پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

۱۰ روش طلایی برای داشتن زندگی موفق و عالی

اگر شما از افراد واقعاً موفق بپرسید «زندگی موفق چیست» به شما خواهند گفت که هیچ‌کدام از دستاوردهای مالی نمی‌تواند ضامن داشتن یک زندگی موفق باشد. درواقع درک احساس موفقیت عمیق در زندگی فراتر از چیزی است که ظاهراً یک فرد را شخص موفقی نشان می‌دهد.

اکثر ما دائماً به دنبال راه‌هایی برای بهبود زندگی‌مان و داشتن زندگی موفق و عالی هستیم. می‌خواهیم پول بیشتری به دست آوریم، جذاب‌تر باشیم و بیشتر از دوستان و همکاران خود دیده شویم. ما همواره به دنبال کسب درآمد بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر هستیم. گاهی اوقات حتی برای رسیدن به اهداف خود هم عجله داریم.

متأسفانه، اکثر اوقات چنین ذهنیتی ناکام می‌ماند. درباره آن فکر کنید، وجه مشترک موارد ذکرشده در بالا چیست؟ همه آن‌ها در مورد من است. همه ما پرمشغله هستیم و کارهای بسیاری برای انجام دادن داریم.

در عجله برای بهبود زندگی‌مان، درنهایت بیش‌ازحد به خودمان فشار می‌آوریم، هنگامی‌که کارها برنامه‌ریزی نشده است منجر به ناامیدی و سرخوردگی می‌شود؛ اما اقدامات کوچکی وجود دارد که با انجام آن‌ها به واقعیت نزدیک می‌شویم و باعث می‌شوند مهم‌ترین‌های زندگی‌مان را به یاد بیاوریم. در زیر ۱۰ روش طلایی برای داشتن زندگی موفق و عالی مطرح‌شده که با انجام آن‌ها می‌توانید حس لذت بردن از زندگی را تجربه کنید.

زودتر از بقیه از خواب بیدار شوید

زود بیدار شدن ممکن است با فنجان چای همراه نباشد، اما به شما پیشنهاد می‌دهم حتی برای چند هفته حتماً این راهکار را امتحان کنید. زنگ هشدار خود را مثلاً برای ساعت ۵ صبح تنظیم کنید و هنگامی‌که زنگ به صدا درمی‌آید تلاش کنید به هر نحوی از رختخواب خارج شوید. مغز در ساعت‌های اولیه صبح عملکرد متفاوتی دارد. کارها ممکن است واضح‌تر به نظر برسند و ایده‌ها به شیوه‌های مختلف به شما برسد. فراتر از آن، عاملی انگیزشی وجود دارد که شما کارها را سریع انجام می‌دهید درحالی‌که دیگران هنوز در رختخواب هستند.

ما مجموعه‌ای از چیزهایی هستیم که تکرارشان می‏‌کنیم. پس فضیلت به عمل نیست، به عادت است.ارسطو

یک روز را به خودتان اختصاص دهید

بسیاری از ما به کارهای‌مان، مطالعات و تعهدات شخصی خود را پابند زده‌ایم. به حدی پرمشغله شده‌ایم که به‌ندرت وقتی را برای نشستن یا استراحت پیدا می‌کنیم. حتی اگر وقتی هم پیدا شود، ذهن ما معمولاً درگیر کارهایی می‌شود که باید در روز بعد یا هفته بعد انجام دهیم. با توجه به دلیل بالا، پیشنهاد می‌دهم یک روز در ماه را به خود اختصاص دهید و برای خودتان برنامه‌ریزی کنید و کار یا کارهایی را که دوست دارید انجام دهید. در این‌ یک روز کارها یا پروژه‌های دیگر را فراموش کنید. در این‌یک روز چیزی را برای کس دیگری نخواهید. به‌منظور لذت بردن از زندگی خودخواه باشید.

سر زدن به دوستان قدیمی

قدرت یک شبکه بر اساس نحوه قدرت ارتباطات بین هر قطعه رشد می‌کند. به یک دوست یا دوستان قدیمی سر بزنید و روند دیدوبازدید را شروع کنید و روابطی را که از بین رفته‌اند مجدداً بازسازی کنید. شما هرگز نمی‌دانید که این ارتباطات چه فرصت‌هایی را برای شما به ارمغان می‌آورند، بنابراین این راهکار همیشه ایده‌ای عالی برای حفظ این شبکه‌های باز است.

به یاد داشته باشید که ارزشمندترین دارایی‌ها، دوستان قدیمی هستند._جکسون براون

خود را زیر کارها دفن نکنید، به دیگران بسپارید

ممکن است وقت یا مهارت لازم برای انجام کاری را داشته باشید، همان‌طور که به زندگی خود ادامه می‌دهید محول کردن کارها برای شما ارزشمند خواهد بود. تمرین محول کردن کارها هنر منحصربه‌فردی است که برخی از ما با آن راحت هستیم، اما تقریباً همه ما از آن بهره‌مند خواهیم شد. محول کردن باعث می‌شود دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهید اتفاق بیفتد.

از شخصی که باعث تغییر در زندگی‌ شما شده تشکر کنید

هیچ ایده‌ای برای کوچک‌ترین تغییری در زندگی‌تان ندارید. سپس به یک غریبه، همکار، یکی از اعضای خانواده یا یک دوست قدیمی برخورد می‌کنید که باعث تغییرات مثبتی در زندگی شما می‌شود. بهتر است از آن‌ها قدردانی کرده و دلیل این قدردانی را به آن‌ها بگویید و به خاطر آنچه برای شما انجام داده‌اند از آن‌ها تشکر کنید. از این کار پشیمان نخواهید شد و روز خوبی را برای آن‌ها خواهید ساخت.

بیان کردن نظر خود درباره نحوه کاری که دیگران باید انجام دهند

این کار به همان اندازه سخت است که از دیگری بخواهید برای شما کاری انجام دهد. اگر بتوانید نظر خود را با شیوه‌ای روشن و تفصیلی به اشتراک بگذارید، این شخص نه‌تنها از مشاوره شما قدردانی می‌کند، بلکه شما را در حال حرکت به سمت جلو قرار خواهد داد.

بدون هیچ انتظاری از دیگران تعریف کنید

مشابه تشکر کردن از کسی، تعریف کردن از دیگران باعث می‌شود روابط شما با آن‌ها قوی‌تر شود و به شما کمک می‌کند برای به اشتراک‌گذاری عقاید خود اعتمادبه‌نفس داشته باشید. در صورت امکان، بر «ذهنیت رشد» تمرکز کنید. «ذهنیت رشد» به معنای تحسین تلاش‌ها و قدر دانستن آن است.

همه تعریف و تمجید را دوست دارند- آبراهام لینکلن

چیزی را ساخته و آن را با جهان به اشتراک بگذارید

اغلب از ما خواسته می‌شود برای کارفرمایان چیزهایی را درست کنیم. بااین‌حال، خلاقیت واقعی نیاز به بهره‌گیری از احساسات درونی و ایده‌هایی در مورد نحوه کارکرد جهان دارد. خلاقیت در این راه، روشی عالی برای اتصال مجدد با طبیعت واقعی در لحظه کنونی است.

 

برای شخصی غذا بپزید

محکم‌ترین پیوندهای بین انسان‌ها اطراف غذا شکل می‌گیرد. با کشف آتش، انسان‌ها اطراف آن جمع شدند و با یکدیگر غذا خوردند و خاطره‌ها، نظرات و توصیه‌های خود را به اشتراک گذاشتند. حتی اگر آشپز خوبی نیستید، چند پیتزا را در فر بگذارید و دوستان‌تان را به‌صرف نوشیدنی دعوت کنید.

خلق رویدادهای جدید و دیدن چیزهایی که قبلاً تجربه نکرده بودید

مدام در حال یادگیری باشید! اگر در شهری بزرگ یا اطراف چنین شهری زندگی می‌کنید، فرصت‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. به دنبال نمایشگاه‌های موزه‌ای، نمایشگاه‌های خیابانی، کنسرت‌های موسیقی، مناظره‌ها و غیره باشید و سعی کنید هر ماه رویدادی جدید را تجربه کنید. حتی رویدادهای شبکه‌ای می‌تواند منجر به ایجاد فرصت‌های تجاری یا آینده شغلی شما شود.

همواره به یاد داشته باشید که این زندگی فقط مختص ما نیست، بلکه مختص تمام کسانی است که با شما در ارتباط‌اند. هر اقدام کوچکی که شما انجام می‌دهید، همانند پروانه‌ای ذهن و قلب افرادی را که با شما در تماس هستند تغییر خواهد داد.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن