پیشرفت شخصیپیشرفت کن

اهداف خود را در مسیری پیش ببرید تا مجبور به بازگشت نباشید

هر روز از خواب بیدار می‌شوید به امید اینکه روز خود را برای رسیدن به اهداف خود و بسیار پر انرژی آغاز کنید، اما متأسفانه عواملی در طول روز باعث می‌شود تا حواس شما را از اهداف‌تان دور شود. بنابراین، برای اینکه در رسیدن به اهداف‌تان موفق شوید باید با قدرت بیشتری بر روی آن‌ها در زندگی تمرکز داشته باشید. این مقاله را مطالعه نمایید، تا در آن با ۶ راهکار جالب برای جلوگیری از حواس‌پرتی و ایجاد تمرکز بیشتر بر روی اهداف‌تان برای رسیدن سریع‌تر به موفقیت آشنا شوید.

توجه خود را از عوامل حواس‌پرتی دور کنید

هر موضوعی که باعث شود توجه شما از هدفی که دارید برداشته نشود، عامل حواس‌پرتی به شمار نخواهد آمد، اگر شما در حال کار کردن هستید و ناگهان به خود نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید چیزی حدود ۱۵ دقیقه در دنیای دیگری بوده‌اید این نشان از حواس‌پرتی شما دارد؛ همین امر می‌تواند روز شما را کاملاً ناکارآمد کند؛ بنابراین برای جلوگیری از چنین حالتی هرگاه بر روی موضوعی کار می‌کنید و ذهن‌تان منحرف می‌شود، عامل حواس‌پرتی را حذف کنید تا با تمرکز بیشتر کار کنید. هر چقدر محیط اطراف شما خلوت‌تر و ساده‌تر باشد تمرکز شما بیشتر خواهد بود.

رسیدن به اهداف را  با حرکت به جلو ادامه دهید

این قانون بسیار مهم و برای رسیدن به اهدف همه چیز است، مهم نیست چه اتفاقی رخ داده است و یا چه چیزی بر سر راه شما قرار گرفته است، مهم این است که همچنان به راه خود رو به جلو ادامه دهید. برای رسیدن به هدف باید رو به جلو حرکت کنید، در راه و مسیری که در پیش دارید هرگز متوقف نشوید تا به هدف نهایی خود برسید. توجه داشته باشید چیزهای کوچک برای متوقف ساختن شما با انجام حرکت‌های بزرگ از بین خواهد رفت، بنابراین لازم نیست با دیدن موانع بر سر راه خود متوقف شوید تنها راهکار مناسب را در پیش بگیرید، شاید کمی انعطاف‌پذیری در حرکت رو به جلو بیشتر مؤثر باشد.

آنتونی رابینز“بسیاری از مردم واقعاً می‌دانند برای زندگی خود باید چه کاری انجام دهند اما تنها تعداد کمی آنچه را که باید انجام دهند، به کار می‌گیرند. دانستن کلفی نسبت باید اقدام کنید” آنتونی رابینز

استدلال را به دیگران واگذار کنید

افرادی که به کار استدلال مشغول هستند زمان بسیاری را تلف می‌کنند مثلاً فردی شغل جدید انتخاب کرده است، ساعت‌ها استدلال می‌کند که این کار بی‌فایده است. اگر شما به دنبال هدفی هستید، تلاش کنید تا به نتیجه درست و هدف نهایی خود برسید، استدلال‌های مختلف در این مسیر را رها کنید و تنها بر روی هدف نهایی خود متمرکز شوید. افراد بسیاری را دیده‌ایم که در مورد ورزش و حرکاتی که دیگران انجام می‌دهند ساعت‌ها بحث و استدلال می‌کنند، در این میان کسی که دست به عمل زده و در حالت انجام فعالیت فیزیکی است موفق است نه کسی که ساعت‌ها تمرین و او را استدلال می‌کند. به یاد داشته باشید برای موفقیت باید دست به عمل زد.

فقط بگویید نه

هنگامی که شما مشغول کار هستید، شاید وارد گفتگو شدن با کسی یا ایجاد ارتباط عمیق‌تر بتواند شما را از رسیدن به اهداف‌تان دور کند، در این صورت گفتگو می‌تواند به ضرر شما باشد، بنابراین آن‌را به شکل کاملاً مؤدبانه قطع کنید. به عنوان مثال اگر به یک مهمانی دعوت شده‌اید و نمی‌خواهید به آن‌جا بروید، زیرا برنامه‌های مهم‌تری دارید و یا اینکه رفتن به این مهمانی می‌تواند منجر به حواس‌پرتی شما از اهداف‌تان شود بهترین کار این است که در جواب دعوت را رد کنید، توجه داشته باشید اهداف شما خیلی مهم‌تر از تصورات دیگران از نرفتن شما به مهمانی است، در ضمن لازم نیست دلیل نرفتن خود را به مهمانی توضیح دهید.

“بیاموزید که تنها به خود توضیح دهید، در واقع نیاز نیست کسی را متقاعد کنید”

در مورد چیزی که نمی‌توانید کنترل کنید نگران نباشید

چیزهای بسیاری از کنترل ما خارج هستند این موضوع به این معنی نیست که باید از شرایط ایجاد شده شکایت کنید، بلکه آن‌را بپذیرید و با کمی انعطاف‌پذیری راه عبور از مشکل را برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنید. به جای شکایت وقت و انرژی خود را بر روی حل ماجرا متمرکز کنید، مطمئناً وقوع اتفاقات مختلف منجر به پیشرفت و کشف استعدادهای جدید در شما خواهد شد بنابراین با مشکلات و چالش‌های پیش رو با دید مثبت برخورد کنید.

احساسات خود را بیشتر کنید

جالب است بدانید که گاهی اوقات احساسات می‌تواند قدرت عظیمی را در شما از بین ببرد، این موضوع به این معناست که گاهی اوقات برای پیشرفت در کار خود باید احساسات را کنار بگذارید، اما گاهی اوقات همین احساسات می‌تواند در پیشرفت شما مؤثر باشد مثلاً اگر شما شاعر هستید و نامزدتان شما را ترک کرده است، از این سیل احساساتی که در وجود شما ایجاد شده است استفاده کنید تا شعر جدیدی پر از احساسات خلق کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: اهداف کوتاه مدت چه تاثیری بر کسب موفقیت نهایی می گذارند

در خیلی از موارد دیگر احساسات می‌تواند در پیشبرد شما نیروی عظیمی داشته باشد، به عنوان مثال، ترس از شکست در مقابل همکاران در شما نیروی بسیاری ایجاد می‌کند تا با تصمیم راسخ‌تر به سمت اهداف خود قدم بردارید. توجه به احساسات و کنترل و توقف آن یا کمک گرفتن از احساسات در برخی موارد می‌تواند نتیجه فوق‌العاده داشته باشد بنابراین از احساسات خود برای کسب نتیجه بهتر استفاده نمایید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن