تناسب اندامسلامت باش

کاهش وزن ؛ رایحه‌ درمانی و خود ماساژ درمانی را یادبگیرید

گویا با بوییدن لاغر شدن ممکن است زیرا طبق تحقیقات جالب دانشکده پزشکی دانشگاه نیجاتا در ژاپن، رایحه‌های مشخصی کاهش وزن را تحریک می‌کنند. مطابق با مطالعه منتشر شده در زیست‌ شناسی و پزشکی تجربی، بوی گریپ‌ فروت و لیمو توانایی بدن برای چربی سوزاندن را با متوقف کردن رسیدن به وزن بیشتر، فعال می‌کند.

پژوهش دیگری در دپارتمان پرستاری در دانشکده علوم سلامت وانکوانگ در کره دریافتند که ماساژ شکمی با روغن‌های ویژه، چربی شکم زنان را پس از یائسگی کاهش می‌دهد. دانشمندان زنان را به دو دسته تقسیم کردند. مطالعه بر روی شرکت کنندگانی بود که شکم خودشان را دو بار در روز و ۵ روز در هفته به مدت ۶ هفته شکم خود را ماساژ دادند. یک گروه تنها از روغن دانه انگور و گروه دیگری از ترکیبی از روغن‌های گریپ‌ فروت، لیمو و سرو استفاده کرده است.

زنانی که از ترکیب سرو با مرکبات استفاده کرده‌اند، به طرز قابل‌ توجهی چربی شکمی کمتری در پایان مطالعه داشته‌اند. اندازگیری‌های کمر آنها به میزان زیادی کاهش یافت و تصویر بدنی‌شان در مقایسه با گروه کنترل بهبودهایی را تجربه کرد.

روغن ماساژ مرکبات برای کاهش وزن

در اینجا دستور تهیه روغن ماساژ سوزاننده چربی شکمی را که از کتاب «۶۰ ثانیه تا لاغر شدن» برداشته شده، آورده‌ایم:

  1. به مقدار حدود ۶۰ گرم از روغن بادام شیرین را در یک فنجان شیشه‌ای بریزید.
  2. ۵ قطره از روغن‌های اصلی گریپ‌ فروت، لیمو و سرو را به فنجان اضافه کنید.
  3. آن را در یک بطری شیشه‌ای بریزید، دربش را بگذارید و بطری را تکان دهید تا موادشان با هم مخلوط شوند.
  4. از مقدار کمی از روغن برای ماساژ دادن شکمتان به‌صورت روزانه و دوبار در روز استفاده کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: خواص پرتقال ؛ ارزش غذایی (قسمت اول)

ماساژ شکمی برای کاهش وزن

روغن را روی شکمتان با استفاده از دایره‌های بزرگ در بالای ناف و مالش به‌ صورت خارجی از سمت چپ شکمتان، ماساژ دهید. هر روز یا حداقل ۵ بار در  هفته این کار را انجام دهید.

نکته: از استفاده این روغن قبل قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. حداقل سه ساعت منتظر بمانید سپس وارد آفتاب شوید. در حالی‌ که واکنش‌های آلرژیک در این مورد بسیار کم است اما با شماهده ای جوش، کهیر یا دیگر واکنش آلرژیک استفاده از آن را متوقف کنید.

مطالب مرتبط
منبع
care2
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن