پزشکیسلامت باش

تاثیر رابطه جنسی بر سلامت روحی و جسمی

برخلاف باورهای غلطی که نسل های گذشته درباره رابطه جنسی به ما یاد داده اند باید بگویم، امروزه به لحاظ علمی ثابت شده که داشتن رابطه جنسی برای سلامت بدن ضروری است. در اینجا ۸ مزیت سلامتی غیر منتظره از سکس را که نمی‌دانستید، مطالعه خواهید کرد.

۱٫ مبدل حالت روحی

داشتن رابطه جنسی به وضوح لذت بخش است، اما آیا می‌دانستید که بدن شما را بیش از آن‌چه در تصورتان و به لحاظ فیزیکی است، تحت تأثیر قرار می‌دهد؟ مطالعات نشان می‌دهد افرادی که رابطه جنسی دارند اغلب خلق و خوی بهتر و صبر بالاتری را تجربه کرده و علائم افسردگی در آن‌ها کاهش می‌یابد. اما چرا؟ باور کنید یا نه، این به علت قرار گرفتن بدن در معرض مایع منی است! بله، درست است! تماس با اسپرم باعث ایجاد یک جرقه در سیستم تناسلی و جنسی زن می‌شود، زیرا منبع بسیاری از ترکیبات مؤثر بر خلق و خو است. فراهم شدن هم‌زمان اندورفین، اکسیتوسین، سروتونین و پرولاکتین و جذب بالای این مواد شیمیایی توسط بافت واژن زن (به علت مخاطی بودن و گردش زیاد خون)، باعث افزایش آن‌ها در خون شده و از آنجا که این مواد همگی باعث شادی انسان می‌شوند حالت تنش و نارضایتی به حالت آرامش و شادی تبدیل می‌گردد. چه کسی می‌دانست رابطه جنسی می‌تواند از لحاظ روحی بیشتر از حالت جسمانی آن احساس خوبی فراهم کند؟

۲٫ تسکین استرس

نه تنها داشتن رابطه جنسی به شما احساس بهتری می‌دهد، بلکه باعث کاهش استرس و فشار خون نیز می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که در رابطه جنسی منظمی هستند، فشار خون پایین‌تری نسبت به کسانی که از نظر جنسی فعال نیستند، دارند. اكسیژن‌رسانی خوب خون، ذهن را دور از استرس‌های منفی نگه می‌دارد و هورمون‌های خوبی را دریافت می‌كند تا مراكز لذت را در مغز فعال كنند. در زمان تحریک و انگیزش معلق، ذهن و بدن شما به طور هم‌زمان برای لحظه‌ای خاموش می‌شوند، پس از بازگشت، شما در حالت آرامش باقی می‌مانید. هیچ چیز بهتر از احساس بدون استرس و راضی بودن نیست، درست است؟

۳٫ کاهش درد

صرف نظر از این‌ که ما سعی می‌کنیم سالم بمانیم، همیشه سردرد، پادرد و یا درد پشتی وجود دارد که پس از یک روز طولانی در محل کار به سر همه ما می‌آید. آخرین چیزی که در ذهن ما می‌آید رابطه جنسی است. اگر من به شما بگویم دقیقا همان کاری است که باید انجام دهید چه؟ مطالعات نشان می‌دهد داشتن رابطه جنسی می‌تواند به کاهش درد یا آسیب آزاردهنده کمک کند. هجوم اکسیتوسین درست قبل از اینکه شما به اوج برسید و اندورفین‌ها در طی اوج ارگاسم که در مغز آزاد می‌شوند، عوامل کاهش درد هستند. وجود یک جسم در واژن، شبیه به اثرات مورفین، به طور غریزی باعث کاهش درد می‌شود. بدون این مکانیسم زنان قادر نخواهد بود نوزاد خود را به دنیا بیاوردند. وای خدای من! درباره برنامه ازخودبی‌خود شدن صحبت کنید!

۴٫ دوره های قاعدگی عالی

این مزیت سلامتی غیرمنتظره برای جنس مؤنث است، البته آقایان، نگران نباشید – مطمئناً می‌توانید از این مورد نیز بهره ببرید. هیچ‌کس از طبیعت مادری و زمان نامناسب برای دریافت هدیه ماهانه او خوشحال نیست. متاسفأنه بسته باید تحویل داده شود و اجتناب‌ناپذیر است. چه اتفاقی می‌افتد اگر با گرفتگی‌های کمتر و دوره‌های سبک‌تر و راحتی برخورد کنید؟ درست است، مردم‌! تعداد بیشتر ارگاسم، باعث کاهش گرفتگی و زمان قاعدگی و همچنین احساس خستگی ناشی از آن می‌شود. زنانی که دارای میل جنسی سالم هستند، ارگاسم بهتر و دوره‌های کوتاه‌تری را تجربه می‌کنند،چرا؟ در این‌جا با تشکر از رابطه جنسی، بگذارید توضیح بدهم، ارگاسم‌های مکرر رحم زن را تشویق می‌کنند تا ترکیب منقبض شدن، از بین بردن انقباض و سیکل گردشی این دو حرکت را در بدن خود به خوبی تنظیم کند، با افزایش تعداد انقباضات، رحم سریع‌تر خون را در بافت خود به گردش در می‌آورد و همه این عوامل سبب کمک به کوتاه شدن دوره قاعدگی می‌شود. تسکین استرس، کاهش درد، و حالا تجربه یک دوره دیگر اما مناسب وکوتاه – چه کسی می‌دانست که رابطه جنسی این‌قدر سودمند بود؟

۵٫ تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

هیچ بهانه‌ای برای ترس از بیمار شدن و بیرون نرفتن در فصل سرما وجود ندارد، البته تنها یک راه حل وجود دارد که این گفته را ممکن می‌سازد. برای محافظت از بدن خود در برابر قرارگرفتن آن در معرض سرماخوردگی یا بیمار شدن، تعداد دفعات سکس خود را برای تقویت سیستم ایمنی بدن افزایش دهید. بله، شما به درستی جمله قبل را خوانده‌اید – داشتن رابطه جنسی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که یک تا دو بار در هفته رابطه جنسی دارند، سه برابر بیشتر ایمونوگلوبولین A در بدن خود دارند، در مقایسه با افرادی که به طور مرتب رابطه جنسی ندارند. ایمونوگلوبولین A یک آنتی‌بادی مهم و قابل توجه برای مبارزه با بیماری است و بدن را از ابتلا به آنفولانزا محافظت می‌کند.

۶٫ سکس هوشمند

اگر قصد دارید از من مشاوره بگیرید، شما به وضوح هوشمند هستید! من نمی خواهم خنده دار باشم – من فقط حقایق را برای شما بیان می‌کنم، این غیر قابل انکار است که رابطه جنسی دارای مزایای فیزیکی و عاطفی است، اما از جنبه روانشناسی چطور؟ خب، ثابت شده است که رابطه جنسی موجب افزایش جریان خون بدن و مغز می‌شود، پس از ارگاسم با افزایش قند خون، بدن شما آن‌را به انرژی تبدیل کرده و سبب تمرکز بسیار خوبی در مغزتان می‌شود تا شما را به رشد مؤثر برساند.

۷٫ پوست شفاف

با افزایش قابل ملاحظه‌ای در اکسیژن و گردش خون، داشتن یک چهره روشن پس از دریافت یک تابش اساسی نور آفتاب، وابسته به لطف جلسه آمیزشی شب گذشته است. ارگاسم باعث افزایش و البته تهاجم اندورفین‌ها و هورمون‌های رشد در بدن شما می‌شود تا از آسیب‌ها و زخم ناشی از تشعشعات خورشید، سیگار کشیدن و ترشح کورتیزول جلوگیری کند. با این حال، بهترین مزیت سلامتی نتیجه داشتن رابطه جنسی طولانی مدت است، اگرچه خیلی زیبا به نظر نمی‌رسد. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که هر روز فعالیت جنسی دارند به طور چشمگیری حداقل ۷ تا ۱۲ سال جوان‌تر از همسالان خود به نظر می‌رسند.

۸٫ جاذبه رابطه جنسی

سکس یک حالت عالی از ورزش است، زیرا برای انجام این کار، هر دو فعالیت فیزیکی و روانی به خوبی انجام می‌شوند. به طور عینی برای ما واضح و بدیهی   است رابطه جنسی به عنوان یک رابطه برانگیخته شده از قلب شناخته می‌شود! اما تجربه یک جلسه رابطه آمیزشی شخصی (البته خصوصی)، بسته به سطح و مدت زمان برای انجام این فعالیت مفید، می‌تواند به شما کمک کند ۸۵ تا ۲۵۰ کالری بسوزانید. علاوه بر این، متخصصان قلب و عروق این گونه بیان نموده‌اند که فعالیت جنسی قابل مقایسه با یک تمرین با سرعت متوسط بر روی تردمیل است. پس از این به بعد با لذت بیشتری فعالیت‌های لذت بخش خود را انجام دهید!

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن