پیشرفت شخصیپیشرفت کن

۶ تصمیم مهم برای موفقیت در حرفه خود

تصمیم گرفتن در تمام لحظات زندگی ما وجود دارد. در ورای همهٔ انتخاب‌های ما لحظه‌ای وجود دارد که باید تصمیم مهم بگیریم و در واقع همهٔ پیامدها در زندگی به خاطر تصمیمات ما می‌باشد. سراسر زندگی پر شده از چهارراه‌ها و جاده‌هایی که باید یک مسیر را برای رفتن انتخاب کنیم. افرادی که می‌توانند تصمیمات بهتری بگیرند پتانسیل این را دارند که مفیدترین استفاده از زمان را ببرند. سخنرانان الهام‌ بخش و روحانی معمولاً به دنبال این هستند تا بگویند که ما مجبوریم و انتخاب‌های ما تاثیری در زندگی ما ندارد و به بخت و اقبال و شانس ربط می‌دهند. اما فقط یک فرد موفق می‌داند که پیامد و نتیجهٔ زندگی ما به انتخاب‌های ما بستگی دارد و در واقع انتخاب ما سرنوشت ما را تعیین می‌کند.

نوشتن اهداف خود را بر روی کاغذ

مطمئناً آگاهی دارید که داشتن هدف در شغل و زندگی عالی است، اما سرگردان و مبهم بودن این اهداف در درون ذهن شما نمی‌تواند به شما کمک کند تا به این اهداف برسید. به همین دلیل لازم هست تا ابتدا بدانید اهداف شما در زندگی شخصی و حرفه‌ای چیست و بعد از آن سعی کنید این اهداف را بر روی کاغذ بنویسید.یک دفتر یا حتی برنامهٔ مجازی در گوشی خود داشته باشید تا در آن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را به صورت دقیق مشخص کنید. به عنوان مثال افزایش مهارت خود را به عنوان یک هدف کوتاه مدت در نظر بگیرید و رسیدن به جایگاه مدیر در حرفه خود را بعد از سه سال به عنوان یک هدف بلند مدت در نظر بگیرید.

سعی کنید تا یک توازن بین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود داشته باشید تا بتوانید در زمانی که تعیین کرده‌اید آن‌ها را ترکیب کنید. نوشتن و زمان‌بندی اهداف به شما کمک می‌کند تا یک ایده واضح از جایی که شما ایستاده‌اید و در واقع نقطه شروع خود داشته باشید و راه‌هایی که باید برای تغییرات مثبت در کار خود داشته باشید، را به شما نشان می‌دهد.

سعی کنید خوش‌بین باشید

باید با این واقعیت روبرو شویم که همهٔ ما شکست‌هایی غیر منتظره را در شغل و زندگی خود داشته‌ایم و یا خواهیم داشت. و این واقعیتی روشن و غیر قابل انکار هست. اما بزرگترین درسی که باید از این شکست‌ها بگیریم این هست که نباید نسبت به رسیدن اهداف خود بدبین شویم و تسلیم شویم. مثبت اندیشی به بسیاری از افرادی که در کار و زندگی خود بلند پروازی داشتند و می‌خواستند به اوج برسند کمک کرده هست و بنابراین شما هم می‌توانید با یک تصمیم آگاهانه با حذف کردن ذهن خود از افکار منفی به اهداف خود برسید. یک تصمیم مهم شما باید این باشد که تمام افراد منفی بافی که باعث شک و تردید در توانایی‌ها و یا رسیدن به اهداف شما می‌شوند را کنار بگذارید و تمام ذهن خود را متمرکز اهداف خود کنید.

“رشد و پیشرفت نتیجه شانس نیست، بلکه نتیجه نیروهایی هست که با هم کار می‌کنند”. جیمز نقدی پنن

مهارت نوشتن خود را افزایش دهید

فرقی نمی‌کند که در چه صنعت و یا شغلی کار می‌کنید، سبک نوشتاری با مهارت بالا در این دوران پیشرفته ارتباطات دیجیتال واقعاً می‌تواند به شما کمک کند تا در حرفهٔ خود موفق‌تر شوید و بتوانید به اهداف خود برسید. قسمت خوب ماجرا این است که وب به صورت آنلاین ابزار و امکاناتی را فراهم آورده است که بتوانید به راحتی مهارت خود را افزایش دهید. اگر نیاز دارید که اسناد و ایمیل‌های رسمی خود را بررسی کنید، سعی کنید از ابزارهای آنلاین برای اصلاح و ویرایش آن‌ها استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از ابزارهای آنلاین و آموزش استفاده کنید تا ترفندهایی را پیدا کنید که به نوشتن شما کمک می‌کند و از اشتباهات معمولی که همه ما در معرض تهدید قرار می‌گیرند، در امان باشیم.

با فعالیت زیاد مهارت خود را افزایش دهید

اگر چه می‌توانید بعضی مهارت‌ها مانند نوشتن را از طریق کلاس رفتن افزایش دهید، اما باید تصمیم بگیرید که فعالیت خود را در حرفهٔ خود افزایش دهید. افزایش مهارت بیش از یک مزیت برای شما دارد و می‌تواند به طور معجزه‌آسایی به شما کمک کند. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های افزایش مهارت این هست که اگر در آینده شما بخواهید به سمت یک چشم انداز بهتر در شغل خود برسید می‌توانید از این مهارت خود به عنوان یک اهرم استفاده کنید. همان‌طور که ما هر روز به سمت کارهای سریع‌تر و دیجیتالی‌تر می‌رویم، بهتر است که خودتان را با آخرین روندها و تغییرات شغل‌ها و صنایع حرفه خود هماهنگ کنید تا در زمان تغییرات بتوانید با اعتماد به نفس بالا به اهداف خود برسید.

هر روز زمانی را به تفکر اختصاص دهید

هنگامی که شما در محل کار هستید، زمان خیلی سریع سپری می‌شود و در یک چشم به هم زدن روز تمام می‌شود، فشار کار و وظایف حتی اجازه نفس کشیدن هم به شما نمی‌دهد و تفکر کردن باعث می‌شود تا بتوانید خودتان را ببینید و از لحاظ ذهنی استراحت داشته باشید. با وجود تمام مشغله‌های کاری اختصاص دادن زمانی برای خودتان باعث رشد حرفه‌ای و شخصی می‌شود و می‌تواند آرامش عمیقی به شما بدهد. سعی کنید هر روز را به عنوان یک درس بزرگ در ذهن خود تمرین کنید و در پایان روز خواهید دید که تجربه‌های بسیار ارزشمندی به دست آورده‌اید. یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار، این هست که در پایان روز سعی کنید تمام روز خود را مرور کنید و در حالی که به موسیقی مورد علاقه خود گوش می‌دهید تمام اتفاقات طول روز را یادداشت کنید.

یک سبک زندگی سالم داشته باشید

در نهایت یک تصمیم مهم این هست که تصمیم بگیرید سالم زندگی کنید زیرا این کمک می‌کند تا بتوانید از تمام خلاقیت خود در حرفه و شغل خود استفاده کنید و به تمام خواسته‌های خود برسید. سعی کنید هر روز زمانی را برای ورزش کردن اختصاص دهید و همچنین یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. مطمئن باشید با داشتن زندگی سالم شما می‌توانید با انرژی و انگیزه خیلی زیاد در روز به کار بپردازید و از تمام خلاقیت و افکار خود برای بهتر شدن استفاده کنید. با سبک زندگی سالم و نگرش مثبت شما فادر خواهید بود به خیلی از موانع شغلی خود غلبه کنید و این تصمیم مهم حتما باید در زندگی شما وجود داشته باشد.

“پیشرفت و رشد تنها با تلاش و مبارزه مداوم به دست می‌آید” – Napoleon Hill
مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن