پیشرفت شخصیپیشرفت کن

دلایلی که برای نوشتن کتاب خود در ذهن دارید

من شرط می‌بندم که بسیاری از شما تا کنون درباره نوشتن یک کتاب فکر کرده‌اید و حتی چند نفر از شما همین الان یک ایده عالی و طرح یک کتاب را در ذهن خود دارید. ممکن است بخواهید یک کتاب تخیلی بنویسید یا در مورد زندگی افراد و شخصیت‌های واقعی مثلا ترامپ کتابی را نگارش کنید، کتاب شما حتی می‌تواند به شکل کتاب‌های خودآموز برای کسب مهارت‌های جدید تدوین شود، یا رازهایی در مورد افراد مختلف و یا رفتارهای تاثیرگذار بر روی دیگران باشد؛ همه این موارد گزینه‌های مناسبی برای نوشتن هستند.

بنا به تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۲ حدود هشتاد و یک درصد مردم آمریکا احساس می‌کردند ایده‌های جالبی برای نوشتن و تدوین کتاب دارند و این به معنی آن بود که باید چیزی حدود ۲۶۰ میلیون کتاب جدید در هر سال منتشر می‌شد، اما در آمریکا تنها ۶۰۰ هزار کتاب به چاپ رسید و این خیلی کمتر از ۲۶۰ میلیون است. در این مقاله تلاش شده است تا به شما بیاموزیم چگونه ایده‌ نوشتن کتاب‌تان زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در زیر ۱۰ دلیل برای نوشتن و چاپ کتاب‌های‌تان آورده شده است.

۱- این امر باعث می‌شود شما مدام فکر کنید

زمانی که شما برای اولین بار در مورد نوشتن کتاب فکر می‌کنید، ممکن است دچار دلهره شوید؛ که البته طبیعی است. سپس از اینکه بخواهید ایده‌ای را به چاپ برسانید هیجان زده خواهید شد و بعد به این فکر می‌کنید که چگونه می‌توان این امر را محقق نمود، هر چقدر بیشتر فکر کنید به جزئیات بیشتری خواهید رسید، سبک نوشته، نوع قلم، انتخاب فصل‌ها و غیره که هر کدام از آن‌ها ذهن شما را تا مدت‌ها درگیر خواهد کرد و فرآیند نوشتن کتاب را تکمیل کرده تا راه مشخصی را پیش روی شما روشن نمایید.

۲- نوشتن به شما کمک می‌کند تا خلاقیت خود را به اشتراک بگذارید

نوشتن شاید یکی از خاص‌ترین اشکال بیان خلاقیت در انسان‌ها است. همه ما انسان‌ها تا زمانی که بلد نبودیم بنویسیم، از مهارت‌های گفتاری مناسبی هم برخوردار نبودیم و زمانی که با نوشتن و خواندن آشنا شدیم با مطالعه کتاب‌های مختلف علمی و تخیلی با اصطلاحات جدید ضرب‌المثل‌ها آشنا شدیم و دایره لغات خود را توسعه دادیم، به عبارت دیگر با راه‌های جدید برای برقراری ارتباط و نشان دادن آنچه در ذهن داریم آشنا شدیم. نوشتن داستانی که در ذهن دارید نیز به همین شیوه عمل خواهد کرد و باعث می‌شود استعداد و خلاقیت‌های خود را شناسایی کنید.

۳- ایجاد حس هدف در شما

در ماه نوامبر میلیون‌ها نفر با چالش نویسندگی رو به رو می‌شوند و همه نویسندگان در هر رده سنی تلاش می‌کنند تا در طول روز چیز نزدیک به ۵۰۰۰ کلمه را بنویسند در صورتی که این امر بسیار مضحک است. اگر شما قصد دارید داستان خود را بنویسید باید قدم به قدم پیش بروید و برای نوشتن هر صفحه و به پایان رساندن هر فصل به خوبی فکر کنید و از کلمات مناسب و جمله‌بندی‌های دقیق کمک بگیرید، بنابراین نوشتن را برای خودتان به یک هدف مشخص تعریف کنید و برای رساندن آن به نتیجه دلخواه، آن‌را با شکست به اهداف کوتاه مدت و نوشتن مطالب به شکل صحیح و طول روز کم‌کم به هدف نهایی خود برسید.

۴- شما مجبور به برنامه‌ریزی می‌شوید

اکثر افرادی که کتاب می‌نویسند به نویسندگی به عنوان یک شغل تمام وقت نگاه نمی‌کنند، زیرا در این صورت باید زمان بسیاری را به این کار اختصاص دهند همچنین برای بازاریابی و معرفی کتاب خود تا رسیدن به فروش مناسب و کسب درآمد باید ریسک زیادی را بپذیرند، زیرا در صورت عدم موفقیت کتاب‌شان ورشکسته خواهند شد چون منبع درآمد دیگری ندارند؛ بنابراین اکثر نویسندگان در کنار کار نویسندگی به کارهای دیگری نیز مشغول هستند، این امر باعث می‌شود تا برنامه روزانه خود را به شکل دقیق و با در نظر گرفتن جزئیات برنامه‌ریزی کنند تا به تمام کارهای خود برسند و در کنار آن کار نوشتن را هم انجام دهند.

۵- ایجاد انگیزه در شما

زمانی که شما یک طرح کلی برای کتاب خود دارید و برای نوشتن آن برنامه‌ریزی می‌کنید تا در طول یک روز چند کلمه از کتاب را تایپ کنید، برای رسیدن به این هدف، در درون شما انگیزه‌ای ایجاد می‌شود که شما را شگفت زده خواهد کرد، شما به وضوح خواهید دید که چگونه، کارهای روزانه خود را ترتیب می‌دهید تا در زمان مشخص به نوشتن بپردازید. در این شرایط طیفی از وظایف را به شکل خلاقانه و با راهکارهای جدید انجام خواهید داد.

۶- ایجاد عادت‌های خوب در شما

ایجاد عادت‌های خوب در شما یکی از مهم‌ترین تاثرات مثبت نویسندگی و برنامه‌ریزی کارهای روزانه برای نوشتن است. زمانی که شما کارهای روزانه خود را برنامه‌ریزی می‌کنید تا در بین فعالیت‌هایی که دارید زمان کافی برای نوشتن پیدا کنید یعنی برای وقت‌تان ارزش بیشتری قائل خواهید شد همین موضوع باعث می‌شود به مرور نظم و برنامه‌ریزی در شما به یک عادت تبدیل شود، چنین عادتی قطعاً شما را به موفقیت نزدیک خواهد کرد.

۷- ارتباطات جدید را توسعه می‌دهد

فرایند نوشتن یک کتاب، علاوه بر برنامه‌ریزی برای نوشتن کلمات در کنار هم و جمله‌بندی آن‌ها نیازمند این موضوع است که از تکرار کلمات و به کار بردن جملات خسته کننده خودداری کنید، بنابراین باید دایره لغات خود را افزایش دهید، این موضوع انگیزه‌ای خواهد بود تا به برقراری ارتباط جدید با دیگران بپردازید تا با کلمات و اصطلاحات بیشتری آشنا شوید، نتیجه این امر برقراری ارتباط‌های جدید، توسعه ارتباط خود و آشنا شدن با ایده‌های جدیدی است که شاید قبلا با آن‌ها هیچ اطلاعات مشترکی نداشتید یا به اصلا توجهی نشان نداده‌اید.

” سه اصل مهم برای دست‌یابی به چیزهای ارزشمند عبارت هستند از: کار سخت، استقامت و حس عموم” توماس ادیسون

۸- باعث تغییر در زندگی شما می‌شود

زمانی که شروع به نوشتن می‌کنید؛ با چالش‌های زندگی مردم بیشتر آشنا خواهید شد، از انگیزه‌های آنها برای حل چالش‌ها و نحوه برخورد آنها با چالش‌ها در زندگی نیز آشنا می‌شوید، همین موضوع باعث می‌شود با نوشتن کتاب خود با دیدگاه‌های مردم و کسب زندگی آنها آشنا شوید و این موضوع تاثرات بسیار مثبتی در زندگی شما و تغییر در کسب و روش زندگی شما خواهد داشت.

۹- باز شدن درهای بیشتر پیش روی شما

زمانی که وقت بیشتری را صرف انجام کاری کنید، شانس شما برای پیدا کردن تخصص در آن کار بیشتر خواهد شد، بنابراین در وجود خودتان اعتماد به نفس بیشتری را حس خواهید کرد در نتیجه انگیزه شما برای ادامه روند کار بیشتر خواهد شد. نویسندگی نیز همین گونه است، زمانی که وقت بیشتری را به این کار اختصاص دهید به مرور در آن خبره خواهید شد تا جایی که به فردی شناخته شده تبدیل شوید و دیگران برای گرفتن راهنمایی از شما به ملاقات شما خواهند آمد.

۱۰- منجر به کسب درک عمیق‌تر می‌شود

در نهایت نوشتن کتاب به شما اجازه می‌دهد تا شما درک عمیق‌تری نسبت به خودتان، دیگران و جهان پیرامون خود داشته باشید، نوشتن کتاب باعث می‌شود تا رفتارهای خودخواهانه شما و عدم توجه به دیگران، کاملا از زندگی شما رخت بر ببندد؛ و قلب و روح شما به چیزی تبدیل شود که کل جهان از آن سود خواهد برد.

در سال ۲۰۰۲ بسیاری از دانشمندان و نویسندگان بزرگ دنیا معتقد بوده‌اند که بسیاری از داستان‌های موجود هرگز نباید نوشته می‌شدند، اما امروز دیگر سال ۲۰۰۲ نیست و بسیاری از استادان و نویسندگان می‌گویند تا قبل از این که ایده‌های که در ذهن دارید در گورستان‌ها به خاک سپرده شود دست به کار شوید و آن‌ها را بنویسید تا به یک جهان بینی کاملا واقعی از جهان و بشریت برسید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن