ارتباط خانوادگیپزشکیپیشرفت کنموفقیت و انگیزه

افسردگی و عدم درمان ۳۰ درصد از مبتلایان(قسمت دوم)

افسردگی یکی از ناتوان کننده ترین اختلالات روانی میباشد.تشخیص زود هنگام و درمان آن میتواند کمک زیادی به فرد بکند.عدم درمان آن میتواند به مشکلات زیادی مثل اعتیاد،بیماری های جسمی و حتی خود کشی منجر شود.

اختلالات همراه و مشکلات آن

چه شرایط دیگری با MDD همراه است؟ به نظر می رسد که MDD خطر ابتلا به تمام شرایط مشابه دیگر(مثل اختلالات دیگر) را افزایش می دهد. برای برخی از شرایط، مانند اختلال اضطراب عمومی، اختلال شخصیت مرزی و PTSD، خطر بروز همزمان آنها به دو برابر یا بیشتر بود، در حالی که برای تشخیص های دیگر، خطر ابتلا همزمان کمتر بود. اکثر دوره های  افسردگی طولانی تر از ۶ ماه طول کشید و در افرادی که دوره های شدیدتر افسردگی را داشتند (۷۵ درصد)،انواع  فرعی  اضطراب و پریشانی را تجربه کردند، در حالی که در تعداد کمتری (۱۵ درصد) با علائم هیپو مانیک مزمن را تجربه کردند. حدود ۱۳ درصد از افراد مبتلا به افسردگی از دست دادن معشوقه خود را تجربه کردند و این قسمت ها معمولا کمتر از ۲ ماه طول کشید و بعضی از اپیزودها فقط دو هفته طول کشیدند.

در طی یک عمر، افراد مبتلا به افسردگی افکار مکرر درباره مرگ را گزارش دادند. هنگامی که افسردگی شدیدتر شد، نزدیک به ۳۵ درصد از مردم در مورد مرگ خود فکر کردند، بیش از ۴۵ درصد می خواستند بمیرند، و تقریبا ۴۰ درصد در مورد مرگ با خودکشی فکر کردند. به دنبال MDD در سال گذشته، نزدیک به ۳۰ درصد از مردم در مورد مرگ خود فکر کردند، بیش از ۳۰ درصد می خواستند بمیرند، و تقریبا ۳۰ درصد در مورد مرگ توسط خودکشی فکر کردند. در طی یک دوره زندگی، ۱۳٫۶ درصد از اقدامات خودکشی گزارش شده است و در ۱۲ ماه گذشته نزدیک به ۵ درصد بوده است.

این چه مفهومی دارد؟

به طور کلی، این یافته ها با نتایج گذشته سازگار است، هرچند میزان درمان در این بررسی ۱۰ درصد بیشتر از بررسی قبلی NESARC در سال ۲۰۰۱-۲ است. این روند مثبتی است، زیرا بیشتر مردم مراقبت می کنند، اما ۳۰ درصد از افراد مبتلا به افسردگی درمان نمی شوند. علاوه بر این، بیشتر افراد خود را درمان می کنند، به عنوان مثال با ماری جوانا، که نشان داده شده است که برای افسردگی موثر نیست و در واقع به طور معمول افسردگی را بدتر می کند.

با توجه به شیوع بالای انواع فرعی افسردگی مثل افسردگی همراه با اضطراب و افسردگی همراه با پریشانی، توجه و تمرکز باید روی به درمان این علائم و غربالگری و رسیدگی به مسائل مشترک، از جمله بهبود سازوکارهای مقابله و درمان شرایط مرتبط با مواد و روان درمانی متمرکز بشود. طرح های تحقیق و ابتکارات درمان آینده بر اساس آمار به روز شده از NESARC-III خواهد بود و NESARC بعدی پیشرفت (بهبودی) در سطح جمعیت را بررسی خواهد کرد. ما باید ۳۰ درصد از افرادی که افسرده اند و درمان نشده اند، شناسایی و کمک کنیم. همچنین قابل توجه است که این نظرسنجی به تجربیات توسعه یا دیگر مشارکت کنندگان در مشکلات بالقوه نگاه نمی کند،چیزی که محققان ازآن به عنوان تجربیات دوران کودکی نامطلوب یاد میکنند.

 

مطالب مرتبط
منبع
psychologytoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن