پزشکیسلامت باش

شیوع اختلالات اضطرابی در زنان و نوجوانان

اختلالات اضطرابی جزء شایع‌ترین و ناتوان کننده ترین اختلالات روانی می‌باشند که هزینه‌های بسیار زیادی برای چامعه دارد. داشتن نگرانی و اضطراب، به صورت موقت جای نگرانی ندارد. اما اگر به گونه ای دچار اضطراب می‌شوید که زندگی فردی، اجتماعی و سلامت عمومی بدن شما به خطر می‌افتد باید توسط روانشناس و روانپزشک و یا حتی دکتر بررسی شوید. زمانی که فرد به طور دائم در زندگی خود تنش دارد و نگران آینده است و توانایی کنترل این نگرانی را ندارد احتمال این که فرد دچار اختلال اضطرابی باشد، وجود دارد. اختلالات اضطرابی ممکن است به علائم فیزیکی مانند بی‌خوابی و سردرد دامن بزند و انجام وظایف و عملکردهای روزانه را برای فرد دشوار کند.

اختلالات اضطرابی، میان زنان و جوانان شایع‌تر هست

بررسی جدیدی از تحقیقات در مورد اختلالات اضطرابی گزارش کرده است که زنان و افراد زیر ۳۵ سال بیشتر از سایر گروه‌ها اضطراب دارند. به طور خاص، محققان اعلام کرده‌اند که زنان تقریباً دو برابر احتمال ابتلا به اختلالات اضطرابی را نسبت به مردان دارند. این تفاوت در طول زمان تغییر نکرده است. هدف این بررسی، شناخت شیوع اختلالات اضطرابی در جامعه عمومی و نیز در میان گروه‌های خاصی از افراد بود.

اختلالات اضطرابی می‌تواند زندگی را برای برخی از افراد دشوار کند و برای ارائه خدمات درمانی مهم است که بدانیم که چقدر از افراد دچار اختلالات اضطرابی هستند و گروه‌هایی که بیشترین خطر ابتلا را دارند، مشخص کنیم. با توجه به گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، اختلالات اضطرابی شایع‌ترین نوع اختلالات روانی در جمعیت عمومی است. بعضی از اختلالات اضطرابی که شیوع بیشتری دارند شامل اختلال استرس پس از سانحه، اختلال وسواسی-اجباری (OCD) و اختلال اضطراب اجتماعی هستند. بر اساس برآورد CDC، شیوع اضطراب در طول عمر بیش از ۱۵ درصد است.

این مطلب را نیز بخوانید: بیست و چهار نشانه‎ی بارز فرد حساس

نشانه‌های معمول اختلالات اضطرابی شامل نگرانی، تنش، خستگی و ترس است. این علائم می‌تواند مانع از دستیابی به اهداف زندگی روزمره فرد شود. نویسندگان این مطلب، گزارش دادند که هزینه سالانه این اختلالات برای ایالات متحده ۴۲٫۳ میلیارد دلار برآورد شده است. تیم پژوهش حاضر، به رهبری دانشگاه کمبریج، یافته‌های ۴۸ تحقیق در مورد اضطراب را مورد بررسی قرار داده است. این بررسی شامل بررسی اضطراب، اضطراب در ارتباط با اعتیاد و اضطراب در کنار سایر شرایط مانند سرطان و بیماری‌های قلبی بود.

نرخ اختلالات اضطرابی تا حد زیادی تغییر نمی‌کند

گروهی از افرادی که بیشتر تحت تأثیر اختلالات اضطرابی قرار دارند، زنان، افرلد زیر ۳۵ سال و افرادی با سایر شرایط  مثل مبتلا به بیماری های خاص هستند. حدود ۱۰٫۹ درصد از بزرگسالان مبتلا به بیماری قلبی عروقی در کشورهای غربی نیز دارای اختلال اضطراب تعمیم یافته بودند. در جای دیگر، حدود ۳۲ درصد از افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یک اختلال اضطرابی داشتند.

OCD بیشترین شیوع را در زنان باردار و زنانی که اخیراً زایمان کرده بودند داشت. در حالی که حدود ۱ نفر از ۱۰۰ نفر در جمعیت عمومی OCD داشتند، این میزان در افرادی که اخیراً زایمان داشتند و زنان باردار تقریباً دو برابر جمعیت عمومی بود.”با جمع آوری تمام این اطلاعات، می‌بینیم که این اختلالات در همه گروه‌ها در سراسر جهان رایج هستند، اما زنان و جوانان به طور نامتناهی تحت تأثیر قرار می‌گیرند. “همچنین افراد مبتلا به بیماری مزمن در معرض خطر خاص و بیشتری قرار دارند و مشکلات زندگی این افراد دو برابر سخت‌تر می‌شود.

پروفسور کارل برین، مدیر مؤسسه بهداشت عمومی کمبریج، بر این مسئله افزوده است:

حتی با تعداد زیادی از مطالعات مربوط به اختلالات اضطرابی، جمع آوری اطلاعات مربوط به گروه‌های محدود مثل همجنس گرایان دشوار است و این‌ها افرادی هستند که احتمالاً در معرض خطر بیشتری نسبت به جمعیت عمومی هستند.

مطالب مرتبط
از طريق
medicalnewstoday
منبع
medicalnewstoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن