پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

اسرار ۴ متفکر بزرگ جهان برای داشتن زندگی بهتر

ارزش‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند سنگ بنای یک زندگی خوب باشند، این ارزش‌ها به‌ راحتی می‌توانند در زندگی شما حضور داشته باشند و دست یافتن به آن‌ها کار آسانی است در این مطلب سعی داریم تا شما را با روش‌هایی برای داشتن زندگی بهتر از دید بزرگان آشنا می‌کنیم.  ما تنها یکبار زندگی می‌کنیم بنابراین باید از این سفر به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری نحوه زندگی پیروی از آن‌هایی است که خودشان زندگی خوبی داشته اند.

جوردن پترسون

جوردن پترسونبا خودتان همانند شخصی که نیازمند کمک است رفتار کنید

آیا تابحال این واژه را شنیده‌اید، «با خودتان جوری رفتار کنید که انگار با بهترین دوستتان رفتار می‌کنید». با خودتان مهربان بوده و دلسوز خودتان باشید. در حقیقت مطالعات نشان می‌دهند که خودخواهی برای شما مهم‌تر از عزت‌نفس است. اگر این درست است، چرا بسیاری از مردم با یکدیگر سخت ارتباط برقرار می‌کنند؟ بنابر گفته جوردن پترسون، پاسخ این است که در حقیقت همه افراد یکدیگر را ناقص می‌بینند. یک فرد تمام موجودیت خود را به این دلیل از بین می‌برد که از نظر خودش، او فردی زشت، خجالتی، ترسناک، بی‌ارزش و ناچیز است. پترسون پیشنهاد می‌کند شما هنگامی آرامش درونی را به دست خواهید آورد که خود را از چشم یک مربی دوست‌ داشتنی ببینید که تلاش می‌کند شاگرد خود را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کند.

 

لئوناردو داوینچیداوینچی

برای داشتن زندگی بهتر،با نحوه کارکرد ذهن خود آگاه باشید

مایکل جی. گلب نویسنده کتاب چگونه مانند لئوناردو داوینچی فکر کنیم معتقد بود شناخت ذهنی یکی از ۷ اصل داوینچی برای هوش بی‌نظیر اوست. مجسمه‌ساز ایتالیایی، مخترع، موسیقی‌دان، زمین‌شناس و ریاضیدان، توانایی خاصی برای بررسی نحوه عملکرد ذهنش داشت و معتقد بود اگر تفکراتش را بر روی کاغذ بنویسد بهتر می‌تواند خودش را بشناسد. برای کسب مزایای آن و داشتن زندگی بهتر، باید چند دقیقه خودتان را از دنیای دیجیتال جدا کنید. در مورد افکار و باورهای‌تان از خودتان سؤال بپرسید و اینکه چرا شما کارهای خاصی را انجام می‌دهید. انجام این کار باعث ایجاد خلاقیت در شما می‌شود و به شما کمک می‌کند مشکلات عمیق ریشه‌ای را بسیار ساده‌تر حل کنید

 

ریچارد داوکینزریچارد داوکینگز

پرهیز از دام اشتباه

برخی ممکن است تصور کنند که اشتباهات بسیار انجام‌شده بهترین روش برای یادگیری نحوه انجام کارهاست. به گفته ریچارد داوکینز، انجام اشتباهات بسیار اتلاف زمان است و گاهی اوقات می‌تواند کشنده باشد. به عقیده او، بیشتر آنچه یاد می‌گیرید باید از «تقلید» ناشی شود. او معتقد است باید در مورد بهترین و بدترین نوع افراد مطالعه کرد، از کارهای خوب آن‌ها تقلید و از کارهای بد آن‌ها پرهیز کرد. اغلب اوقات، تمام چیزی که شما نیاز دارید این است که بجای تلاش ثبت اختراع خود، از اختراعات دیگران پیروی کنید_حداقل تا زمانی که به‌اندازه کافی برای رهبری خود قوی شوید. مربی را که از شما ۲۰ سال بزرگ‌تر است برگزینید. در این صورت مقدار زیادی از وقت، تلاش و پول خود را صرفه‌جویی خواهید کرد.

 

کارل سیگن

سینگزجهان نیازی به توازن با جاه‌طلبی ندارد

انعطاف‌پذیر باشید و بجای تلاش برای همراه کردن جهان مطابق با خواسته خود که ممکن است هرگز تحقق نیابد، با جهان همراه شوید. به گفته کارل سیگن، انسان باید بداند که زندگی همیشه بر وفق مراد او نیست، اما برای داشتن زندگی بهتر باید از آنچه زندگی به او می‌دهد استفاده کند. اگر زندگی به سمت شما یک گوجه‌فرنگی پرتاب کرد، از آن یک سوپ خوشمزه تهیه کنید.

شما همچنین باید بدانید که مقصود از هدف اصابت به نشانگاه نیست، بلکه تکامل فردی است که می‌خواهد به اهداف خود برسد. اگر با هر تیر نوسان داشته باشید شما هرگز برنده نخواهید شد، اما رکورد شما به‌ مراتب بهتر از کسی است که تیری پرتاب نکرده، نه به دلیل ژن‌های فوق‌العاده شما بلکه نوع هدفی که شما برای خودتان انتخاب کرده‌اید شمارا مجبور کرده که از پوسته خود بیرون آمده و رشد کنید.

«تصورات اغلب ما را به دنیایی که هرگز وجود نداشته می‌برند. این در حالی است که بدون آن، هیچ جا نمی‌رویم»

کارل سیگن

به ذهن خود بسیار اهمیت دهید. کتاب‌های خوب بخوانید، اشتباهات خود را بشناسید و دوره‌هایی را در تفکر جانبی و حل مسائل بگذرانید. ذهن شما مهم‌ترین دارایی شماست و اگر شما موفق به استفاده از آن نباشید، بسیار شرم‌آور است.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن