زیباییسلامت باش

نحوه صحیح ریمل زدن (قسمت دوم)

ریمل یکی از لوازم‌ آرایشی پرطرفدار است که بسیاری از خانم‌ها از آن بهره می‌برند. در این مقاله مشکلات رایج در ریمل زدن مژه‌ها را بیان می‌کنیم تا شما از آنها آگاه شوید و از تکرارشان بپرهیزید.

دسته برس را مقابل نوک مژه‌ها با حرکات زیگزاگ بکشید: حرکات زیگزاگ باعث افزودن طول و حجم و کاهش تجمع ریمل می‌شود.

مژه‌ها را برای بار دوم یا سوم پوشش دهید: قبل از هر پوششی اجازه دهید تا ریمل روی مژه‌ها خشک شود تا مانع تجمع ریمل گردد. اگر بخواهید می‌توانید ریمل‌ها را مخلوط‌ کنید. یک‌ لایه می‌تواند بلند کننده و لایه بعدی می‌تواند پرپشت کننده باشد.

ریمل را به همه مژه‌های پلک بزنید: اکثراً افراد ریمل را به مژه‌های میانی پلک خود می‌زنند، این کار باعث می‌شود چشم‌ها باریک به نظر برسند. مطمئن باشید که ریمل در همه قسمت‌های مژه استفاده شود. اگر با رسیدن برس به قسمت انتهایی مژه‌هایتان مشکل‌ دارید، می‌توانید برس را تا ۴۵ درجه خم‌ کنید. (نگران نباشید، دوباره می‌توان برس را به حالت قبل برگرداند). این کار باعث می‌شود ریمل بدون پخش شدن تمام مژه‌های شما را در بربگیرد.

ریمل زدن در مژه‌های پایین

 1. دستمال‌کاغذی یا اسفنج باریک آرایشی را زیر پلک پایینی نگهدارید: این کار مانع از پخش شدن ریمل روی سطح پوست می‌شود.
 2. ریمل را تنها در ریشه مژه‌های پایین اعمال کنید:برس زدن ریمل در تمام مژه‌های پایین، از ریشه تا نوک، چهره را غیر طبیعی می‌کند.
 3. برای استفاده از ریمل در مژه‌های پایینی از نوک برس استفاده کنید.

مشکلات رایج در ریمل زدن

 • اشتباهات را پاک‌کنید: اگر ریمل روی صورت یا پلک ریخت اجازه دهید تا خشک شود و آن را پخش نکنید. بعد از اینکه خشک شد، آنها را با پنبه‌ پاک‌ کنید.
 • در صورت تجمع ریمل می‌بایست مژه‌ها را زمانی که ریمل هنوز خیس است شانه کنید.
 • ریمل را هر شب با آرایش پاک‌کن چشم پاک‌کنید
 • به یاد داشته باشید حداقل ۳۰ ثانیه بعد از ریمل زدن، صبر کنید تا ریمل خشک شود: در غیر این صورت با کشیده شدن لباس بر روی چشم‌هایتان، صورت و چشم‌هایتان به رنگ سیاه درمی‌آیند.
 • به یاد داشته باشید ریمل‌ها را حداکثر تا ۶ ماه می‌توانید استفاده کرد: در غیر این صورت به مژه‌های شما آسیب جدی وارد می‌کند.
 • برس ریمل را زیاد پر نکنید: هیچ‌ چیزی بدتر از آن نیست که ریمل شما یک هفته بعد از آنکه آن را خریدید خشک شود. اگر برس ریمل را با شدت پرکنید و کلی مایع را از ریمل خارج کنید، ریمل شما به سرعت خشک می‌شود.
 • مژه‌هایتان را شانه کنید یا از فر مژه استفاده کنید: برس مژه می‌تواند مژه‌های شما را مرتب کند و فر مژه نیز به آنها فرم بهتری می‌دهد؛ بنابراین پیش از ریمل زدن این کارها را انجام دهید چرا که ریمل باعث می‌شود مژه‌ها به همان حالتی که هست باقی بماند، بهتر است که حالت آن را با فر مژه به بهترین شکل تغییر دهید.
 • فقط از یک نوع ریمل استفاده نکنید: هر ریمل یک خصوصیت دارد بعضی از آنها مژه را بلند می‌کنند و بعضی دیگر مژه را ضخیم می‌کنند. برای اینکه مژه‌های بلند و ضخیم داشته باشید بهترین راه این است که از دو نوع ریمل استفاده کنید.
مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن