پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

۴ راهکار موثر در کسب دستاورد های عظیم برای رسیدن موفقیت

در جهان تنها با تلاش بیشتر است که می‌توانید به خواسته‌های خود برسید تا آنچه را که در ذهن دارید برآورده کنید؛ به عبارت دیگر باید گفت وقتی تلاش بیشتری می‌کنید بازده بهتری کسب خواهید کرد و در نهایت به موفقیت خواهید رسید. به عنوان مثال با انجام کار بیشتر، برقراری ارتباط موثرتر و فعالیت ورزشی بیشتر، شادتر خواهید بود و دوستان بیشتری خواهید داشت، همچنین از تناسب‌ اندام بهتری برخوردار خواهید شد. هنگامی که شما بیشتر تلاش می‌کنید نتایج بهتری کسب می‌کنید و احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت، با داشتن حس بهتر نسبت به خود، تلاش‌تان را بیشتر می‌کنید و از فرصت‌های جدید بهتر بهره‌مند می‌شوید، پس در آینده موفق‌تر خواهید بود.

اگر می‌خواهید در زندگی خود بیشتر موفق باشید باید احساسات مثبت را در درون خود بیشتر کنید، هرچقدر بیشتر سپاسگزار باشید نعمت‌های بیشتری برای پیشرفت در جلو راه شما قرار خواهد گرفت، بنابراین بسیار مهم است که در زندگی فردی سپاسگزار باشید در این مقاله چهار راه مختلف داشتن حس مثبت بیشتر برای جذب فرصت‌های بهتر و رسیدن به موفقیت‌های بالاتر بیان شده است.

۱- شروع کنید به یادداشت برداری از تلاش‌های شگفت انگیز خود

اکثر مردم قبل از رسیدن به نتیجه، دست از تلاش کردن برمی‌دارند زیرا آن‌ها به اندازه کافی مثبت اندیش نیستند، بنابراین انرژی خود را برای ادامه تلاش از دست داده و قبل از رسیدن به نتیجه دلخواه دست از تلاش می‌کشند. آن‌ها اغلب نمی‌دانند که برای موفقیت و کسب نتایج رضایت بخش، در کنار تلاش کردن نیاز دارند عاملی آن‌ها را به ادامه دادن در مسیر تشویق کند و این عامل تشویق کننده چیزی نیست جز احساس مثبت درون، سپاسگزاری ساده‌ترین راهی است که منجر به داشتن احساس مثبت درون شده و تلاش‌های شما را برای رسیدن به نتایج شگفت انگیز هدایت می‌کند.

بنابراین یک برگ کاغذ بردارید و آنچه را که در ذهن دارید به شکل عبارات مثبت و سپاسگزارانه بیان کنید، سپس این برگه کاغذ را در محلی بچسبانید که هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب او را ببینید، دیدن مداوم این برگه به شما کمک می‌کند تا با احساس مثبت آنچه را که در ذهن دارید دنبال کنید و به نتیجه نهایی برسید.

دقت داشته باشید نوشتن ایده‌ای که در ذهن دارید به شکل مثبت و شبیه کاری که حتما انجام شده است، باعث می‌شود ذهن شما انگیزه لازم را برای ادامه مسیر تا رسیدن به موفقیت ایجاد کند، بنابراین تمرکز بیشتری بر روی خواسته‌های خود خواهید داشت، از طرف دیگر احساس سپاسگزاری حس درونی شما را نسبت به موضوع مثبت می‌کند، بنابراین با انجام هر قدمی که به سمت موفقیت برمی‌دارید احساس می‌کنید که موفقیت نزدیک است و نتیجه کار به زودی به دست شما خواهد رسید.

“برای هر تلاش انضباطی چندین پاداش وجود دارد” جیم روون

۲- لیستی از کارهای روزانه را تهیه نمایید

یکی از تمرین‌های عالی برای کسب موفقیت تمرین نوشتن کارهای روزانه است، برای این کار به اتفاق‌هایی که در طول روز افتاده است دقت کنید، به آن‌ها لبخند بزنید و پیشرفت خود را در این اتفاق‌ها بررسی کنید. گاهی ممکن است فکر کنید با چالشی بزرگی رو به رو شده‌اید که برای شما هیچ دست آوردی ندارد و مانع از رسیدن شما به اهداف‌تان خواهد شد در این صورت یک کاغذ و قلم بردارید و با دید مثبت به چالش پیش رو نگاه کرده و نکات مثبت وقوع آن‌را یادداشت کنید مطمئن هستم در آخر راهکار مناسب حل این چالش را پیدا خواهید کرد.

یک بار در هفته یک قلم و کاغذ بردارید و در سطر اول اهداف خود را یادداشت کنید، سپس طرح‌ها و ایده‌هایی را که برای تحقق اهداف خود دارید بنویسید، به طرح‌های خود نظم و ترتیب بدهید تا تحقق رویاهایتان سریع‌تر صورت گیرد اگر لازم است مهارتی بیاموزید هرچه سریع‌تر تحت آموزش قرار بگیرید، برای رسیدن به اهداف‌تان هرگز عذر و بهانه نیاورید.

بهترین راه این است که اهداف بزرگ خود را کوچک کنید و هر روز اقدامی را برای تحقق اهداف کوچک خود انجام دهید به عبارت دیگر باید در برنامه روزانه خود باید تلاش برای رسیدن به اهداف‌تان را قرار دهید، روال کار به این شکل است که باید نوشته‌های خود را با حس و حال مثبت بنویسید. بهتر است این کار را هر شب انجام دهید تا صبح زود که بیدار می‌شوید با خواندن برنامه روزانه هیجان‌زده شده و روز خود را پر از احساس مثبت شروع و تلاش کنید اهداف آن روز را محقق نمایید. از احساس مثبتی که دارید به شدت محافظت کنید و اجازه ندهید چیزی در طول روز این حس مثبت را از شما دور کند.

۳- انتخاب اهداف نباید منجر به ضرر شما شود

دقت داشته باشید اهداف خود را باید به‌ گونه‌ای انتخاب کنید که در رسیدن به آن‌ها سلامتی، تناسب‌ اندام، شادی و هرگونه ویژگی مثبت دیگری که دارید را تحت تاثیر قرار ندهد، قرار نیست زمانی که در آینده به اهداف خود می‌رسید، هر آنچه را که دوست دارید از دست داده باشید، بنابراین در انتخاب اهداف بزرگ و کوچک خود باید نهایت دقت را داشته باشید. درست است که در رسیدن به اهدافی که دارید حتما به چالش کشیده خواهید شد، اما آن‌ها نباید به قدری عظیم باشند که نهایتاً شما را فلج کنند، اگر انتخاب اهداف شما به شکل منطقی صورت گیرد، با چالش‌های منطقی نیز رو به رو خواهید شد و تلاش‌های مداوم شما حتما می‌تواند شما را به نتیجه برساند.

“من به اعتماد به نفس بیشتر از شانس اعتقاد دارم و به سخت کوش بودن بیشتر از هردو آنها معتقد هستم” توماس جفرسون

۴- با یک نفر در مورد اهداف خود صحبت کنید

اگر شما برای رسیدن به اهدافی که دارید تنها به خودتان متکی باشید، ممکن است سطح توقع و انتظارات خود را پایین بیاورید و یا با برخورد با هر چالشی بهانه تراشی کنید؛ اما اگر با فرد دیگری در این باره صحبت کنید مجبور هستید سطح توقع و انتظارات خود را بالا نگه‌دارید و هرگز از استاندارهایی که از ابتدا مشخص کرده‌اید کوتاه نیایید، بنابراین دیگر هیچ عذر و بهانه‌ای را نمی‌توانید قبول کنید و تلاش خود را به کار می‌برید تا به آنچه در ذهن دارید به بهترین شکل ممکن دست پیدا کنید.

چنین کاری مانند حرکت در یک جاده خلوت است زمانی که شما می‌خواهید از خلوتی جاده استفاده کنید و کمی از مسیر منحرف شوید فرد کنار دست شما، تذکر می‌دهد بنابراین به عنوان یک عامل انگیزشی نیز می‌توان به این موضوع نگاه کرد؛ بنابراین بهتر است فردی را انتخاب کنید که در انجام کارها بسیار پرتلاش و پر انرژی باشد، همچنین بتواند در زمان‌های لازم از تجربه‌های خود با شما صحبت کرده و شما را راهنمایی نمایید، یک دوست پرتلاش یا یک مربی موفق گزینه‌های بسیار مناسبی هستند. چنین افرادی از موفقیت شما بسیار خوشحال می‌شوند بنابراین تمام تلاش خود را برای رساندن شما به آنچه در ذهن دارید به کار می‌برند.

نتیجه گیری

اگر تاکنون با توجه به تلاشی که داشته‌اید به نتایج دلخواه خود نرسیده‌اید، گذشته را رها کنید و از همین امروز بر روی اهداف خود تمرکز کرده و برای رسیدن به آن‌ها تلاش نمایید، ابتدا برنامه هفتگی و سپس برنامه‌های روزانه خود را بر اساس اهداف خود تنظیم کنید، توجه داشته باشید با دید مثبت و با به کار بردن کلمات سپاسگزارانه لیست خود را تهیه نمایید، اگر واقعاً خواهان کسب موفقیت هستید تهیه لیست را جدی بگیرید و قبل از دست به کار شدن از فردی مطمئن برای راهنمایی و کمک به شما در تحقق اهداف‌تان کمک بگیرید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن