پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

روابط انعطاف پذیر با اطرافیان چه ویژگی هایی مثبتی در زندگی به همراه دارد؟

آیا تا به حال از این مسئله که شما می‌توانید با مسائلی که دیگران به سختی با آن کنار می‌آیند به راحتی کنار بیایید متعجب می‌شوید؟ آیا عامل خاصی در شما وجود دارد که باعث قوی‌ترشدن و رابطه انعطاف‌پذیر در شما می‌شود؟پاسخ به این سوالات خیلی هم آسان نیست، ما معتقدیم عواملی وجود دارد که باعث بهبود روابط و انعطاف پذیری در افراد می‌شود. در این مقاله ما به این خصوصیات افراد اشاره می‌کنیم:

چرا روابط پایان می‌یابد؟

هزاران مقاله در مورد این روابط و ازدواج ارایه شده است. اما دلایل اصلی آن می‌تواند شامل تخریب تدریجی رابطه، یک حادثه ناگهانی که باعث خراب شدن رابطه می‌شود و یا حتی رقابت باشد. این رابطه‌ها معمولا با جملات اینکه ما از هم جدا هستیم و یا هم‌دیگر را درک نمی‌کنیم شروع می‌شود. آسیب‌های دیگری که در رابطه‌ها ممکن است ایجاد شود خیانت و کودک ازاری، بیماری، مشکل اقتصادی و اعتقادات مذهبی می‌باشد.

هفت ویژگی افراد بسیار انعطاف پذیر

در سال ۲۰۱۲ دکتر دنیس مک کورمک یکی از افراد نیروی دریایی اتحادیه امریکا که بعدا روانشناس شد، لیستی از ویژگی‌های افراد انعطاف پذیر را که از مطالعه ۱۰۰ ساله بر روی افرادی که تحت استرس بودند به دست آمده است را ارایه داد:

  • خوش‌بینی: خوش‌بینی باعث امید و اعتماد به نفس در شما می‌شود و به شما امکان تغییرات در محیط اطراف‌تان را فراهم می‌کند.
  • صداقت، قدرت بخشیدن، پذیرش مسیولیت: صداقت و وفاداری بهترین سیاست است. سعی کنید مسئولیت کار و پیامد فعالیت های خودتان را قبول کنید. نسبت به اشتباهات دیگران کینه ایجاد نکنید و قدرت آمرزیدن را در خود تقویت کنید.
  • قاطعیت: وقتی تصمیمی در زندگی می گیرید نسبت به انجام آن احساس مسئولیت کنید حتی زمانی که تصمیم شما به نظر غیر ممکن باشد.
  • استقامت: بهتر است برای رسیدن به خواسته های خود پافشاری کنید
  • خود کنترلی: به کنترل تنش‌ها و به تاخیر انداختن لذت ها و ارتقا فعالیت های مربوط به سلامتی گفته می‌شود.
  • ارتباط بین فردی: همبستگی و ارتباط با افراد این امکان را ایجاد می کند که شما احساس پشتیبانی داشته باشید این افراد می‌توانند یکی از اعضای فامیل یا دوست اجتماعی باشد.
  • تفکری آرام و سبک منحصر به فرد داشته باشید.
مطالب مرتبط
منبع
psychologytoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن