تغذیهسلامت باش

مصرف پنیر چه فوایدی برای بدن انسان به همراه خواهد داشت (قسمت دوم)

پنیر مشتق شده از شیر و به‌ شکل دلمه و انباشته شده توسط فرآیند لخته شدن پروتئین‌های آن ایجاد می‌شود. این ماده غذایی در سفره ایرانیان به وفور یافت می‌شود به همین دلیل قصد داریم تا شما را بیشتر با فواید مصرف آن آشنا کنیم.

۵٫ قلب سالم

برخی از انواع پنیر برای عملکرد قلب مفید هستند. همانطور که قبلا ذکر شد بدن نیاز به کمی چربی خوب دارد تا عملکردها را حفظ و اجرا کند. علاوه بر این، پنیر حاوی پتاسیم، فسفر و منیزیم است که ترکیب بسیار عالی برای سیستم قلبی عروقی شما است. با این حال، اعتدال در استفاده از پنیر به عنوان یک غذای مفید الزامی است.

۶٫ امکان پیشگیری از سرطان

پنیر می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند. زیرا غنی از اسید لینولئیک و اسفنگولیپید است که مواد شیمیایی معروف به آنتی اکسیدان هستند. برای درک اثر مصرف پنیر بر سرطان کولون، مطالعات زیادی انجام شده است.

۷٫ مدیریت و پیشگیری از پوکی استخوان

اگر چه پوکی استخوان شرایطی است که با سن در ارتباط است، اما این بیماری یک تهدید جدی برای همه گروه‌های سنی است. این بیماری نشانه‌هایی از قبیل کاهش تراکم استخوان و درد مفصلی را ایجاد می کند. به دلیل تغییرات هورمونی در زنان، بیشتر رخ می‌دهد، به‌ شکلی که در مدت کوتاهی پس از تجربه یائسگی دچار این بیماری خواهند شد. اما می‌توان با حفظ مصرف پنیر و سایر محصولات لبنی از وقوع آن جلوگیری کرد.

۸٫ دندان های سالم

کلسیم و فسفر ترکیب‌های برنده برای سلامت دندان هستند. کلسیم و سایر مواد معدنی موجود در پنیر به حفظ سلامت دندان‌های‌مان تا رسیدن به سنین پیری کمک می‌کنند.

۹٫ کاهش استرس

مطالعات متعددی در تعیین علت اثرات پنیر بر روی استرس و اضطراب انجام شده است، پنیر برای کاهش حملات ناخوشایند و اضطرابی مؤثر است، از آنجا که این  ماده غذایی می‌تواند غنی از منیزیم باشد، پس اثر کاهش استرس آن‌را به وجود همین عنصر در آن نسبت می‌دهند. یک پنیر کوچک مطمئناً به شما در حفظ ذهن آرام کمک خواهد کرد.

۱۰٫ پروبیوتیک طبیعی

همه ما از مزایای ماست به عنوان یک پروبیوتیک به‌ خوبی آگاهیم، اما این تنها محصول جانبی لبنی نیست که حاوی باکتری‌های خوب است، بلکه باکتری مفید موجود در پنیر به حفظ سلامت روده کمک می کنند.

۱۱٫ عملکرد مغز

برای فعالیت مغز سالم، بدن ما از چربی‌هایی که از مواد غذایی دریافت کرده‌ایم، استفاده می کند. پنیری که غنی از امگا ۳ و اما ۶ و دیگر اسیدهای چرب مفید است، یک روش خوشمزه برای حفظ عملکرد مغز است.

۱۲٫ منبع پروتئین برای گیاهخواران

گیاهخواران گوشت و محصولات حیوانی را نمی پسندند از مصرف آن‌ها اجتناب می‌کنند که ممکن است با مشکل مصرف پروتئین کافی مواجه شوند، خوشبختانه، پنیر یک منبع پروتئین جایگزین عالی را ارائه می دهد.

۱۳٫ ایمنی

گونه‌هایی از پنیر که غنی از روی هستند برای بدن بسیار مفید هستند و به حفظ سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. همچنین باکتری‌های خوب موجود در پنیر به تقویت سیستم گوارش از داخل بدن کمک می‌کنند که موجب سلامت کلی و افزایش توانایی برای مبارزه با انواع بیماری و عفونت می‌شود.

مصرف پنیر

پنیر خوشمزه است و می‌توانید از خوردن آن لذت ببرید، اما برای مصرف چنین غذای پر چربی و برای به دست آوردن منافع انواع آن، اعتدال را رعایت کنید.

مطالب مرتبط
منبع
naturalfoodseries
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن