خانه و خانواده

فضای کمد دیواری را با این ۷ روش افزایش دهید

افزایش فضای کمد دیواری و قفسه‌ها، وقتی یک کمد دیواری بزرگ با ظرفیت کافی برای گذاشتن کفش‌ها و لباس های خود ندارید، یک مشکل اساسی است و مطمئناً با هر بار باز کردن درب کمد خود احساس ناخوشایندی را تجربه می‌کنید.

فقدان فضای مناسب کمد، یک مشکل رایج است، به‌ ویژه در میان افرادی که در آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند. داشتن وسایل بیشتر نسبت به فضای کمد دیواری می‌تواند کمد شما را به یک کابوس تبدیل کند و هر روز با یک درهم‌ ریختگی در منزل‌تان روبرو شوید. پس قبل از اینکه شکل اتاق پذیرایی‌تان را انتخاب کرده و لیست لوازم موردنیاز منزل‌تان را تهیه کنید، نگاهی به این هفت روش ساده و عملی برای به حداکثر رساندن فضای کمد خود بیاندازید.

۱-مرتب کردن وسایل کمد دیواری

شاید مشکل فضای کم کمد نیست. اگر شما به طور مداوم به تعداد وسایل کمد خود اضافه می‌کنید، اما هرگز از وسایل یا لباس‌های قدیمی‌تر خلاص نمی‌شوید، منتظر یک انفجار در کمد خود باشید. صرف‌نظر از اندازه، یک گنجه می‌تواند لوازم زیادی را در خود جای دهد. برای شروع ابتدا همه موارد را از گنجه خود خارج کرده سپس وسایل خود را به دسته‌های مختلف تقسیم کنید. به‌ عنوان مثال، شما می‌توانید یک دسته مجزا را به شلوار جین، ژاکت، و یا لباس‌های فصلی اختصاص دهید. هنگامی که کمدتان به طور کامل خالی شده است، می‌توانید در مورد اینکه به کدام لباس‌هایتان دیگر نیازی ندارید، تصمیم بگیرید. اگر لباسی را در یک یا دو سال گذشته نپوشیده یا استفاده نکرده‌اید، آن را دور بیاندازید. این مورد مربوط به همه وسایل، از جمله کفش، کیف پول و لوازم جانبی دیگر نیز می‌شود. هرچه وسایل شما کمتر باشد مسلما فضای بیشتری در کمد خود خواهید داشت.

۲-افزایش ظرفیت کمد دیواری توسط آویزهای بیشتر

به‌جای یک میله‌ی آویز تکی که تمام طول کمدتان را اشغال می‌کند، از دو میله استفاده کنید. به طوری که یکی از آنها کمی بالاتر از دیگری قرار گیرد. از آنجا که اکثر لباس‌ها بر روی آویز قرار می‌گیرند، دو برابر کردن تعداد آویزها، فضای کمد را به حداکثر می‌رساند و به شما این امکان را می‌دهد تا لباس‌های بیشتری را در داخل کمد آویزان کنید. همچنین بخش کوچکی از کمد خود را برای نگهداری لباس‌های بلندتر اختصاص دهید.

۳- برداشتن کفش‌ها از کف کمد دیواری

کفش‌ها می‌توانند فضای زیادی را در داخل گنجه اشغال کنند، به‌ویژه اگر آنها، در کف کمد چیده شوند. برای به حداکثر رساندن فضای کمد کفش‌هایتان را از کف کمد برداشته و یک قفسه کفش به پشت درب گنجه خود اضافه کنید. این اصلاحات عملی و ارزان می‌تواند برای ۱۵ تا ۲۰ جفت کفش کفایت کند. برای مابقی کفش‌ها، می‌توانید آنها را در جعبه کفش قرار داده و جعبه‌ها را زیر تخت خود یا زیر پایین‌ترین میله آویز داخل گنجه خود قرار دهید. و از آنجا که بسیاری از قفسه‌های کفش از جنس پارچه کتانی و یا دیگر پارچه‌های نرم ساخته شده‌اند، کفش‌های شما را از گردوغبار و خراش برداشتن محافظت می‌کنند.

مطالب مرتبط
منبع
lifed
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن