پیشرفت شخصیپیشرفت کن

لذت بردن از زندگی بسیار آسان است، به خودتان سخت نگیرید

رفتن به یک کنسرت زنده و تماشای اجرای موسیقی تجربه بی‌نظیری است اما اگر نمی‌توانید هر روز از این لذت بهره ببرید از امکانات بی‌نظیر تکنولوژی برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید. در کل لذت بردن از زندگی با پول راحت‌تر است اما برای لذت بردن اگرچه پول لازم است اما کافی نیست. حتی برخی پا را فراتر گذاشته‌اند و معتقدند برای لذت بردن از زندگی حتی پول هم لازم نیست. در این مقاله شما را با ۱۰ روش ارزان برای لذت بردن از زندگی آشنا می‌کنیم. اکثر ما دائماً به دنبال راه‌هایی برای بهبود زندگی‌مان و لذت بردن از زندگی هستیم. می‌خواهیم پول بیشتری به دست آوریم، جذاب‌تر باشیم و بیشتر از دوستان و همکاران خود دیده شویم. ما همواره به دنبال کسب درآمد بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر هستیم. گاهی اوقات حتی برای رسیدن به اهداف خود هم عجله داریم.

وجه مشترک موارد ذکرشده در بالا چیست؟ همه آن‌ها در مورد من است.

در عجله برای بهبود زندگی‌مان، در نهایت بیش‌ از حد به خودمان فشار می‌آوریم، هنگامی‌ که کارها برنامه‌ریزی نشده است منجر به نا امیدی و سرخوردگی می‌شود؛ اما اقدامات کوچکی وجود دارد که با انجام آن‌ها به واقعیت نزدیک می‌شویم و باعث می‌شوند مهم‌ترین‌های زندگی‌مان را به یاد بیاوریم. در زیر ۱۰ راهکار مطرح‌شده که با انجام آن‌ها می‌توانید حس لذت بردن از زندگی را تجربه کنید.

یک روز را برای انجام هر آنچه می‌خواهید اختصاص دهید

بسیاری از ما به کارهای‌مان، مطالعات و تعهدات شخصی خود پابند زده‌ایم. به حدی پرمشغله شده‌ایم که به‌ ندرت وقتی را برای نشستن یا استراحت پیدا می‌کنیم. حتی اگر وقتی هم پیدا شود، ذهن ما معمولاً درگیر کارهایی می‌شود که باید در روز بعد یا هفته بعد انجام دهیم. با توجه به دلیل بالا، پیشنهاد می‌دهم یک روز در ماه را به خود اختصاص دهید و برای خودتان برنامه‌ ریزی کنید و کار یا کارهایی را که دوست دارید انجام دهید. در این‌ یک روز کارها یا پروژه‌های دیگر را فراموش کنید. در این‌یک روز چیزی را برای کس دیگری نخواهید. به‌ منظور لذت بردن از زندگی خودخواه باشید.

سر زدن به دوستان قدیمی

قدرت یک شبکه بر اساس نحوه قدرت ارتباطات بین هر قطعه رشد می‌کند. به یک دوست یا دوستان قدیمی سر بزنید و روند دید و بازدید را شروع کنید و روابطی را که از بین رفته‌اند مجدداً بازسازی کنید. شما هرگز نمی‌دانید که این ارتباطات چه فرصت‌هایی را برای شما به ارمغان می‌آورند، بنابراین این راهکار همیشه ایده‌ای عالی برای حفظ این شبکه‌های باز است.

به یاد داشته باشد که ارزشمندترین دارایی‌ها، دوستان قدیمی هستند._جکسون براون

از دیگران بخواهید کاری را برای شما انجام دهند

ممکن است وقت یا مهارت لازم برای انجام کاری را داشته باشید، همان‌ طور که به زندگی خود ادامه می‌دهید محول کردن کارها برای شما ارزشمند خواهد بود. تمرین محول کردن کارها هنر منحصربه‌فردی است که برخی از ما با آن راحت هستیم، اما تقریباً همه ما از آن بهره‌مند خواهیم شد. محول کردن باعث می‌شود دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهید اتفاق بیفتد.

زودتر از دیگران از خواب بیدار شوید

زود بیدار شدن ممکن است با فنجان چای همراه نباشد، اما به شما پیشنهاد می‌دهم حتی برای چند هفته حتماً این راهکار را امتحان کنید. زنگ هشدار خود را مثلاً برای ساعت ۵ صبح تنظیم کنید و هنگامی‌که زنگ به صدا درمی‌آید تلاش کنید به هر نحوی از رختخواب خارج شوید. مغز در ساعت‌های اولیه صبح عملکرد متفاوتی دارد. کارها ممکن است واضح‌تر به نظر برسند و ایده‌ها به شیوه‌های مختلف به شما برسد. فراتر از آن، عاملی انگیزشی وجود دارد که شما کارها را سریع انجام می‌دهید در حالی‌ که دیگران هنوز در رختخواب هستند.

این مطلب را نیز بخوانید: روش‌هایی برای زندگی شادتر

بیان کردن نظر خود درباره نحوه کاری که دیگران باید انجام دهند

این کار به همان اندازه سخت است که از دیگری بخواهید برای شما کاری انجام دهد. اگر بتوانید نظر خود را با شیوه‌ای روشن و تفصیلی به اشتراک بگذارید، این شخص نه‌ تنها از مشاوره شما قدردانی می‌کند، بلکه شما را در حال حرکت به سمت جلو قرار خواهد داد.

چیزی را ساخته و آن را با جهان به اشتراک بگذارید

اغلب از ما خواسته می‌شود برای کارفرمایان چیزهایی را درست کنیم. با این‌ حال، خلاقیت واقعی نیاز به بهره‌گیری از احساسات درونی و ایده‌هایی در مورد نحوه کارکرد جهان دارد. خلاقیت در این راه، روشی عالی برای اتصال مجدد با طبیعت واقعی در لحظه کنونی است.

از شخصی که باعث تغییر در زندگی‌ شما شده تشکر کنید

هیچ ایده‌ای برای کوچک‌ترین تغییری در زندگی‌تان ندارید. سپس به یک غریبه، همکار، یکی از اعضای خانواده یا یک دوست قدیمی برخورد می‌کنید که باعث تغییرات مثبتی در زندگی شما می‌شود. بهتر است از آن‌ها قدردانی کرده و دلیل این قدردانی را به آن‌ها بگویید و به خاطر آنچه برای شما انجام داده‌اند از آن‌ها تشکر کنید. از این کار پشیمان نخواهید شد و روز خوبی را برای آن‌ها خواهید ساخت.

بدون هیچ انتظاری از دیگران تعریف کنید

مشابه تشکر کردن از کسی، تعریف کردن از دیگران باعث می‌شود روابط شما با آن‌ها قوی‌تر شود و به شما کمک می‌کند برای به اشتراک‌گذاری عقاید خود اعتمادبه‌نفس داشته باشید. در صورت امکان، بر «ذهنیت رشد» تمرکز کنید.

همه تعریف و تمجید را دوست دارند- آبراهام لینکلن

خلق رویدادهای جدید و دیدن چیزهایی که قبلاً تجربه نکرده بودید

مدام در حال یادگیری باشید! اگر در شهری بزرگ یا اطراف چنین شهری زندگی می‌کنید، فرصت‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. به دنبال نمایشگاه‌های موزه‌ای، نمایشگاه‌های خیابانی، کنسرت‌های موسیقی، مناظره‌ها و غیره باشید و سعی کنید هرماه رویدادی جدید را تجربه کنید. حتی رویدادهای شبکه‌ای می‌تواند منجر به ایجاد فرصت‌های تجاری یا آینده شغلی شما شود.

برای شخصی غذا بپزید

محکم‌ترین پیوندهای بین انسان‌ها اطراف غذا شکل می‌گیرد. با کشف آتش، انسان‌ها اطراف آن جمع شدند و با یکدیگر غذا خوردند و خاطره‌ها، نظرات و توصیه‌های خود را به اشتراک گذاشتند. حتی اگر آشپز خوبی نیستید، چند پیتزا را در فر بگذارید و دوستانتان را به‌ صرف نوشیدنی دعوت کنید.

نکته پایانی

به یاد داشته باشید که این زندگی فقط مختص ما نیست، بلکه مختص تمام کسانی است که با شما در ارتباط‌اند. هر اقدام کوچکی که شما انجام می‌دهید، همانند پروانه‌ای ذهن و قلب افرادی را که با شما در تماس هستند تغییر خواهد داد.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن