پزشکیسلامت باش

آب قلیایی: مزایا و خطرات آن برای سلامتی – قسمت دوم

ادامه قسمت اول:

عوامل خطرناک آب قلیایی

اگرچه آب قلیایی آشامیدنی سالم در نظر گرفته می‌شود، اما ممکن است تأثیرات جانبی منفی نیز به همراه داشته باشد.

برخی از نمونه‌های تأثیرات منفی آن، کاهش اسیدیته طبیعی معده بوده که به کشتن باکتری و خارج کردن دیگر پاتوژن های ناخواسته از ورودشان به جریان خون شما می‌انجامد.

علاوه بر این، قلیاییت بیش‌ازحد در بدن ممکن است به معضلات مربوط به معده و روده و تحریکات پوستی منجر شود و همچنین ممکن است pH عادی بدن را تحریک کرده و به آلکالوز متابولیک بینجامد، شرایطی که ممکن است به علائم و نشانه‌های زیر منجر شود:

حالت تهوع، استفراغ، لرزش دست، شل شدن عضلات، سوزش در اندام یا صورت، گیجی.

آلکالوز می‌تواند منجر به کاهش در کلسیم آزاد در بدن شود که این خود می‌تواند به سلامت استخوان‌ها آسیب برساند. بااین‌حال، شایع‌ترین علت هیپوکلسمی ناشی از آب آشامیدنی قلیایی نیست، بلکه به علت وجود یک غده پاراتیروئید غیرفعال است.

نحوه ایجاد

آبی که به طور طبیعی قلیایی باشد، زمانی ایجاد می‌شود که آب از بین صخره‌ها عبور کند – مانند بهار – و مواد معدنی را با خود به همراه داشته تا موجب افزایش قلیاییت آب گردد.

بااین‌حال، بسیاری از افرادی که آب قلیایی می‌نوشند، آب قلیایی ای را می‌خرند که از طریق یک فرآیند شیمیایی به نام الکترولیز به‌دست‌آمده باشد – که از محصولی به نام یونیزه کننده برای افزایش pH آب معمولی استفاده می‌کند.

سازندگان یونیزه‌کننده‌ها، می‌گویند که الکتریسیته برای جداسازی مولکول‌ها در آب که بیشتر اسیدی یا بیشتر قلیایی هستند به کار می‌رود و آب اسیدی را خارج می‌کنند. همچنین، برخی از پزشکان و پژوهشگران ممکن است بگویند این ادعاها توسط پژوهش‌های کیفی انجام نشده است.

نحوه تهیه

آب قلیایی را می‌توان از فروشگاه‌های حضوری یا آنلاین خریدار کرد. و حتی یونیزه‌کننده‌ها در بسیاری فروشگاه‌های زنجیره‌ای وجود دارند.

شما حتی می‌توانید در خانه خودتان آن را درست کنید. همچنین لیمو و آب‌لیموها نیز اسیدی هستند، و مواد معدنی در خود دارند که می‌تواند ترکیب آب را تغییر دهد. با فشردن یک لیمو به درون آب می‌تواند آبتان را قلیایی‌تر کنید. افزودن قطرات pH یا جوش شیرین راه دیگری است که می‌توان آب را با آن قلیایی کرد. برای ایجاد آب قلیایی بهتر است از آب مقطر استفاده شود، چون آب داخل بطری یا آب شیرین ممکن است افزودنی‌های دیگری در خود داشته باشند.

سالم بودن

مسئله‌ای که بسیاری از متخصصان سلامت با آب قلیایی دارند، سلامت آن نیست، بلکه ادعاهای سلامتی است که در مورد آن بیان می‌شود.

شواهد علمی کافی برای حمایت از استفاده از آب قلیایی به عنوان درمانی برای هیچ‌یک از وضعیت‌های سلامتی انجام نشده است. متخصصان پزشکی نسبت به تمامی ادعاهای بازاریابی در این حوزه هشدار داده اند.

نوشیدن آب قلیایی طبیعی به طور کلی سالم است، چون دارای مواد معدنی طبیعی است. بااین‌حال، شما می‌بایست با احتیاط از آب قلیایی مصنوعی استفاده کنید که حاوی مواد معدنی کمتری برای سلامت بدن با توجه به میزان بالای pH آن است. استفاده مداوم از آن ممکن است شما را دچار عیب و نقص کند.

مطالب مرتبط
منبع
healthline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن