفقیت ما باشد در عوض مطرح کردن سوالات اشتباه در زمان‌های نا مناسب می‌تواند، شایستگی رسیدن ما به موفقیت را کاهش دهد. بنابراین تصمیم گرفته‌ایم با انجام تحقیقات مناسب سوالات اساسی را می‌تواند زندگی هر فردی را متحول کند و تلاش‌های او را به هدفی که در ذهن دارد؛ برساند را پیدا کنیم تا با پیدا کردن جواب‌های مناسب، زندگی خود را متحول کرده و به خواسته های خود برسید.

۱- من چگونه می‌توانم به موفقیت برسم ؟

چند سال پیش یک سخنران جوان به عنوان یک مربی موفقیت در یک سمینار حضور یافت تا در مورد راهکارهای رسیدن به موفقیت و کسب مهارت‌های جدید برای بالا بردن توانایی‌های خود صحبت کند. در میان حضار فردی وجود داشت که هر ماه در سخنرانی‌های او شرکت می‌کرد و مدام از او می‌پرسید که من چگونه می‌توانم مانند شما به عنوان یک سخنران موفقت سخنرانی کنم و همیشه مربی به او پاسخ مشابهی می‌داد: “شما آماده نیستید” چند سال همین روند ادامه پیدا کرد تا اینکه جوان به شدت ناامید شد تا اینکه در یکی از سخنرانی‌ها جوان نزد مربی رفت و گفت: سال‌هاست برای تبدیل شدن به یک سخنران موفق در سمینارهای شما حضور پیدا می‌کنم اما شما هرگز مرا راهنمایی نمی‌کنید، در صورتی که من از شما بهتر هستم. در این لحظه مربی به او گفت الان تو آماده هستی.

اگر به متن بالا توجه کرده باشید متوجه خواهید شد که نقطه عطف تغییر در زندگی هر فردی زمان و مکانی است که او خود را آماده تغییر کرده باشد، اما اولین قدم این است که بداند در زمینه‌ای که قرار است وارد شود حتما به نتیجه خواهد رسید. به عنوان مثال اگر شما به فکر این هستید که کسب و کار خود را رونق دهید و مدام در حال فکر کردن به آن هستید؛ حتما تا کنون مطالب بسیاری در این زمینه خوانده‌اید، اما اگر تا به حال برای درآمد شما تغییری ایجاد نشده است، یعنی شما برای ایجاد این تغییر آماده نشده‌اید، هنگامی که تلاش خود را برای رسیدن به هدفی که دارید به کار می‌برید، به سوالاتی که در پیش روی شما وجود دارد با دقت بیشتری فکر می‌کنید و به دنبال پیدا کردن جواب‌های مناسبی خواهید بود. یک روش برای پیدا کردن سوالات مناسب داشتن تعهد نسبت به انجام کار است. معمولا تعهد به انجام کاری باعث می‌شود در اولین قدم انجام کار نحوه درست کار را به خوبی بررسی کنید، برای پیشرفت در کار به خوبی فکر کنید و نحوه توسعه کسب و کار را با دقت بررسی نمایید، چنین مواردی سوالات بسیاری را در ذهن شما ایجاد خواهد کرد که پیدا کردن جواب‌های مناسب آن‌ها منجر به موفقیت شما خواهد شد.

” اگر تمایلی به ریسک کردن ندارید مجبور هستید به شکل کاملا ساده به مقصد برسید” جیم روون

۲- آیا این امر در من شور و شوق ایجاد می‌کند

مطمئنان شما باید بگردید و کاری را که واقعا به آن علاقه‌مند هستید پیدا کنید. یکی از روش‌های موثر برای کسب درآمد عالی این است که به اندازه کافی به کارتان علاقه‌مند باشید، زمانی که می‌خواهید بر سرکار خود بروید، در درون خودتان شور و شوق را احساس کنید. حتی اگر کار شما بسیار سخت باشد، شور و شوق و علاقه‌مندی به کاری که دارید باعث می‌شود، تمام سختی کار را با لذت قبول کنید و با حس عالی روز کاری خود را به پایان برسانید. همین شور شوق در انجام کارها باعث می‌شود تا انجام دقیق تحقیقات کاری به خوبی صورت گیرد و برای انجام کار تمام جوانب آن به خوبی بررسی شود.

در سال ۱۹۷۵ استیو جابز شرکت اپل را تاسیس کرد. در این دوران استیو جابز اطلاعات زیادی در مورد تاسیس شرکت و کامپیوتر نداشت او تنها برای کسب درآمد بیشتر فرصت را مناسب دانست تا از فروش کامپیوترهای مونتاژ شده درآمد بیشتری کسب کند؛ اما علاقه‌مندی او به این کار باعث شد در این کار پیشرفت کند و به موفقیت‌های بسیار زیادی دست یابد.

او همواره در سخنرانی‌های خود تاکید می‌کند کاری را که دوست دارید ادامه دهید، زیرا او در کاری پیشرفت کرد که بسیار علاقه‌مند انجام آن بود، اگر شما هم به کاری که انجام می‌دهید عشق بورزید و از روی علاقه کار کنید، حتما در زمینه کاری خود پیشرفت کرده و مانند دیگر افراد مشهور جهان به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید برای رسیدن به موفقیت در هر کاری با چالش‌های بسیاری رو به رو خواهید شد، اما همین علاقه‌مندی به کار شما می‌تواند منجر به موفقیت شما و عبور از چالش‌های پیش روی شما باشد.

اگر از انجام کاری نفرت دارید، باید بدانید که انجام آن کار می‌تواند تمام زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد، این نفرت می‌تواند در تمام زوایای زندگی شما دیده شود، بهترین کار رها کردن کاری است که از آن متنفر هستید تا انرژی و وقت خود را برای کار مورد علاقه خود هزینه نمایید، مطمئن باشید چنین سرمایه گذاری منجر به کسب موفقیت‌های بهتر و داشتن زندگی شادتر برای شما می‌شود.

۳- آیا من شخص مناسب برای انجام این کار هستم؟

مطمئنان همه ما دارای مهارت‌های و ویژگی‌های ذاتی هستیم، برخی از شما ممکن است دارای ویژگی‌های فیزیکی برای هدایت تیم بسکتبال باشید، یا استعداد ذاتی در بازی شطرنج داشته باشید. یکی از راهکارهای رسیدن به موفقیت و داشتن حس خوب برای انجام کارها این است که استعداد ذاتی خود را بشناسید و بر اساس آن تصمیم گیری کنید؛ اما حقیقت این است که هیچ یک از ما برای انجام کار یا پروژه‌ای کامل نیست، بلکه باید مهارت‌های لازم را در زمینه‌های مختلف کسب کنیم، در این صورت باید دقت داشته باشیم که آیا در کسب این مهارت استعداد دارید یا نه؟

همچنین اعتقاد داشتن به خودتان و باور اینکه می‌توانید به آنچه در ذهن دارید خواهید رسید نیز می‌توان در موفقیت شما تاثیر گذار باشد. جان دی راکفلر که به یکی از غول‌های صنعت نفت در طول تاریخ تبدیل شد، کسی است که همراه با پدرش به عنوان یک فروشنده دوره‌گرد کار خود را آغاز نمود، او در سن ۱۶ سالگی به یک حسابدار تبدیل شد و تصمیم داشت در سن ۲۰ سالگی کسب و کار خود را شروع کند تا اینکه بعدها به یکی از افراد ثروتمند دنیا تبدیل شد، او در تمام مدتی که کار می‌کرد و برای آینده برنامه‌ریزی می‌نمود به خودش اعتقاد داشت که روزی در کسب و کار خودش موفق خواهد شد.

اگر شما هنوز به خودتان اعتقاد ندارید که روزی نویسنده بزرگی خواهید شد یا سیاستمدار بزرگ بعدی شما هستید، در این صورت به آنچه در ذهن دارید نخواهید رسید. اعتقاد با تجربه همراه است، هرچقدر در زندگی خود تجربه‌های موفقیت‌آمیز داشته باشید، اعتقاد شما نسب به خودتان بیشتر شده و در نهایت به خواسته‌های خودخواهید رسید.

“اگر شما به اندازه کافی شور و شوق داشته باشید می‌توانید هر کاری را انجام دهید” هنری فورد

سخن آخر

برای آنچه در ذهن دارید و اهدافی که می‌خواهید برآورده شود، باید حرکت کنید، جنب و جوش داشته باشید و از خودتان سوالات مناسبی بپرسید، پرسیدن سوالات مناسب منجر به پیدا کردن راه حل‌های عالی و رسیدن شما به موفقیت می‌شود. سوالات شما باید در شما ایجاد شور و شوق کند و با ایجاد حس مثبت در شما راه رسیدن به اهداف‌تان را هموار نمایید، دانستن استعدادهای شما و اطلاع از چگونگی کسب مهارت‌های لازم متناسب با استعداد و هدفی که در ذهن دارید می‌تواند بسیار کمک کننده باشد، از طرف دیگر، به خودتان و توانایی‌های که دارید اعتماد کنید، هرگز در راه رسیدن به موفقیت شکست‌های گذشته را یادآوری نکنید، بلکه با درس گرفتن و رها کردن آن‌ها خود را برای رسیدن به آنچه شایسته آن هستید آماده کنید و زندگی شادی را برای خود رقم بزنید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن