پیشرفت شخصی

چهار کتاب پیشنهادی برای مطالعه در تعطیلات نوروزی

کرونا موجب شد که در سال حاضر، تعطیلات نوروزی کمی زودتر از همیشه آغاز شود و بسیاری از ما پیش از تعطیلات عید در خانه ماندگار شدیم! یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در تعطیلات نوروزی و اوقات فراغت کرد، مطالعه است. کتاب‌های بسیاری برای خواندن وجود دارند تا کمک کنند که انسان‌های بهتری باشیم.

پیشنهاد چهارگانه‌ی بهزی، کتاب‌هایی را به شما معرفی می‌کند که خواندشان می‌تواند جذاب و کارآمد باشد. فهرست را تا انتها ببینید و آن‌هایی که برای‌تان جذاب است را مطالعه کنید.


ملت عشق

ملت عشق

بعید است که اسم کتاب ملت عشق به گوش‌تان نخورده باشد. این اثر از نویسنده‌ی ترکیه‌ای، سرگذشت مولانا، شاعر بزرگ ایرانی را به شکلی قصه‌گوی و جذاب روایت می‌کند. در این کتاب، داستان رابطه‌ی مولانا و شمس تبریزی به شکلی جذاب توصیف می‌شود و مخاطب را با خود همراه می‌سازد.

کتاب ملت عشق، روایتی ساده و جذاب دارد و بدون تردید شما را با خود همراه می‌کند. با خواندن ملت عشق، علاوه بر آنکه با یکی از شاخص‌ترین چهره‌های ادبی ایران آشنا می‌شوید، مطالعه داستانی جذاب و پُرکشش را نیز تجربه می‌کنید.


جستارهایی در باب عشق

جستارهایی در باب عشق

عشق، مساله‌ای‌ست که همه‌ی ما به نوعی با آن سروکار داریم، تجربه‌اش کردیم، دنبالش کردیم و به طور کلی دلمان می‌خواهد که درباره‌اش بیشتر بدانیم. ممکن است بارها از خودمان پرسیده باشیم که عشق واقعی کدام است؟ چطور بفهمیم که عاشق شدیم و یا نه، و چگونه می‌توانیم از آن محافظت کنیدم.

کتاب جستارهایی در باب عشق، به بهترین شکل ممکن به این سوالات پاسخ می‌دهد. خبری از جواب‌های کلیشه، فلسفی و بدردنخور نیست. نویسنده‌ی اثر، آلن دوباتن، دانش خود در حوزه‌‌ی روانشناسی را در کنار تجربه‌ی شخصی‌اش قرار می‌دهد و به ما برداشتی تازه از مفهوم عاشقی ارائه می‌کند.

خواندن این کتاب را به همه‌ی شما، در هر سن و هر شرایطی که هستید توصیه می‌کنیم. بدون شک، خواندنش کمک می‌کند که رابطه عاطفی بهتری را تجربه کنید.


خودت باش دختر

خودت باش دختر

قوی بودن، مهمترین چیزی‌ست که در سال جدید باید تمرینش کنیم و این «قوی بودن» شاید در شرایط فعلی جامعه‌ی ما بیشتر از همه برای زنان و دخترهای ایرانی لازم و قابل تامل باشد.

این کتاب که پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایم در سال گذشته بود، می‌تواند سرمشقی جذاب و کارآمد برای این باشد و نسخه‌ی بهتری از خودمان بسازیم. سراسر کتاب تلاش می‌کند تا به مخاطب که دختران نوجوان و جوان است، اصول را آموزش دهد که بتوانند با اعتماد به نفس بیشتر بر مشکلات فائق آمده و سرعت رشد و موفقیت بالاتری داشته باشند.

پیشنهاد بهزی آن است که این کتاب را به خانم‌ها و دختران اطراف خود هدیه کنید تا بتوانند سالی بهتری از همیشه را پیش بگیرند. شما می‌توانید این اثر را با تخفیف ویژه از دیجی کالا خرید کنید. برای تهیه روی این لینک کلیک کنید.


ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم

ای کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم

مهم نیست که زیر بیست سال و یا بالای آن سن داشته باشید، نویسنده‌ی این کتاب برخی پیشنهادها (و نه نصیحت!) به خود در سال‌های دورش می‌کند که برخی، او را به تصمیم‌های جذابی در زندگی هدایت می‌کند.

همه‌ی ما در زندگی، از انجام برخی از کارهای شرمساریم و گاهی به خود بابت انجام ندادن برخی کارها و عدم اتخاذ برخی تصمیم‌ها خورده می‌گیریم. این کتاب به ما کمک می‌کند که در ادامه‌ی مسیر زندگی، کمتر به خودمان خورده بگیریم و بیشتر به خود واقعی‌مان نزدیک باشیم.

زندگی کردن، نیازمند بهره‌مندی از مجموعه‌ای از مهارت‌هاست که این کتاب به زبانی جذاب و خودمانی سعی بر آموزش برخی از‌ آن‌ها دارد.

مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن